Skocz do zawartości
budda25

moduł komfortu schemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Andrzej/Stern

Widze ze jesteś obcykany w sprawie elektyki w passacie datego mam do Cibie kilka pytan gdyz jestem na etapie podlaczenia alarmu w swoim aucie

1) czy istnieje mozliwosc podlaczenia sterowania CZ bez rozbierania drzwi kierowcy - tzn tak kilka postow wyzej pisales o przewodach czerwono/niebieskim oraz czerwono/zielonym ktore znajduja sie w drzwiach.

2) przewod do domykania szyb moge sie podpiac w tym samym miejscu co przewod zamykajacy?

3) w ktorym miejscu i jakie kolory maja przewody od kierunkow

4) gdzie sie podlaczyc pod czujniki krancowe, na forum wyczytalem o mozliwosci podlaczenia w lewym slupku na przewodzie idacym do lampki, oraz na przewodzie idacym do modulu komfort.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) czy istnieje mozliwosc podlaczenia sterowania CZ bez rozbierania drzwi kierowcy - tzn tak kilka postow wyzej pisales o przewodach czerwono/niebieskim oraz czerwono/zielonym ktore znajduja sie w drzwiach.

2) przewod do domykania szyb moge sie podpiac w tym samym miejscu co przewod zamykajacy?

3) w ktorym miejscu i jakie kolory maja przewody od kierunkow

4) gdzie sie podlaczyc pod czujniki krancowe, na forum wyczytalem o mozliwosci podlaczenia w lewym slupku na przewodzie idacym do lampki, oraz na przewodzie idacym do modulu komfort.

Pozdrawiam

 

1. Istnieje możliwość w komforcie, ale że zdjęcie boczku drzwi to jakieś trzy minuty nie ma sensu kopać w innych miejscach

2. Dokładnie tak

3. Przy Twoich nogach w boczku. Kolory czarno biały i czarno zielony. Jasno brązowa złączka, trzeci rząd od góry.

4. Są dwie możliwości- lampa lub ciągnięcie kabli z krańcowych (otwieranie wszystkich drzwi po kolei). Obydwa rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników. Rozważajac wszystkie plusy i minusy, ja łączę do lampy m. in. dlatego, że zadziałanie łamakiem lub podrobienie oryginalnego pilota natychmiast włącza mi alarm. Poza tym montuje czujniki ruchu wewnątrz auta więc po co mi "sprzętowe" krańcówki. Kabel do lampy równiez w progu, w pierwszej z góry złączce, tej bliżej ściany grodziowej (chyba czerwona) Kolor kabla brąz z białym. Krańcowe szprzętowe w drzwiach kolor brązowo czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna prosic schemacik na maila:

[email protected]

 

z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja poproszę link do modułu komfortu passka b5 po lifcie.

[email protected]

 

PS. Możesz podesłać link do tej strony z dokumentacjami?

 

Z góry wielkie thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Możesz podesłać link do tej strony z dokumentacjami?

Wpisujesz w google: forum golf i masz w pierwszych wynikach szukania duże forum.

I dalej dział linki >> linki w j. angielskim.

pierwszy link z końcówką .ru

Google translate i można poczytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju

Podłaczyłem alarm zgodnie z Twoimi radami.

Ale mam jeszcze 2 pytania bo cos jest nie tak, a mianowicie:

1) Domykanie szyb, podłączyłem tak jak pisałeś, manualnie kiedy wloze kluczyk do zamka drzwi i zamkne, przytrzymam chwile i szybki czasem sie zamykaja a czasem nie - wiec tu jest raczej problem z elektryka w aucie niz z alarmem- spotkales sie z tym kiedys???

 

2) Wyłanczam silnik, zapala sie lampka na suficie, wysiadam z auta zamykam z pilota i jest jeden sygnal z syrenki (tak jak powinno byc)i po 2-3sekundach tak jakby jeszcze pol sygnalu, co ciekawe (z obserwacji) kiedy wysiade i poczekam az lampka zgasnie zamykam auto i jest tylko jeden sygnal. da sie z tym cos zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzeju

Podłaczyłem alarm zgodnie z Twoimi radami.

Ale mam jeszcze 2 pytania bo cos jest nie tak, a mianowicie:

1) Domykanie szyb, podłączyłem tak jak pisałeś, manualnie kiedy wloze kluczyk do zamka drzwi i zamkne, przytrzymam chwile i szybki czasem sie zamykaja a czasem nie - wiec tu jest raczej problem z elektryka w aucie niz z alarmem- spotkales sie z tym kiedys???

 

2) Wyłanczam silnik, zapala sie lampka na suficie, wysiadam z auta zamykam z pilota i jest jeden sygnal z syrenki (tak jak powinno byc)i po 2-3sekundach tak jakby jeszcze pol sygnalu, co ciekawe (z obserwacji) kiedy wysiade i poczekam az lampka zgasnie zamykam auto i jest tylko jeden sygnal. da sie z tym cos zrobic?

 

A co tam założyłeś za wynalazek? Przeprogramuj czas zazbrajania. Ustaw zwłokę na kilka sekund tak aby alarm nie brał pod uwagę sygnałów na wejściu. Załóż też diodę 1N4007 na kabel od lampy (katoda do przedowu lampy). Jeśli jej oczywiścei nie założyłeś.

 

Co do domykania to larm "udaje" kluczyk, więc jeśłi nie będzie działało fabryczne domykanie to dodatkowe też nie. Sprawdz kable w przelocie, jak nie to popatrz czy komfort nie pływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co tam założyłeś za wynalazek? Przeprogramuj czas zazbrajania. Ustaw zwłokę na kilka sekund tak aby alarm nie brał pod uwagę sygnałów na wejściu. Załóż też diodę 1N4007 na kabel od lampy (katoda do przedowu lampy). Jeśli jej oczywiścei nie założyłeś.

 

Co do domykania to larm "udaje" kluczyk, więc jeśłi nie będzie działało fabryczne domykanie to dodatkowe też nie. Sprawdz kable w przelocie, jak nie to popatrz czy komfort nie pływa.

 

Alarm to minicar model 686H, niemam mozliwosci programowania czasu zazbrajania (bynajmniwj w instrukcjin ie jest napisane), wlasnie myslalem nad wstawieniem diody, czyli rozcia kabel ktory idzie do lampki i wstawic tam diode, katoda w kierunku lampki a anoda do "wiazki" i przewodu alarmu? (niejestem elektrykiem jezeli cos sknocilem to mnie popraw)

Co do tego domykania to problem mam gdzies w aucie jak kupilem auto to wszystko dzialalo, jednak z czasem wyszla lipa mysle ze to bedzie plywajacy komfort bo auto przez zime trzymalem pod chmurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alarm to minicar model 686H, niemam mozliwosci programowania czasu zazbrajania (bynajmniwj w instrukcjin ie jest napisane), wlasnie myslalem nad wstawieniem diody, czyli rozcia kabel ktory idzie do lampki i wstawic tam diode, katoda w kierunku lampki a anoda do "wiazki" i przewodu alarmu? (niejestem elektrykiem jezeli cos sknocilem to mnie popraw)

 

Wynalazek ten Twój alarm i zbiera śmieci ze świetlika... Jak Cię dobrze zrozumiałem to chcesz przeciąć kabel od lampy...? Nie to miałem na myśli. Anoda do kabla od alarmu, katoda do kabla idącego do lampy. Nie tniesz kabla od lampy i nie wpinasz nic w szereg. W szereg się wpina w nowych polo i fabiach, ale tam trzeba dać jeszcze dodatkowo po jednej diodzie, może Ci się z tym pomotało. W każdym razie jeśli diodowanie nie pomoże to zastosuj mały przekaźnik, to zagwarantuje Ci na 100% prawidłową pracę. Wysteruj przekaźnik sygnałem z lampy, stykiem przekaźnika podaj mase do alarmu i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wynalazek ten Twój alarm i zbiera śmieci ze świetlika... Jak Cię dobrze zrozumiałem to chcesz przeciąć kabel od lampy...? Nie to miałem na myśli. Anoda do kabla od alarmu, katoda do kabla idącego do lampy. Nie tniesz kabla od lampy i nie wpinasz nic w szereg. W szereg się wpina w nowych polo i fabiach, ale tam trzeba dać jeszcze dodatkowo po jednej diodzie, może Ci się z tym pomotało. W każdym razie jeśli diodowanie nie pomoże to zastosuj mały przekaźnik, to zagwarantuje Ci na 100% prawidłową pracę. Wysteruj przekaźnik sygnałem z lampy, stykiem przekaźnika podaj mase do alarmu i to wszystko.

 

Podpielem diode tak jak pisales i niestety nic nie dalo.

Zaobserwowalem jednak taka zaleznosc kiedy otworzy sie drzwi na kablu do lampki idzie minus a kiedy lampka gasnie na tym przwodzie pojawia sie plus, tak powinno byc??

Kiedy wylacza sie silnik i wyciaga kluczyk w kabinie swieci sie lampka i gasnie dopiero wtedy kiedy zamkniemy auto z pilota i wtedy sa te dwa krutkie sygnaly lub sama gasnie (trwa to kilka sekund) ale wtedy wszystko jest w porzadku.

Jak wiadomo kiedy centralny sie otworzy, wewnatrz kabiny wlącza sie lampka i juz w tym momencie pojawia sie minus na przewodzie (brazowo-bialy) do lampki i to dezaktywuje mi alarm, czy jest mozliwosc zeby masa pojawiala sie dopiero po otwraciu drzwi i znikala zaraz po zamknieciu drzwi?? Mysle ze moj problem wlasnie polega na tym ze masa jest zbyt dlugo po zamknieciu drzwi centralnym.

Edytowane przez yogicc
braki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze moj problem wlasnie polega na tym ze masa jest zbyt dlugo po zamknieciu drzwi centralnym.

 

Twój problem polega na tym, że kupiłeś ciulaty alarm. Na kablu od lampki są dokładnie takie sygnały jak piszesz- masa pojawia się natychmiast po otwarciu centrala i zanika zaraz po zamknięciu centrala. Stan przejściowy (przygasanie) nie powinien być brany pod uwagę przez centralke. Każdy szanujący się producent centralek robi zwłokę w zazbrojeniu, tzn, że alarm po włączeniu np przez trzy sekundy nie bierze pod uwagę sygnałów wejściowych. Czas ten w większości central jest programowany nawet do 30sek. W Twoim przypadku spróbuj jak mówiłem z przekaźnikiem. Alternatywnym rozwiązaniem jest ciągnięcie sygnałów z każdych drzwi z osobna, ale nie proponuje. Gdybyś nie wiedział jak wpiąć przekaźnik odezwij się na GG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość twola

Witaj Stern. Czy mógłbyś mi podesłać na maila [email protected] schemat modułu komfortu do passata B5 FL kombi 2003 (trzy wtyczki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. ma ktos moze schemat ktory kabelek jest od czego? chodzi mi o obie wtyczki wychodzace z modulu i chcialbym wiedziec jaki kabel do czego sluzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze wie ktos czego nie bede mial w pasku jesli zaloze modul komfortu na 2 wtyczki a orginalnie byl na 3. :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorkshiredarek

poprosze o schemat modułu komfortu dwie wtyczki [email protected]

Edytowane przez yorkshiredarek
błedne pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też przydałby się schemat modułu komfortu w Passacie B5 FL, [email protected], jeśli ktoś może podesłać to będe bardzo dzwieczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności