Skocz do zawartości
Gość 3libras

Wada wahacza lemforder

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 3libras

Witajcie! Trochę tu już było na temat tanich lemforderów z allegro, sam zakupiłem taki zestaw. Właściwie przypadkiem zwróciłem uwagę na zdaje się dość poważną wadę jednego z wahaczy (dotyczy tulei gumowo-metalowej dolnego tylnego wahacza). Przy potrząsaniu wymienionym elementem daje się słyszeć wyraźne chlupotanie cieczy wypełniającej element gumowy tulei....wniosek - wada fabryczna polegająca na wtryśnięciu zbyt małej ilości płynu hadraulicznego. U mnie taki dźwięk wydaje prawy dolny tylny wahacz, lewy jest OK. Poinformowany o wadzie sprzedawca wysłał mi omyłkowo drugi lewy a nie prawy wahacz i niestety.......on też wydawał taki dźwięk, chociaż wyraźnie słabszy.:(

Mieliście podobne doświadczenia??? Może ta wada jest powodem niskiej ceny zestawu????:confused:

Łatwo wywnioskować, że obniżone ciśnienie płynu w elemencie gumowym tulei przyczynić się może do jej szybkie rozwałki!!!:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PODROBKI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 3libras

Wahacze mają oryginalne oznaczenia, łącznie z naklejkami, kodami kreskowymi, znakami fabrycznymi itd. Dla mnie to raczej odrzuty fabryczne!:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcioskinny

to nie wina wahaczu LEMFORDERY są nie zawodne w każdym calu.

Edytowane przez tomcioskinny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3libras, ile kosztowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do goscia z allegro, zeby nie wciskal lipy, bo dasz jego dane na forum i bedzie musial zwinac jarmark z wahaczami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie sprzedawał z innego konta, dla sprzedającego żaden to kłopot. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dodatkowo będzie musiał zmienić konto bankowe, i dane adresowe - zawsze utrudnimy życie nieuczciwemu sprzedawcy :D

Ale obawiam się że to może być normalny, ori ,"nieodpadowy" lem.

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym mechanikiem, po tym jak kupiłem lemy do mojego autka i zabierałem się za ich wymianę. Mówił że mu się zdarzyło wymieniać lemy z wadą fabryczną - parę w ciągu roku. Mówił że teraz zawsze sprawdzają sztywność osadzenia tulei kluczem dyn jeszcze przed montażem chwytając w imadło. P.S. źródło dosyć pewne - interCars + stały klient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja się właśnie tak wpakowałem z wahaczami Lamforder z allegro za 1100 złoty . Kuźwa jak dziecko sie dałem wrobić ..... Kupiłem je, wymieniłem i postanowiłem na szczęście wstrzymać się z komentarzem na allegro aż trochę na nich po jeżdze.. zrobiłem 15 tysiecy w pół roku i zaczeło wyć łożysko, wiec do mechanika i je rozebrałem co sie okazało sworznie od wahaczy luźne jak by nie wiem z czego były zrobione. aktualnie dzwoniłem do gościa i mi powiedział że takie są polskie drogi.... Bedzie negatyw i w bede pilnował każdego tematu na forum o zawieszeniu i zrobię mu odpowiednią reklame :diablica

 

A MACIE JAKIEŚ DOBRE ŹRÓDŁO W TRÓJMIESCIE NA WAHACHE ????

Edytowane przez bart448

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Ja się właśnie tak wpakowałem z wahaczami Lamforder z allegro za 1100 złoty . Kuźwa jak dziecko sie dałem wrobić ..... Kupiłem je, wymieniłem i postanowiłem na szczęście wstrzymać się z komentarzem na allegro aż trochę na nich po jeżdze.. zrobiłem 15 tysiecy w pół roku i zaczeło wyć łożysko, wiec do mechanika i je rozebrałem co sie okazało sworznie od wahaczy luźne jak by nie wiem z czego były zrobione. aktualnie dzwoniłem do gościa i mi powiedział że takie są polskie drogi.... Bedzie negatyw i w bede pilnował każdego tematu na forum o zawieszeniu i zrobię mu odpowiednią reklame :diablica

 

A to napewno ori Lemforder były? Dziwne,ja na moje nie mogę nic złego powiedzieć :)Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he jak życie pokazało był to pewnie badziew jakiś totalny wyglądały na ori ale na pewno nie są bo te stare które wyjąłem z niego były sztywniejsze niż te po 15 tysiacach. Dziwiło mnie tylko to że tamte miały date produkcji a te od tego klienta nie. A czy ty też masz zawieszenie od niego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
he he jak życie pokazało był to pewnie badziew jakiś totalny wyglądały na ori ale na pewno nie są bo te stare które wyjąłem z niego były sztywniejsze niż te po 15 tysiacach. Dziwiło mnie tylko to że tamte miały date produkcji a te od tego klienta nie. A czy ty też masz zawieszenie od niego ??

 

Na szczęście nie od niego,mam z pewnego dla mnie źródła i przynajmniej mam pewność ich oryginalności.Jak narazie mam spokój,co ciekawe jak zmieniałem po 200.000 to siedziały tam jeszcze ori od początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie z datownika wynika też wynika że to oryginał produkcyjny ktory w nim siedział od początku przebieg 230000 ale jak wiemy pewnie bliżej nie określony . mimo tego wyglądały lepiej niż te po takim niskim przebiegu . i kurcze nie jeżdze na prawde po jakiś mega nie wiedomo jakich drogach. w trójmieście wiekszość dróg nie jest aż tak złych żeby tak zajechać zawieszenie. Do tego w zime trzeszczało jak stara obora w wichure. Po prostu dałem ciała bo chciałem zaoszczedzić 500 złoty i teraz jestem 1000 w plecy K....... sam nie wieże w swoją głupote .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No u mnie z datownika wynika też wynika że to oryginał produkcyjny ktory w nim siedział od początku przebieg 230000 ale jak wiemy pewnie bliżej nie określony . mimo tego wyglądały lepiej niż te po takim niskim przebiegu . i kurcze nie jeżdze na prawde po jakiś mega nie wiedomo jakich drogach. w trójmieście wiekszość dróg nie jest aż tak złych żeby tak zajechać zawieszenie. Do tego w zime trzeszczało jak stara obora w wichure. Po prostu dałem ciała bo chciałem zaoszczedzić 500 złoty i teraz jestem 1000 w plecy K....... sam nie wieże w swoją głupote .

 

No to teraaz śmiało możesz tego użytkownika alledrogo odradzić na forum ;)

No rzeczywiście się wkopałeś,niestety człowiek uczy się na błędach.Z ciekawości-po co kupowałeś cały kpl.?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie z datownika wynika też wynika że to oryginał produkcyjny ktory w nim siedział od początku przebieg 230000 ale jak wiemy pewnie bliżej nie określony . mimo tego wyglądały lepiej niż te po takim niskim przebiegu . i kurcze nie jeżdze na prawde po jakiś mega nie wiedomo jakich drogach. w trójmieście wiekszość dróg nie jest aż tak złych żeby tak zajechać zawieszenie. Do tego w zime trzeszczało jak stara obora w wichure. Po prostu dałem ciała bo chciałem zaoszczedzić 500 złoty i teraz jestem 1000 w plecy K....... sam nie wieże w swoją głupote .

 

---------- Post added at 22:06 ---------- Previous post was at 22:05 ----------

 

bo mi mechanik powiedział że tak bedzie lepiej a pozatym chciałem mieć pewność że troche to pojezdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Ja się właśnie tak wpakowałem z wahaczami Lamforder z allegro za 1100 złoty . Kuźwa jak dziecko sie dałem wrobić ..... Kupiłem je, wymieniłem i postanowiłem na szczęście wstrzymać się z komentarzem na allegro aż trochę na nich po jeżdze.. zrobiłem 15 tysiecy w pół roku i zaczeło wyć łożysko, wiec do mechanika i je rozebrałem co sie okazało sworznie od wahaczy luźne jak by nie wiem z czego były zrobione. aktualnie dzwoniłem do gościa i mi powiedział że takie są polskie drogi.... Bedzie negatyw i w bede pilnował każdego tematu na forum o zawieszeniu i zrobię mu odpowiednią reklame

 

A MACIE JAKIEŚ DOBRE ŹRÓDŁO W TRÓJMIESCIE NA WAHACHE ????

 

 

 

Panowie, za 1100zł nie oczekujcie cudów, inter-cars ma te wahacze w detalu za 2800zł, jak ktoś mógłby je sprzedawac za 1100 i jeszcze na tym zarabiac ?Przecież ten allegrowy lemforder za tyle pieniążków na kilometr śmierdzi.

Osobiście negocjowałem zniżke na wahacze lema z centralą w hurtowni w warszawie i taka cena jest nie do zrobienia! chyba że właśnie takiego lema co polata 15 tyś i do wymiany.

Jeśli zależy Wam na pewnym towarze, szykujcie minimum 1550 zł bo to maxymalnie niska kwota za ori lema na jaką może pozwolic sobie sprzedający, poniżej tej ceny za 15 tyś km będziecie szukac kolejnego zestawu.

 

Pozdrowionka

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

bo mi mechanik powiedział że tak bedzie lepiej a pozatym chciałem mieć pewność że troche to pojezdzi

 

Ja sprawdziłem które są do wymiany i też tylko te wymieniłem.Całe 3 szt.

Niepotrzebnie naraziłeś się na koszta...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
PODROBKI
Wahacze mają oryginalne oznaczenia, łącznie z naklejkami, kodami kreskowymi, znakami fabrycznymi itd.
Sorki ale rozwalją mnie tacy ludzie...

Czy wystarczy że mają znaczki kody i inne hologramy żeby być oryginalnym produktem?

Gdyby tego nie było wiedziałbyś że to lipa. A tak jesteś przekonany że to oryginał a to też niestety wielka lipa tylko trochę przeplaciłeś.

Mam Levisy 501 Oryginalne :) metki,nici dwu kolorowe każdy napis z oryginałem, chcesz? 80zł sztuka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, za 1100zł nie oczekujcie cudów, inter-cars ma te wahacze w detalu za 2800zł, jak ktoś mógłby je sprzedawac za 1100 i jeszcze na tym zarabiac ?Przecież ten allegrowy lemforder za tyle pieniążków na kilometr śmierdzi.

Osobiście negocjowałem zniżke na wahacze lema z centralą w hurtowni w warszawie i taka cena jest nie do zrobienia! chyba że właśnie takiego lema co polata 15 tyś i do wymiany.

Jeśli zależy Wam na pewnym towarze, szykujcie minimum 1550 zł bo to maxymalnie niska kwota za ori lema na jaką może pozwolic sobie sprzedający, poniżej tej ceny za 15 tyś km będziecie szukac kolejnego zestawu.

 

Pozdrowionka

marcin

 

racja w 100%. za 1100pln nie kupi sie ori lema. szukałem 2-óch dolnych wahaczy z lewej strony i za ori krzykneli mi 1000pln!!! skusiłem sie na Moog'i za 500pln i po przejechaniu niecalych 10tyś km juz zaczyna pukać przy większej dziurze......

szykować ok 2000pln i będziecie mieć naprawde dobre zawieszenie....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności