Skocz do zawartości
Gość coyot

filtr węglowy - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Może to być wina zaworu odpowietrzającego, w tym modelu chyba sterowany jest podciśnieniem. Przy niepracującym silniku łączy filtr węglowy z bakiem, kiedy silnik zostaje odpalony odłącza filtr i zamiast niego kieruje odpowietrzenie zbiornika do kolektora ssącego. Czy kiedy wyjeździsz prawie cały bak i odkręcasz korek, zasysa mocno powietrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość japko

Nie zauważyłem nigdy na stacji, jak odkręcałem korek, żeby jakoś mocniej zasysało powietrze - przyjżę się następnym razem. Dzięki za podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ssie to prawdopodobnie problem jest z samą gardzielą przy baku. TEn zaworek też warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość japko

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, w sumie zapomnialem o niej wspomnieć - gdy awaria zdarzyła się po raz pierwszy, cieknace paliwo zebrałem do kubeczka - gdy już się tego troche uzbierało, otworzyłem korek żeby nalać i wtedy było słychać bardzo głośny syk powietrza, trwało to dość długo - czy to mówi Wam coś więcej? Może to po prostu kwestia samej zakrętki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajduje się to koło zbiornika paliwa (porzynajmniej tak czytałem), chociaż w niektórych autach znajduje się w komorze silnika.

Ja takie cos posiadam pod kolem zapasowym i jak pojechalem zakladac gaz to panowie gazownicy powiedzieli ze albo to przeniose i wytne tą blache z miejsca kola zapasowego albo butla w bagazniku, z tego co sie zorientowalem to Passaty z USA maja wlasnie pod kolem ten filtr czyli kolo zbiornika paliwa, a w wersjach EU nie ma tego tam, wiec moze jest pod silnikiem bo ja juz slyszalem ze w wersji UE tego wogole nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
J ja juz slyszalem ze w wersji UE tego wogole nie mam.

Jest - w prawym nadkolu przy drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności