Skocz do zawartości
bodzio63

Wymiana Chłodnicy.

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana chłodnicy passat b5: odkręcamy 5 kołków plastikowych osłony silnika,oraz 2 wkręty mocujące ową osłonę(jej krótkie elementy do błotnika)i jedną nkętkę m-6 mocowana osłony.Celowa wskazałem na zdjęciu tylko punkt mocowana do zderzaka.

1.jpg

Edytowane przez bodzio63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnie demontujemy pozostałe wkręty mocujące nadkole do zderzaka, i po jednej mocowania zderzaka do błotnika.Oczywiście wszystkie sruby torx 5-6.

2jpg.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystępujemy do demontarzu grila,odpinamy zabezpieczenie otwarcia maski i demontujemy, zdejmujemy z bolców uchwyt jej otwierania.Następnie odkęcamy 2 śruby m-6, Torx-6, delikatnie go odchylając wyczepiamy z otworów mocujących go w dole zderzaka.Są na wcisk.

4.jpg

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnie przystępujemy do demontarzu reflektorów, odpinamy złączkę elektryczną i odkęcamy 4 śrub torx-5 które je mocują i demontujemy oba reflektory.Należy zwrócić uwagę na 2 śruby które znajdują się pod gumowymi zaślepkami(odbojniki).

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy już mamy odkęcone reflektory,przystępujemy do demontażu zderzaka,2 śruby mamy odkręcone te które trzymały u góry gril, pozastało nam odkręcić 4-5 śrub torx-6 przy otworach mocowania grila

9.jpg

10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujemy zderzak odchylając go i wypinając wtyki mocowania halogenów.Tak wygląda lewa i prawa strona po zdjęciu zderzaka.

11.jpg

12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnie wypinamy złączkę czujnika temperatury zewnętrznej (2)przy chłodnicy i złączę elektryczne chłodnicy, odkęcamy po 2 śruby mocowania chłodnicy(1) i możemy opóścić chłodnicę Klimatyzacji, odsłaniając dostęp do chłodnicy wody.

13.jpg

14.jpg

Edytowane przez bodzio63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypinamy dwa zabezpieczenia chłodnicy(1), i po spuszczeniu płynu chłodniczego korek (2) i odpięciu 2 węży od chłodnicy możemy ją zdemontować wyjmując ją do przodu.

15.jpg

16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za nienajlepszej jakości dokumentację fotograficzną, i pewne jej braki,korzystając z tego możemy sami dokonać wymiany chłodnicy.O napełnianiu układu chłodzenia nie będę pisał gdyż było poruszane wielokrotnie.Na pewno zbieże mi się za formę postu, ale trudno.Pozdrowienia.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się przyda potomny, ale za formę postu to jak napisałeś Ci się dostanie :P Można przecież to było zrobić w jednym poście,a nie w 8 :P Ale Pan admin pewnie się tym zajmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do lamp to nie trzeba ich odkręcać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale liczyłem na lepszy dostęp.Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stanąłem na etapie ściągania chłodnicy

Mam problem ze ściągnięciem węży chłodnicy - nie przechodzą przez otwór i trzeba je rozłączać przed odchyleniem - ze ściągnięciem drucików nie ma problemów - tylko same węże nie chcą schodzić - jak to się robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drucików wyciągać całkowicie to nie musiałeś, wystarczy je wysunąć, ale skoro je wyjąłeś to wąż siedzi już tylko na wcisk. Jeśli dawno nie był zdejmowany to trochę trzeba siły użyć :) Ja miałem problem z dolnym ale jak się okazało zdjęcie to pikuś w porównaniu do założenia na nową chłodnicę, gdyby nie odrobina smaru to prędzej bym połamał chłodnicę niż bym wąż do końca wsunął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może WD40 - choć nie powinno się raczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zapytać się jakie były chłodnice w AFN ponieważ na allegro spotkałem się z dwoma wymiarami (poniżej podam linki) i czy cena 120zł za chłodnice to będzie szajs ?? Gdzieś na chłodnicy napisane są jej numery ?

http://allegro.pl/chlodnica-wody-vw-passat-b5-audi-a4-a6-1-9-tdi-1-8-i4819494596.html

http://allegro.pl/audi-a4-vw-passat-b5-1-6-1-8-1-9tdi-chlodnica-wody-i5020105102.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to sprawdź jakie masz mocowanie węzy ,przeważnie węże sa na szybkozłączki ,pierwsza aukcja jest na opaski .Druga sprawa to czujnik temp wody ,sprawdź czy masz w chłodnicy czy na wężu .Chłodnice są cieńsze i grubsze ,obie pasują .Nie ma różnicy jaką założysz .Ja na takiej za stówkę latam drugi rok ,wygląda jak nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki zraz pójdę i sprawdzę mocowanie oraz czujnik, w sklepie powiedzieli mi 180zł wiec szukam na allegro, jakie są "lepsze" firmy tych chłodnic czy to bez większej różnicy??

 

ta jedna jest chyba szersza o 2cm.

Edytowane przez Czarny001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest trochę niższa ,mierzony jest rdzeń ,nie ma znaczenia ,wymiary z obudową na pewno są takie same .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, jakie są "lepsze" firmy tych chłodnic czy to bez większej różnicy??

 

Zależy jak się trafi. U mnie chłodnica VW zaczęła przeciekać po 3-ech latach od nowości. Wymieniłem na zamiennik i służy już 8 lat.

Z oryginalną pojechałem do sklepu z zamiennikami i tam mi dobrali nową za 230 zł -producent nie znany [ w ASO oryg. 1100 zł ].

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności