Skocz do zawartości
Gość r4q

Sportowe hamulce.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a zestaw z audi a8 d2 podejdzie do passata?

323x30 przód i 280x28 tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tap przegladalem i znalazlem z Audi A4 Kabriolet (8H7, B6, 8HE, B7) 3.2 FSI quattro tak sie zastanawiam ze pwenie trza bedzie wymienic na naow zaciski

http://www.hamulcesklep.pl/o/24.0112-0166.1

24.0112-0166.1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a zestaw z audi a8 d2 podejdzie do passata?

323x30 przód i 280x28 tył

 

albo setup od S4 b6/b7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta

 

Panowie a zestaw z audi a8 d2 podejdzie do passata?

323x30 przód i 280x28 tył

 

nikt nie wie czy nie chce powiedzieć?:rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzewam kotleta

 

 

 

nikt nie wie czy nie chce powiedzieć?:rozpacz

 

z tego co pamiętam to są takie same tarcze jak w audi s4 b5 więc raczej powinny pasować- nie wiem tylko jak z klockami czy mają czujniki- bo wiem że któreś nie miały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podejdą. Tarcze 323mm mają wysokość 59mm, a passatowe mają 46,5mm.

 

Ja złożyłem zestaw na tarczach z S4B5 (mają 321x30mm i wysokość 46,5mm tak jak passat), do tego zaciski Brembo z Porsche Boxstera czterotłoczkowe + wężyki w stalowym oplocie Hel Performance.

 

Oczywiście na customowym adapterze.

 

Zrobiłem w sumie 3,5 tys. km na nich. Hamulec żyleta, bardzo czuły i bardzo dokładny - można idealnie wyczuć moment uślizgu opony na asfalcie czyli hamujemy, opony już piszczą, ale jeszcze się koła nie blokują i ABS się nie włącza, skuteczność hamowania mega. Dodam, że te hamulce pomimo większej i grubszej tarczy są lżejsze niż ori hebel na 312mm przy żeliwnym zacisku. Zacisk Brembo jest w całości aluminiowy i bardzo leciutki.

 

Gdyby ktoś chciał to będą do sprzedania w najbliższym czasie bo już mi leżą sześciotłoczki Brembo ZR17 :D

 

Jest to pełen komplet plug&play tj. zaciski czterotłoczkowe, stalowe adaptery do nich na stalową zwrotnicę o rozstawie 94mm (!), komplet śrub, teflonowe wężyki hamulcowe w stalowym oplocie Hel Performance, tarcze + klocki ATE (kupione nowe, po przebiegu 3,5tys).

 

Cały zestaw kosztował mnie ok. 2000zł, sprzedam oczywiście taniej. Gdyby był ktoś zainteresowany proszę o PW.

 

rNcu3a5s.jpg

xlgkOTJs.jpg

Edytowane przez Kowal_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem założony w B5 FL komplet na przód z A8 D2 po lifcie z 2000r. i pasowało - może dlatego ,że macphersony też z Audi A8 miałem zamontowane.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. Mam pytanko Czy w tym zestawie :

 

http://allegro.pl/audi-s3-passat-r-36-hamulec-345mm-zacisk-tarcza-i4487673921.html

 

jest wszystko (wiadomo klocki i tarcze kupie nowe) do montażu ??

 

Bo chcę w moim B6 je zamontować

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, Muszę napisać tutaj, bo nie mogę założyć nowego tematu :P

mam pytanie tyczące się zacisków z b5 fl w8,

 

1: czy pod te zaciski możnaby było założyć tarcze 321, spasiłoby to?

2: pytanie tyczace się zacisków, one mają rozstaw 146mm mocowania do zwrotnicy?

3: jak maja się mcpersony od passata w8 do zwyklego b5 fl (3BG). wiem że jest różnica w wachaczach w paskach z różnych lat, grubość swożnia?

Mam ochotę na te dwutłoczkowe zaciski i jakąś większą tarczę niż 288 czy 312.

Prosiłbym o jakieś info, bo pół internetów już przegrzebałem...

 

Wyczytałem że golf IV r32 miał 2 tłoczkowe (takie same jak w8) zaciski z jarzmem które ma rozstaw 94... czy pasowało by p&p do zwyklaka?

Czy wtedy tarcza pod taki zacisk od golfa weszła by od w8? :)

Edytowane przez Sanki16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyrwać zwrotnice o nr.: 8D0 407 258AB do tego mam zaciski z porsche i mam problem z łożyskiem ponieważ w tej zwrotnicy jest większe niż u mnie co za tym idzie przegub też nie pasuje podpowie mi ktoś jakie mam dać łożysko albo przegub żeby pasował na moją półoś ? czy półośki też muszę wymienić? jeśli tak to z czego one mają być

Passat b5 przed FL silnik AEB

 

z góry dzięki za podpowiedź ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ten dział to chyba już nikt nie zagląda....

 

Mam problem z doborem tarcz 334mm, do paska, z oryginalna żeliwną zwrotnica na rozstaw śrub mocujących zacisk do zwrotnicy 94mm.

Od passata w8 mają one wysokość(odsadzenie) 52mm, od golfa 4 R32 mają 32mm(dodatkowo od golfa mają mniejszą średnicę centrującego, ale to nie problem przytrzeć 2mm). Od golfa R32 mogę zamówić tarcze EBC turbo groove, nacinane nawiercane ponieważ nie znalazłem w ofercie ZIMMERMANNA nawiercanych(sportowych) do golfa....

 

dodatkowo znalazłem, że od merca będą pasowały tarcze, 67 śr otw centrującego, 334mm średnica tarczy, wysokość(odsadzenie) 48mm, 5x112, jeden mniejszy problem, tarcza średnicę wewnętrzną ma większą...

4538217984.jpg

 

Na tym zdjęciu ta średnica wewnętrzna jest oznaczona literką H. w passatach jest 135, w golfach 137 w mercach 154. czyli z automatu wielkość powierzchni ściernej się zmniejszyła. i pytanie czy klocek by był dobrze dopasowany? (klocki redstuffy do golfa r32)

 

no chyba że tarcze 330mm podejdą takie jak dałem zdjęcie tutaj, też od merca, predzej dostępne i wiadomo tańsze.

 

Prosiłbym o pomoc kogoś kto się zna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cuduj, wrzuc żeliwne zwrotnice od a4 s4 b5

I zapodasz wszystko co chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tarcze 288mm zimmermann sport + klocek ferrodo ds przejechane 25tys, i na zimnym jest średnio, ale jak już się rozgrzeją tarcze to jest szał!

 

Kolego mam założony taki sam zestaw i strasznie mi piszczą klocki.Miałeś może tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i strasznie mi piszczą

 

Zeszkliłeś klocki kolego. Przetrzyj papierem ściernym. I hamuj konkretnie po tym czyszczeniu. DS mają moim zdaniem tendencje do szkliwienia się. Ja mialem dwa takie zestawy i akurat ich nie oszczędzałem więc uniknąłem piszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy z jarzma mozna zrobic adapter pod wieksze hamulce??

bo u mnie w miescie nie mają stali c45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest tu ktoś na forum który ma doświadczenie w zmianie hamulców na tylnej osi w ośce?

 

Jest jakiś zestaw P&P na większe hamulce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy podejdzie zestaw z audi a6 c6 320mm do passata b5 tarcze 288mm licze sie ze zrobieniem adaptera

moze ktos juz to przerabiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej takie hamulce się sprawdzą. Kumpel miał w swoim zamontowane i sobie chwalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

czy podejdzie zestaw z audi a6 c6 320mm do passata b5 tarcze 288mm licze sie ze zrobieniem adaptera

moze ktos juz to przerabiał

 

Tylko tarcze hamulcowe muszą być od a4 b6 b7, a6c5 2.7t. Ogólnie tarcza musi mieć wysokość 46,5mm a te z a6 c6 mają 57mm i ocierają o zwrotnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam terz pytanie jest jakaś możliwość na większe tarcze na tyl do paska bez jakich większych modyfikaci

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności