Skocz do zawartości
daniel.wro

Aktywacja kontrolki tempomatu w B5

Rekomendowane odpowiedzi

To może być w innej komórce, sprawdź $220 z E9 na F9

 

U mnie wartość E9 występowała tylko raz w całym wsadzie właśnie pod adresem $1EE, bo przeszukałem przy okazji.

 

Jaki masz numer licznika?

 

3B0920847E, wsad z 1J5920846A ponieważ zegary mam zamontowane w Toledo 2.

 

 

// edit

 

Nie wiem czemu, ale już działa :D Wczoraj jak testowałem, to nie chciało zatrybić. Dziś(bez ruszania czegokolwiek) włączyłem i działa. Może wczoraj auto nie zdążyło się rozpędzić do prędkości zadanej? Nie wiem - grunt, że działa. Dzięki!

Edytowane przez DzieX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadziałała ;) Wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta - założony tempomat - śmiga jak ta lala ale ikonka która jest i dioda rownież nie swieci sie - dzisiaj naprawiałam FIS - pięknie swieci - żadnych kresek ale tego tempomatu nie ogarniam - zwłaszcza tego opisu "Odgrzeję kotleta,ale może komuś się przyda.W Passacie B5,po swapie zegarów na immo3 (od 3BG) jest możliwość aktywacji kontrolki tempomatu,poprzez zmianę komórki w eepromie.W licznikach 8X6,8X7 $1EE zmieniamy wartość z E9 na F9.Z tym,że kontrolka działa nie po włączeniu tempomatu włącznikiem na ON,a dopiero po uaktywnieniu i gaśnie po dezaktywacji (np:wciśnięcie pedału sprzęgła lub hamulca)."

 

Czy to są jakieś komendy do wpisania w VAGu?

Numer licznika to : 3BO 920 842A

Mam nadzieje ze aby ujrzeć upragnioną ikonkę nie muszę wymieniać licznika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem - ale skoro mam licznik 842A to na jaka wartość komórki mam podmienić?

Rozumiem ze wsad muszę ściągnąć taki sam jak numer licznika czyli 3B0 920 842A? Czy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok rozumiem - ale skoro mam licznik 842A to na jaka wartość komórki mam podmienić?

Rozumiem ze wsad muszę ściągnąć taki sam jak numer licznika czyli 3B0 920 842A? Czy

W tym liczniku jak na razie,to tak jak w poście 42 i 54.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post 42 i 54 nic mni nie mówią - zgłupiałem do reszty - jesli jest ktoś kto mógłby mi to zrobić to jestem chętny - zapłacę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kolegów forumowiczów - jaki sprzęt mam kupić (kabel program vag itp) zeby podmienić ten eeprom i komórki co by kontrolka tempomatu świeciła podczas jego działania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam laptopa z portem RS232 i zwykły przewód Viakena i zapis wsadu działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrobiłbyś mi to jakbym do Warszawy podjechał ? Daj na priv telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zrobiłbyś mi to jakbym do Warszawy podjechał ? Daj na priv telefon

 

W liczniku który masz obecnie,nie zrobi ci tą metodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że dla starszych liczników to nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czytać forum ze zrozumieniem i wszystko będzie jasne.Pisał o tym Polonez15 i jak on to rozwiązał, w postach które podałem w poście 69.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to do mnie, ale ja już dawno to zrobiłem (w tym temacie opisałem, trzeba czytać ;) ). Więc jeśli do mnie to przyhamuj. Moja wcześniejsza odpowiedź była z powodu posta Andragon skierowanego do mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie wiedziałem, że dla starszych liczników to nie działa.

 

A to co? Odniosłem się m.in. do tego, jak również do kilku postów Andragona. Jakbyście przeczytali te posty które przytoczyłem,Polonez15 pisze, że nie zadziała metoda z edycją epromu ,oraz jak wykonał to w starszym liczniku.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyście przeczytali te posty które przytoczyłem,Polonez15 pisze, że nie zadziała metoda z edycją epromu ,oraz jak wykonał to w starszym liczniku.

 

Tyle, że mnie to nie obchodzi, więc nie czytam ;) Czas wyłączyć subskrypcję tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności