Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Lipa. Lepiej ET 35-45, w zależności od szerokości i opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie apropo szerokosci chciałbym 205/50 lub 215/45 . I celować w et 35-45 . To co mam okazję kupić to 17 et 54 i opony 225/45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz kupić na pewno będzie kiepsko wyglądać, a nie po to zmieniasz felgi zapewne. Dodatkowo jest możliwość, że to w ogóle nie zagra, bo opona może przytrzeć od wewnątrz.Generalnie słabo, szukaj dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze dziękuje za naprostowanie mnie ;) Szukam 17 " z et 35-40. Przewertowałem mnóstwo stron apropo jaka opona do 17 " wiem wiem producent przewiduje 225/45 ale wydaję mi się że to będzie "taczka" chciałbym założyć na wiosnę zawieszenie 1 Be także coś tam będzie niżej względem 1 Ba jakie teraz mam.  I teraz  jaką opono wybrać jeśli chodzi o kompromis wizualnie/komfortowo/spalanie/zawieszenie R17 z 205/50 ? 215/50 ? 225/50 ? Kwestia że nie wiem też co wejdzie i jak będzie wyglądać. Prosiłbym o pomoc w wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

205/50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 205/50 szerokość felgi musi być 7? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7-7,5 bym szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 7.5 nie będzie naciągu? Kurcze strasznie mało jest 17 205 50 . Najlepsza opcja to z 215-225/45 ale boje się trochę o komfort.

Edytowane przez Patryk89_896

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 225/45 i 205/50 to praktycznie ten sam profil, 1 mm różnicy. 

Biorąc 215/45 tracisz komfort porównujac do powyższych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Patryk89_896 napisał:

Na 7.5 nie będzie naciągu? Kurcze strasznie mało jest 17 205 50 . Najlepsza opcja to z 215-225/45 ale boje się trochę o komfort.

Nie. 205 miałem nawet na 8". Możesz kupić nawet 6" i też będzie prawidłowo, ale tu nie chodzi tylko o prawidłowo, ale o ładnie, bo zakładam że po to zmieniasz felgi.

Zasada jest taka, uogólniając, że felga większa jest ładniejsza od mniejszej, bardziej wysunięta ładniejsza od schowanej i szersza ładniejsza od węższej. Oczywiście wszystko w określonych granicach.

 

Odpowiednikami (zamiennikami) fabrycznego rozmiaru B5, czyli 195/65R15 dla felgi 17" jest 205/50 albo 225/45. Więc tu nie ma co kombinować. Wysokość jest taka sama, różnią się tylko szerokością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w zasadzie nie ma różnicy za bardzo czy kupie 205/50 czy 225/45 . Co nie zmienia faktu ze na 225\45 będzie lepiej wyglądał. A tak według Ciebie dużo gorszy komfort będzie na 225/45 względem 205\50 ?

Edytowane przez Patryk89_896

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 205, to optymalna szerokość dla B5 TDI.

Jednak w przypadku 17" rozmiar 205/50 nie jest tak popularny jak 225/45 więc nie upierałbym się na niego. Zależy jak to cenowo wygląda i jaka dostępność konkretnych modeli. 225 to w końcu też nie są jakieś strasznie szerokie opony. Chcesz 17" cali, to jakiś koszt musi być.

 

Tak naprawdę to najlepsze jest 205/55R16. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki mały problem. 

Kupiłem alu 18'x9,5j ET40, nie ma mowy o zwrocie więc prosze o pomoc... 

Jakie opony i jaki dystans na przód zapodać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamontowalem do swoje Passata b5 fl 2002 rok felgi 18 z oponami 225/40 jest mały prześwit od wewnątrz od zawieszenia około 6mm  czy to wystarczy czy pokusić się o węższe opony? 

Edytowane przez Radczo4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam sie do zakupu felgi i znalazłem ciekawe felgi 18" ET 29 szerokość 8,5j. Beda pasowały czy mogą zaczepiać o nadkola? Samochód mam już obniżony o -40mm. Opon jeszcze nie mam ale rozważam 215/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla B5 rozmiar właściwy do felg 18" to 225/40 R18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja przepraszam chłopaki, że tak zawracam głowę ale znalazłem ładne felgi i przymierzam się do ich kupna ale nie wiem czy będą pasować parametry felgi to 7jx17h2, et45 dodam też, że mój passat jest obniżony o 40mm i jak by można było prosić jakie opony będą najlepsze to tej konfiguracji. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

205/50 ewentualnie 225/45, ale dość wąska ta felga.

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zrobi to jakiegoś problemu przez to że jest taka wąska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności