Skocz do zawartości
budda25

moduł komfortu schemat

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów! mam pytanie czy poprezez moduł komfortu mogę ustawić żeby przy zamykaniu i otwieraniu drzwi z pilota było słychać dzwięk że uzbroił się alarm?? a dodatkowo w kluczyku 2 przycisk od klapy bagażnika nic nie robi ... można jakos go uzbroic aby otwierał bagażnik? Stern czy możesz przesłać mi na meila ten schemat...[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazdolecki

witam moze ja tez dostane schemat modulu komfortu [email protected] dziekuje

 

---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:27 ----------

 

chodzi oczywiscie o passata b5 tdi 2000 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież załączyłem 3 posty wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! STERN, to jeżeli możesz, to peślij i mnie schemat (szczególnie jeżeli posiadasz, taki z 2 wtyczkami - mam Passata z 2000r). [email protected]

Edytowane przez chmiel901

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pomyslek

Jeżeli moge poprosić o schemat podpięcia alarmu do Passata b5 2001, to proszę podesłać na e mail: [email protected]

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli moge poprosić o schemat podpięcia alarmu do Passata b5 2001, to proszę podesłać na e mail: [email protected]

Z góry dziękuję.

 

Poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy i ja mógłbym prosić schemat komfortu oraz rozpiskę podpięcia alarmu (chodzi mi o krańcówki, oświetlenie wnętrza, wpięcie do awaryjnych itp) dla mojego modelu tj B5 TDI AWX 130 PS Mail [email protected]

 

Z góry serdeczne dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, Łukasz- sprawdzcie poczte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z centralnym zamkiem, korzystam z ruskich schematów, otwarłem ostanio tapicerke w przednich drzwiach ( od kierowcy udało mi się rozebrać zamek i przelutowałem mikrostyki zamka) "utknąłem" natomist w złączu znajdującym sie w drzwiach (przy silniczku od podnoszenia szyby). Czy ktoś ma schemat tego złącza tzn. układ połączeń "modułu połączeń" przednich drzwi nalepiej lewych, na ruskim schemacie jest to moduł o nr29. Czy może to jest w schemacie modułu komfortu jesli tak to proszę o podesłanie. [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bronek39- poszło. O ile jeszcze potrzebujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem i przeanalizowałem, ale na dobra sprawę to układu połączeń w samym wtyku tutaj nie ma, tzn. jest np ilość i jakie przewody wchodzą do wtyku czy do modułu komfortu natomiast jak to jest wewnątrz danego wtyku czy modułu połączone tego nie ma. Jeśli potrafisz mi pomóc to z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
natomiast jak to jest wewnątrz danego wtyku czy modułu połączone tego nie ma

 

Hm... na schemacie masz połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami komfortu, rozrysowane i ponumerowane piny w złączkach i to zawsze wystarcza do zdiagnozowania usterki. Co do schematu samego modułu komfortu czy modułu w drzwiach to się nie spotkałem z czymś takim. To jest traktowane jako część wymienna, jeśli niedomaga- wymiana. opisz może z czym dokładnie się borykasz, może przerabiałem już podobny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zginął" mi sygnał na zamek przednich drzwi pasażera. Sprawdziłem siłownik-dobry, wizualnie obejrzałem kabelki szczególnie w "charmonijce" między drzwiami a słupkiem, nastepnie po rozpięciu "przedzwoniłem" przewody - wszystko OK. Dlatego pytam o taki schemat gdyż w tej chwili wiem np. na które przewody powinienem dostać impuls zamykania w samych drzwiach, tylko że już tam nie dochodzi. oglądając kolory przewodów ze schematów które m.in. dostarczyłeś zgadzają sie, tylko ta kolorystyka obowiązyje na odcinku ze złącza do zamka, natomiast są zupełnie inne kolory we wiązce z w/w złącza do złącza pod słupkiem już we wnętrzu kabiny. No i nie wiem gdzie tego sygnału dalej szukać. Mam nadzieje że zanadto nie pogmatwałem i choć trochę jestem zrozumiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przewodów ze schematów które m.in. dostarczyłeś zgadzają sie, tylko ta kolorystyka obowiązyje na odcinku ze złącza do zamka, natomiast są zupełnie inne kolory we wiązce z w/w złącza do złącza pod słupkiem już we wnętrzu kabiny.

 

To schemat typowo ideowy, masz tu zasadę działania i połączenia, kolorami się raczej nie kieruj bo różnie z tym bywa w zależności od wypasu, silnika, roku. Jak szukasz konkretnych kolorów to użyj programu ELSA Win, Bosch ESI, w autodacie tez znajdziesz. W elsie po modelu najłatwiesz znajdziesz i kolorki powinny pasować. Ja niestety nie umiem Ci tego przesłać, musiałbym zrzuty robić a to mała czytelność. Pamiętaj tez o tym, że komfort NIE steruje bezpośrednio siłownikiem, w drzwiach masz moduły w których jest elektronika do szyb i zamków. To właśnie z tego miejsca wychodzi impuls do siłownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz poczte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności