Skocz do zawartości
joandaw

Wyciek benzyny z gażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z gażnikiem, podczas zapalania gdy auto jest zimne i muszę trochę zakręcić to z tyłu gażnika wypływa benzyna jest mokry z tej strony gdzie jest podłączony przewód z paliwem. Dodam że przewód wymieniałem jest nowy a nadal leci.Podczas jazdy bardzo mało wypływa paliwa.Czy jest coś zatkane że podczas rozruchu go zalewa i gdzieś z tyłu wyciska paliwo. Silnik 1.3 benzyna gaz Uszczelki są w pożądku rozkręcalem już gażnik może trzeba go przeczyścić:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jaki gaznik......i czy masz powrot paliwa do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda gaźnik w twoim aucie ale znam podobne przypadki. Jak się jeździ na gazie to komora pływakowa jest pusta a pływak lata i obija się o ścianki i mógł się rozszczelnić. Jak się przełączy na benzynę to komora powinna się napełnić do określonego poziomu (pływak powinien odciąć dopływ paliwa)ale jak pływak się rozszczelnił to też nabiera benzyny i następuje przelanie. Wtedy nadmiar benzyny wylewa się z gaźnika przez otwór przelewowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro znowu go rozbiorę i zobaczę Jak wycieka to potem czuje benzynę w aucie :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekj61....wszystko sie zgadza,ale gdyby plywak byl nieszczelny to na nagrzanym silniku chodzilby kulawo bo by sie zalewal,otworek moze odprowadzic tylko tyle paliwa ile zdazy wyparowac w krotkim czasie,inaczej moglby sie zapalic....joandaw,sprawdz osadzenie kroćca w korpusie i czy wokol nie ma rys lub peknięć.Sprawdz tez szczelnosc polaczenia obudowy pompki przyspieszajacej,jest pod kroćcem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joandaw,sprawdz osadzenie kroćca w korpusie ------jak to wygląda w który miejscu jest może widziałem ale nie kojaze pod ta nazwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kroćca na ktory zakladasz przewod paliwowy,czasem sie luzuje w korpusie gaznika od szarpania za mocna zapieczony na nim przewod ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozkręciłem gaznik wszystko jest ok oprócz membrany która znajduje się na dole z boku gażnika jest trochę zużyta i pęknięta nie do końca Wydaje mi sie że przepuszcza paliwo i ugóry z pod małej gumki która jest założona na pręcik naciskający te membrane wycieka powoli paliwo ze spodu tej gumki.Model gaznika dokładnie taki KS2 056-129-016A Gdzie można dostac samą taką membrane są ale w całym zestawie naprawczym za 100 zł Czy można dostać samą:confused: Oznaczenie naniej jest 029 Membrana jest okrągła a w środku metalowy krążek na którym się opiera sprężyna

 

---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:39 ----------

 

Oznaczenie 029 to średnica ;) fachowo się nazywa przepona pompki przyspieszenia może ma ktoś na zbyciu

 

---------- Post added at 18:21 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

 

Znalazłem 45 zł nie mia jakiś tańszych zamienników:D

Edytowane przez joandaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ostatnio walczył z gaźnikiem od Opla Ascony (typ VaraJet 2) i pomoc znalazł tutaj.

Edytowane przez Tuniek
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności