Skocz do zawartości
Gość 3libras

Wada wahacza lemforder

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie rozumiem dlaczego niepotrzebnie wywalacie tyle kasy na niepewne LMO. Ja póltora roku temu do 3B mojej żony założyłem oryginalne wachacze po regeneracji w polsce. Stare musiałem po wymianie oddać. Polecił mi je kumpel prowadzący od wielu lat sklep motoryzacyjny. Mówił że z LMO miał już problemy a z tymi jeszcze nigdy. Do dnia dzisiejszego żona zrobiła na nich 20000 km po niezbyt dobrych drogach i są jak nówki. Za komplet na jedną stronę zapłaciłem 400 złotych więc mam gdzieś przechwalone i drogie LMO. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podaj namiary na regeneratora... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia kto to robi. Napisałem przecież że przywiózł mi to kumpel który ma sklep motoryzacyjny. Myślę że to ktoś z Poznania bo on tam się zaopatruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podaj numer na kumpla ze sklepu, może być na PM. Chętnie wyślę swoje dwa zestawy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko czekaj az ci pekna te regenerowane wahacze.Mozna wymienic sworznie itd,ale zmeczenie materialu sprawi ze taki wahacz peknie na pol.

 

Opony jak zjezdzisz to tez dajesz do regeneracji? A pasek rozrzadu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos ew sprawdzonych sprzedawców jeszcze LM?

 

http://www.allegro.pl/item1018545537_wahacze_audi_a4_a6_passat_b5_lemforder_orginal.html ?

http://www.allegro.pl/item1011828503_wahacze_vw_passat_audi_a4_a6_lemforder_oryginal.html

 

inne?

do TOmka juz dzwonilem ale ew chce skonfrontowac inne zrodla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sprytnie opisane sa wahacze LM na aukcjach. cytuje :

 

Firma LEMFORDER jest dostawcą zawieszenia na pierwszy montaż (oryginał)

Wahacze tej firmy są sprzedawane przez sieć dilerską VW, AUDI jako oryginał.

 

Co w wolnym tlumaczeniu moze znaczyc ze to na aukcji jest robione przez LM ale nie sa to takie same wahacze. Co potwierdzaja przebiegi jakie na nich robia uzytkownicy. Obawiam sie ze oryginaly sa nie do dostania poza salonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktos ew sprawdzonych sprzedawców jeszcze LM?

 

Danielos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co w wolnym tlumaczeniu moze znaczyc ze to na aukcji jest robione przez LM ale nie sa to takie same wahacze. Co potwierdzaja przebiegi jakie na nich robia uzytkownicy. Obawiam sie ze oryginaly sa nie do dostania poza salonem.

Nic odkrywczego, Lemfordery (komplet) spokojnie przejeździ ok. 70-80 tysięcy, po naprawdę nie byle jakich wertepach.

Danielos

Potwierdzam... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kolega danielos pobil wszystkich cena ;) wiec juz wiem gdzie kupie :) skoro moderator poleca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i kolega danielos pobil wszystkich cena wiec juz wiem gdzie kupie skoro moderator poleca

Mniej niż 1510?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecej... a gdzie masz za 1510? pewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest w końcu temat o wadzie wahacza czy o polecanych sprzedawcach z Alledrogo ?:kwasny:

Może ktoś tu posprząta i przeniesie co trzeba :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

tak czytam ten topic i doszedłem do wnosku ze wszyscy narzekają na Lemfordery ....

 

Czy nie prościej i taniej wyjdzie kupić TRW ??

 

Nieraz demontowałem zawieche klientów i powiem tak powiedzmy

4 na 10 aut w których targałem zawieche jeszcze orginalną były wachacze Lemfordera

w pozostałych 6 przypadków demontowałem ori wachacze jednak producentem był TRW

 

patrząc na to ze samochody w których to robiłem miały różne przebiegi i wychodzi na to że TRW jest porównywalne jak nie takie samo jak lemforder.

 

Lemforder jest drogi i bywa czesto podrabiany

Z TRW jest o niebo lepiej bo cena jest przystępna a podrobionego TRW jeszcze nie spotkałem.

 

Jak piszą koledzy wczesniej

komplet lemforderów 1800zł

Komplet TRW 1650-1700

 

różnica niewielka jednak znikome prawdopodobienstwo ze TRW jest podrobione.

 

Na dodatek dodam ze kompletując zestaw z TRW jest tak:

4x dolny wachacz (średnica sworzni 21 mm czyli te nowszego typu)

4x górny wachacz

2x łącznik stabilizatora

2x koncówka kierownicza

2x drążek kierowniczy

1x komplet śrub

 

Wczoraj taki zestaw montowałem Ojcu i kosztował 1650zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemforder przeciez ok 150llz u sprawdoznych sprzedawcow i ja polecam na twardym zawiasie juz ze 40 tys i nic

 

nie kupilbym nic innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemforder na tę chwile to wg mnie najlepszy producent! tylko orginalny lemforder a nie jakiś chińczyk! z tego co mi wiadomo to fabrycznie są montowane!

i w hurtowniach kosztuje ok 120-150zł jeden górny! w miare dobre i niezadrogie są ruville

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie mechanik wymienił mi 4 górne wahacze i końcówkę drążka wszystko firmy FEBI i skasował mnie 1000zł. Mi się wydaje że to trochu dużo a jest to mechanik u którego zawsze robię z autami , a wy jak myślicie przekręcił mnie na kasę czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesli uważasz, że robocizna twojego mechanika jest warta 500zl, to wszystko OK.

http://allegro.pl/zestaw-wahaczy-a4-a6-passat-b5-febi-najtaniej-i3056374719.html

 

Moim zdaniem wyr...ał Cię bez mydła, jako stałego klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie za duzo zaplaciles ja place 200zl za wymiane calej zawieszki

 

ale czemu od razu wydymal? dal ci taka cene za usulege ty sie zgodziles i zaplaciles i tyle...

wydymac to by cie mogl jakby powiedzial ze cos zrobil a tego nie zrobil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może troche dużo,ale pamietaj że kupowane pojedynczo wychodzą drożej, i on nie kupuje pewnie w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności