Skocz do zawartości
Gość 3libras

Wada wahacza lemforder

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem lemfordera za 1360 z mega znizka

Z kompletem końcówek drążków oraz śrubami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się obraziłem ostatnio na Lemfordera.

Otóż wymieniłem w ubiegłym roku w czerwcu całe zawieszenie, kupiłem komplecik łącznie z gałkami za 1650zł, z Inter Carsu więc raczej oryginał. Przejechałem 22 tys.km

I co?

Wszystkie cztery dolne wahacze kwalifikują się do wymiany.

 

Jak narazie dostałem nowy zestaw do wymiany, od znajomego u którego kupowałem wahacze, ten stary ma iść na reklamację.

Szczęście w nieszczęściu, że wymianę mam za darmo tak samo jak i ustawienie zbieżności.

 

Co powiecie w takiej sytuacji?

Niezawodny Lemforder? Przypadek? Oszustwo ze strony IC?

Nie wiem, nie chce wiedzieć, muszę tylko stracić czas na wymianę.

Edytowane przez malczykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może nie ma podróbek nawet na allegro, a jedynie lemforder zeszedł na tzw. psy i gdzie nie kupiłby to i tak będzie padlina, a awarie po 20 tyś usilnie tłumaczymy sobie na forum podróbkami...

 

a może w końcu ktoś kto widział, powie jaka jest różnica między oryginałem a podróbką, bo jakaś musi być... bo nie uwierzę, że tylko miejscem zakupu.

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Wahacze LM z kompletu sa calkiem inne niz te kupowane pojedynczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kompletem końcówek drążków oraz śrubami?

koncówki drążków sruby komplet wahaczy bez drażków 1360 pluz 250 zl za wymiane i jestem bardzo zadowolony... odpukac oczywiscie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wahacze LM z kompletu sa calkiem inne niz te kupowane pojedynczo.

Po czym zidentyfikować z jakim kompletem mamy do czynienia? Które lepsze?

koncówki drążków sruby komplet wahaczy bez drażków 1360

Ile już prześmigałeś km na tych wahaczach? Możesz podać namiar na sprzedawcę na PM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po czym zidentyfikować z jakim kompletem mamy do czynienia? Które lepsze?

 

Ile już prześmigałeś km na tych wahaczach? Możesz podać namiar na sprzedawcę na PM?

zrobiłem juz 60tys km ale wymienialem dwa lata temu i nie wiem czy jeszcze beda mieli w tej cenie... jutro sie dowiem czy to aktualne i wtedy napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na necie znalazłem ten sam komplet lecz 200zł drozszy

http://www.bazarek.pl/produkt/0/680288/zestaw-przednich-wahaczy-lemforder-8-szt--2-koncowki--2-laczniki--kpl-srub-oryginal-.html

Edytowane przez pasykel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale na necie znalazłem ten sam komplet lecz 200zł drozszyhttp://www.bazarek.pl/produkt/0/680288/zestaw-przednich-wahaczy-lemforder-8-szt--2-koncowki--2-laczniki--kpl-srub-oryginal-.html

Po czym wnosisz, że to ten sam zestaw? Chyba nie po wyglądzie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz mozliwosc wziecia na firme lub na kogos kto odliczy Ci watt to wychodzi taniej niz ja mialem:) netto: 1 269.67 zł)

 

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:09 ----------

 

kupowane w komplecie sa pewne a osobno nie polecam...

 

---------- Post added at 00:13 ---------- Previous post was at 00:10 ----------

 

a najwazniejsza jest polska gwarancja bo ja dostałem na dwa lata i zanim kupisz to trzeba sie tego dowiedziec...

 

---------- Post added at 00:17 ---------- Previous post was at 00:13 ----------

 

a druga strona tego zawieszenia to jest taka ze tak jak jezdzisz i jak dbasz tak Ci wytrzyma... no niestety jest to delikatne zawieszenie ale bardzo komfortowe... jutro popytam i dowiem sie ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Po czym zidentyfikować z jakim kompletem mamy do czynienia? Które lepsze?

 

Komplet ma wszystko LMO,pojedyncze proste sa TRW w pudelkach LMO czyli takie jak w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie nie rozumiem po co kupujecie LM za tyle siana skoro przejezdzacie na nich tyle co przejedzie sie na komplecie Mastersport za 600 zl. Ekonomiczna glupota wynikajaca z sugerowania sie marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zupelnie nie rozumiem po co kupujecie LM za tyle siana skoro przejezdzacie na nich tyle co przejedzie sie na komplecie Mastersport za 600 zl.

Moim zdaniem niezupełnie, specjalnie przejrzałem 2-3 wątki na temat MS i okazuje się, że to zwykłe kiepskie chińczyki. Na forum audi były posty z 2008 roku chwalące te wahacze, ale nowsze posty wskazują jednoznacznie, że niestety są kiepskie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz upominam. To wątek o wadach lema. O MS są tematy jak i są tematu gdzie można kupić lema. Kolejny OT = kreska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wahacze LM z kompletu sa calkiem inne niz te kupowane pojedynczo.

 

No właśnie też to zauważyłem, Kupowane od tego samego dostawcy w komplecie sworznie są czarne, a w pojedynczych szt./opakowaniach ten sam wahacz ma sworzeń srebrny. Daty wybite na wahaczach różnią się o miesiąc wiec chyba proces technologiczny się akurat nie zmienił tak więc na pewno są inne. Niebawem założę komplet więc sam się przekonam ile wytrzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu kupowałem pojedynczego banana lema, ale że wyszło po jakimś czasie że i górne są do wymiany - kupiłem cały komplet (lema) i faktycznie tuleje w bananach na przykład są zupełnie inne niż w tym który brałem pojedynczo.

dziwne, bo ten pojedynczy miał jakieś wkładki z żółtej gumy i plastyku, a tuleje w tych od kompletu są wykonane tylko z czarnej gumy - na pierwszy rzut oka ten jeden oddzielnie kupowany wygląda na solidniejszy, a czy tak jest...?

tak czy siak - przy wymianie złożyłem wszystko nowe, a że tego jednego udało mi się bez szkodowo wyjąć, to leży sobie 'na zapas' ;)

zobaczę ile na tym przelatam, ale wiem jedno: jeśli przyszłoby mi coś jeszcze wymieniać, to już teraz na pewno nie cały komplet i już nie lem - planuję pojeździć jeszcze z rok, półtora tym paskiem czyli przy mojej jeździe nie więcej niż 20-25tyś km.

Jeśli w takim okresie miałoby się coś dziać to znaczy że nie warte toto swojej ceny w/ mnie, no ale na razie jestem dobrej myśli - zobaczymy ;)

 

Kupowane od tego samego dostawcy w komplecie sworznie są czarne, a w pojedynczych szt./opakowaniach ten sam wahacz ma sworzeń srebrny.

o, a w moich zakupach tego nie było: sworzeń i w tym i w tym taki sam - czyli czarny.

Edytowane przez Desper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne puki nie wymyślą nic lepszego od LM-a to nic innego nie kupie bo śmigam dwa lata zrobiłem 60tys po polskich drogach i nic sie nie dzieje... wiec wniosek taki albo wjezdzacie w kazda mozliwa dziure i macie to w... i niszczycie sobie zawieszenie albo faktycznie sa jakies podróbki bo inaczej tego sie nie da wyjasnic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś już tego dostawcę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady juz tego zestawu załatwic bo bral go bezposrednio z niemiec a oni juz go nie maja...:( dryndne jeszcze do kuzyna do germańcow i zobacze czy on da rade załatwic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności