Skocz do zawartości
Gość r4q

Sportowe hamulce.

Rekomendowane odpowiedzi

zacisk potrzebujesz z b5 2.5 tdi lub w8 czy z s6 c5czy w audi a8 d2 łatwo go poznasz bo od tego co przychodzi pod tarcze 245 jest masywniejszy mocniejszy -obsługuje tarcze wentylowaną. Chcąc założyć zacisk pod tarcze 256 potrzebujesz i jarzmo i zacisk pod te tarcze lepiej isc w 269 lepszy dostep ja wyrwalem z w8 tarcze nówki kupilem klocek jest standartowy jak pod 245

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pod obie opcję potrzebuje dystans do jarzm?

 

Jak to wyglada w przypadku 250mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pilne pytanie - w 4 Motion V6 tylne tarcze hamulcowe mają chyba rozmiar 256/22 mm czy podejdą tarcze o rozmiarze 269/22 mm bez wymiany zacisków i klocków ?? pytam bo mogę kupić okazyjnie takie tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też, że można kłaść na tył tarcze 305 bodajże lite z a6. Zacisk i jarzmo zostaje to samo ale trzeba adapter pod to. Ma któs? Zna wymiary? Można gdzieś kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Jako iż Passat z AVF na pokładzie nie jest wyposażony w najlepsze hamulce szukam czegoś na swap i tu moje pytanie co polecacie i od jakiego samochodu:

1. Wiem, że do 312 na przód potrzeba tylko jarzma i tarcz. Pytanie czy da się zamontować hamulce z Audi B7 320 mm ??

2. Na tył należy szukać czegoś na 256mm (wentylowane) od Audi S3, pytanie czy da radę zamontować 288 (tarcze lite) od audi b7 ?

 

Jeden z tematów na forum opisuje swap z s6 ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co potrzebne jest pod tarcze 330 ?

Zacisk 2-FN wraz z jarzmem od A8 d2 ? 

Od czego tarcza ? A6 A8 ? 

zwrotnica taka sama jak w paskach 2.8 czy S4 ? 

HP-2 i 321 to dla mnie trochę mało, przygotowuje paska na 260hp i potrzebuje konkret hamulce. Na tył wjadą 288, lecz na przód bym chciał 330 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2018 o 19:03, sr-ka napisał:

Panowie, co potrzebne jest pod tarcze 330 ?

Zacisk 2-FN wraz z jarzmem od A8 d2 ? 

Od czego tarcza ? A6 A8 ? 

zwrotnica taka sama jak w paskach 2.8 czy S4 ? 

HP-2 i 321 to dla mnie trochę mało, przygotowuje paska na 260hp i potrzebuje konkret hamulce. Na tył wjadą 288, lecz na przód bym chciał 330 :)

Zaufaj że dwutłok HP-2 na tarczy 321 z A6C5 robi naprawde moim zdaniem lepsza robote niz np. jendotlok z S4 B7 345 mm....

Pozatym jak na tyle 288 to takie 321 na przod byloby akurat i w miare rowno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2018 o 19:03, sr-ka napisał:

Panowie, co potrzebne jest pod tarcze 330 ?

Zacisk 2-FN wraz z jarzmem od A8 d2 ? 

Od czego tarcza ? A6 A8 ? 

zwrotnica taka sama jak w paskach 2.8 czy S4 ? 

HP-2 i 321 to dla mnie trochę mało, przygotowuje paska na 260hp i potrzebuje konkret hamulce. Na tył wjadą 288, lecz na przód bym chciał 330 :)

HP-2 plus opony 235 na przód i heble są żyleta.

Nie wielkość tarczy jest wyznacznikiem siły hamownia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam passata 2004r chciałbym zmienić hamulce na lepsze i nie wiem jakie zaciski kupic chciałbym zamontowac tarcze 320mm tylko jak by ktoś poradził jakie zaciski od jakiego samochodu beda pasowac.

Kupiłem zestaw od audi s4 b7 i sie okacalo ze jarzmo jest za duze  i nie mam jak go zamocowac.

Prosze o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych zacisków i jarzm musisz jeszcze kupić zwrotnice od audi s4b5,lub passata w8...przerabiałem ten temat...mam na przodzie 345mmm... ostatecznie alu zwrotnica z jakiegokolwiek audi...z tym, że wtedy musisz dodatkowo kupować dolne wahacze,pod alu zwrotnice są inne,niż do żeliwnych/metalowych.

Wielkość tarczy defakto nie jest wyznacznikiem siły hamowania,ale niewątpliwie ma decydujący wpływ na skuteczność... mniejszą terczę zdecydowanie szybciej się usmaży.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sorry jak się powtórzę, ale nie jestem pewien i nie mogłem przypasować numerów tych z FAQ Hamulce pod moje . Kończą mi się tarcze 288 w Pasacie B5 FL 1.9 TDI 130 kombi z 2003 roku, chciałbym zmienić jarzma pod większe tarcze tj. 312 i czy jarzma 451 będą pasowały. Wydaje mi się, że tak. Oznaczenie zwrotnicy prawej: 8d0 407 258 AP, na zacisku napisane jest 57. Rozstaw śrub tak na około 90-94mm, podobny rozstaw otworów pod zacisk. Wydaje mi się, że jarzma z nr 451 będą dobre.  Hamulce ATE.

 

 

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję marcin_pesel, dziś przeszedłem na 312 mm, zakupiłem zestaw od kolegi z forum, który przesiadł się na jeszcze większe (podziękowania dla sagan), Passat lepiej hamuje, jutro jeszcze zmiana płynu hamulcowego i dokładne odpowietrzenie. W przyszłości jeszcze na tył coś większego założę. Pozdrawiam

Edytowane przez lukasz_zn
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności