Skocz do zawartości
banzai54

Pompa wspomagania G60 do 1,8 RP i małe pytanie o gaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może wiecie czy pompa z g60 będzie pasowała do 1,8 RP? Chodzi mi o paska b3 (kombi). Moja już ledwo co chodzi kierownica trzeszczy, czasem piszczy pasek, czasem w ogóle nie wspomaga, czasami przez to mi samochód gaśnie :P . A jak nie taka pompa to od jakich silników by pasowała?

A i tak zapytam przy okazji, żeby nie śmiecić bo jutro wybieram się do gazowników, na CPN'ie powiedzieli mi, że nie odbija zawór... Zapytałem czy to mocno źle :) powiedzieli, że więcej gazu można wlać z tym, że może wybuchnąć ^^ a kilka dni wcześniej gdy miałem tak na oko coś koło 5-10l gazu weszło mi 42l <- a tyle właśnie ma mój zbiornik. Rozpisałem się :P chodzi mi o to czy mam pojechać z pustą butlą czy obojętne jest to czy będę miał gaz przy naprawie? Czy tam wymianie tego zaworu i jakie to mogą być przybliżone koszta?

Edytowane przez banzai54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g etki tak, nr. pompy 027 145 157

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to czy mam pojechać z pustą butlą czy obojętne jest to czy będę miał gaz przy naprawie?

obojętne przy samej butli jest kolejny zawór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dobrze ze mi powiedziałeś z tym gazem bo na innym forum przeczytałem, że musi być pusta i dzisiaj machnełem 200km to jeszcze z 100-150 bym jutro wyjeździł i dopiero bym jechał :P a tak sobie oszczędzę ten gaz:) A dużo może kosztować taka naprawa tego? I nie wiem czy to też u gazowników robić czy tego tam nie, mianowicie nie pokazuje mi ile mam gazu na przełączniku a jest to taki przełącznik z 1 kropka po lewej od benzyny i chyba 4 od gazu i pokazuje mi prawie zawsze 1 kropkę gazu, ostatnio jak miałem koło 5l gazu to pokazywało mi 2 kropki....

Dzięki chłopaki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dam sobie spokój z naprawą :) w serwisie zaśpiewali mi cenę pomiędzy 400 a 700 złotymi, przy czym powiedzieli, że może coś jeszcze trzeba będzie wymienić ;] Będę tankował mniej i będzie dobrze, gaz nie ucieka więc jest git ;D

A co do gazu to powiedzieli, że mam wyjeździć cały zanim przyprowadzę samochód ;p

Edytowane przez banzai54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do gazu to powiedzieli, że mam wyjeździć cały zanim przyprowadzę samochód ;p

 

byłeś u idiotów a nie u gazowników. A może w piekarni pytałeś? Ręce opadają, jakby mi ktoś takie hasło rzucił, to miałby darmową reklamę do końca życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi powiedzieli w 2 zakładach ;) tzn przybliżone ceny i z tym gazem, że ma być pusty bo muszą coś w zbiorniku zrobić tzn tak twierdzą. Nikt nawet nie sprawdził który to zawór ;] nie wiem czy to normalne... Pojechałem do znajomego mechanika to taką dziwną minę miał jak mu powiedziałem cenę, wyszedł popatrzył co i jak, wyregulował mi gaz i powiedział, żebym tego nie robił i nic się nie będzie działo.

A apropo tych kropek gazu to można to samemu ustawić, albo ew. czy reset komputera może coś pomóc przy tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności