Skocz do zawartości
Gość r4q

Sportowe hamulce.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jakie ET muszą mieć felgi 16" aby weszły na 312mm ? Obecnie mam ET45 na zapasie i nie ociera, nie wiem czy np. 40 to już za mało ? Szukam zimówek i zazwyczaj są ET42, 40, 50, czasem 37...

W 3Bg na alu 16''x7''jeździłem na ET50 i nie obcierało ale to też zależy od kształtu felgi,teraz mam ET37 na 17''x7''i też ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny forumowicz potwierdził, że przy 16x7 ma ET 37 i jest OK. Czyli przy szerokości 7'' można wziąć i ET37, natomiast przy 6'' bezpieczniej min.40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
inny forumowicz potwierdził, że przy 16x7 ma ET 37 i jest OK. Czyli przy szerokości 7'' można wziąć i ET37, natomiast przy 6'' bezpieczniej min.40.

ET37 jest standartowe w 3BG ,możesz zakładać nawet ET35 czy ET40 przy 7'' ,nie musisz 6''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam paska z 2004 silnik AVB sedan i nie wiem jakiego typu mam zwrotnicę, po głowie chodzą mi 320mm z 3.0 TDI z A4 B6 i zastanawiam się czy podejdą czytałem że jak mam alu zwrotnicę to ponoć tak.....a jak żeliwną to mega rzeźba jest......prosze o podpowiedź jeżeli ktoś wie lub jak mogę to sprawdzić......pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam pytanko. Zastanawiam się jak to jest z zaadoptowaniem dwutłoczkowego zacisku z tarczami 323mm od Audi S4 B5. Dużo rzeźby to wymaga? Jakich jeszcze części oprócz zacisku, tarcz i klocków potrzeba? W ogóle podejdzie to to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zwrotnice wymienić,wiec lepiej zamontować alu z a4 b6 + zaciski i tarcze od 3.0 tdi 320mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z tyłem, czy poza tymi kompletami z Octavii RS, Cupry R, MK IV R32 na 256x22 można coś innego włożyć bez rzemieślniczych przeróbek ?

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrące moje trzy grosze, u mnie wyglada to tak: tarcze 312mm, felga 16'' x 6.5' ET 45 ,miedzy zaciskiem a ciezarkiem na feldze jest ok 2-3 mm luzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja napisze cos dla potomnych, kolumny tarcze zaciski itp z audi a8 pasuja do passata, ale robi sie straszny negatyw i zzera opony + poszerza rozstaw kol. Zmienilem na zestaw z s6 2.7bit i katy wrocily do normy (prawie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy no i jak z tyłem??? jak to się ma???

 

włożył ktoś 256 nie wentylowaną???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam adaptował już ktoś możę zaciski od audi 3.0tdi tarcze 320mm ? trzeba zwrotnice zmieniać czy nie ? jaka minimalna felga wtedy będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwrotnice na szeroki rozstaw na pewno zmienic trzeba, ja mam tacze z s6 320~costam i 16 stal na styk sie zmiescila dopiero jak dystanse dolozylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z kąd wiedzieć jaką mam zwrotnice ?

i jak będe miał tą szeroką zwrotnice to zaciski mi podejdą od 3.0tdi audi ? tam nie ma jarzm ?

Edytowane przez man84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz w necie jak wygladaja zwrotnice na waski rozstaw a jak na szeroki, na pewno zobaczysz roznice, poza tym gdzies bylo opisane ile cm rozstawu pod jarzma zwrotnice maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zmienie zwrotnice to już moge zakładać hamulce od 3.0tdi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiem Ci na 100% bo tego nie robilem, od 3.0 tdi sa wieksze niz te co ja mam z s6, i z tego co pamietam sa jednotloczkowe, felga mysle minimum 17 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ok dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy no i jak z tyłem??? jak to się ma???

 

włożył ktoś 256 nie wentylowaną???

 

Ja aktualnie zgłębiam temat 256/269 ale ide w wentylowane, na razie wiem że potrzeba "dystansów" na jarzma... (ponoć niektórzy zrobili to na normalnych podkładkach!!! (troche strach)

 

jest kilka rodzajów tarcz o średnicy 256 oraz kilka o 269 różnią się "głębokością" (offsetem) są 48, 54 i 38mm w 4x4 jest to prostsze... W FWD podejrzewam rzeźbę do potęgi.. Ale jak mówię.. dopiero zgłębiam.... Jak dorwę odpowiednie i zamontuje, to nie będę świnia i podzielę się wiedzą.... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czekamy jak sie zagłębisz i zamontujesz :) powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś miał tarcze 256/269 plus jarzma do tego, a nie miał by czasu, chęci i możliwosci manualnych może przysłać te części do mnie. Mam zaprzyjaźnionego tokarza także dystanse dorobi konkretne.

Po zmontowaniu i próbach odeślę mu komplet.

 

Adres na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności