Skocz do zawartości
christodevillo

Fotoprzestroga +18

Rekomendowane odpowiedzi

Kierowca paska prawdopodobnie zasnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środę przed południem w Trojaczkowicach doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Droga Lublin – Kraśnik jest całkowicie nieprzejezdna.

 

http://www.lublin112.pl/trojaczkowice-nieprzejezdna-krajowa-19-po-zderzeniu-osobowki-z-ciezarowka/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy osoby nie żyją, trzy inne są ranne po wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 216 w Rekowie Dolnym w woj. pomorskim. Do wypadku doprowadził kierowca, który nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej.

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Nie-zatrzymal-sie-do-kontroli-spowodowal-wypadek-Nie-zyja-trzy-osoby,wid,16993489,wiadomosc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie było materiałów , wjechałem na ten wypadek :( masakra kobicie zachciało się zawracać :wmorde tak zniszczonego samochodu to jeszcze nie widziałem :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej nie było materiałów , wjechałem na ten wypadek :( masakra kobicie zachciało się zawracać :wmorde tak zniszczonego samochodu to jeszcze nie widziałem :(

 

 

Na betonówce to normalne, nawet tiry na spokojnie sobie zawracają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleję całość za Wyborczą.

http://tiny.pl/qbz3f

Niech ten tekst da wielu osobom do myślenia.

 

 

Mimo pierwszeństwa kierowca ma wyrok. Za prędkość.

Traumatyczne przeżycia i wyrok zafundował sobie Witold K., gdy z niedozwoloną prędkością wjechał na skrzyżowanie w podtoruńskich Kończewicach - sąd uznał, że przyczynił się do śmierci trzech pasażerek auta, które nie ustąpiło mu pierwszeństwa.

 

Mężczyzna został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata i 1 tys. zł grzywny. Na sali rozpraw stwierdził jednak, że wyrok nie jest jego największym problem po wypadku, do którego doszło 1 stycznia 2014 r. Łamiącym się głosem wyznał, że ciągle nie może się po nim otrząsnąć, choć minął już rok.

 

Wśród ofiar była 10-letnia Jagoda J. Siedziała z twarzą przy szybie za swoją babcią - 52-letnią Barbarą S. - kiedy prowadzony przez nią volkswagen polo zamiast zatrzymać się u wylotu bocznej szosy przed znakiem STOP, nieoczekiwanie wyjechał na drogę krajową nr 91, wprost przed maskę volkswagena sharana Witolda K. Jego auto o masie blisko 2 ton wbiło się prostopadle w lewy bok vw polo.

 

Kierująca nim kobieta zginęła na miejscu, jej wnuczka zmarła siedem dni później w szpitalu, lekarzom nie udało się też uratować jadącej z nimi 73-letniej Adeli C., prababci dziewczynki - przeżyła jeszcze tylko dwa miesiące.

 

Witold K.: - W chwili uderzenia patrzyłem temu dziecku w oczy. Ilekroć idę spać, widzę, jak ono patrzy na mnie. Do końca życia będę je miał przed sobą i to jest dla mnie największa kara. Ale wiem, że mój ból jest niczym w porównaniu z tym, co przeżywają jego najbliżsi.

 

Płacząc, poprosił ich o wybaczenie, a gdy mówił o Jagodzie, podkreślał, że sam ma troje dzieci w podobnym wieku.

 

36-latek odpowiadał przed sądem za istotne przyczynienie się do wypadku, bo kiedy zbliżał się do skrzyżowania w Kończewicach, dwukrotnie zignorował znaki obligujące do zwolnienia - najpierw do 70, a potem do 50 km na godzinę. - Hamowałem na tym odcinku silnikiem - powiedział, ale przyznał, że jechał za szybko.

 

Biegły ustalił, że uderzył w vw polo z prędkością ok. 101 km na godzinę. I choć wskazał, że przyczyną kraksy było "nieprawidłowe zachowanie Barbary S.", bo nie ustąpiła pierwszeństwa Witoldowi K., to jednocześnie stwierdził: " gdyby kierujący vw sharan (...) poruszał się z prędkością dopuszczalną (...) uniknąłby wypadku" (vw polo zdążyłby opuścić skrzyżowanie).

 

36-latek będący zawodowym kierowcą podzielił tę opinię i poprosił o wyrok bez procesu. Zgodził się na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i 1 tys. zł grzywny, co akceptowała również prokuratura. - Choć jego zachowanie było warunkiem koniecznym wypadku, nie jest on jego sprawcą - uzasadniła swoje stanowisko.

 

Proponowana kara nie satysfakcjonowała jednak rodziny trojga zmarłych - po dłuższym namyśle i nie bez wahania wskazała, że odpowiednią byłoby 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata. Witold K. przystał na to, co pozwoliło sądowi wydać orzeczenie. Jest ono nieprawomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Płot, silos, ściana... :-) To chyba jednak prawda:

10394568_781802055233073_6987231783975921926_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybitnie pechowe miejsce na trasie Chełm - Lublin, most na kanale Wieprz-Krzna. Piszę że pechowe bo średnio co pół roku jest jakiś śmiertelny w tym miejscu. Tym razem gość z dostawczaka prawdopodobnie przysnął. Widziałem wrak na żywo, gość nie miał najmniejszych szans na przeżycie.

 

http://www.lublin112.pl/chojno-nowe-zderzenie-ciezarowki-osobowka-zablokowana-droga-krajowa-nr-12/

 

http://chelm.naszemiasto.pl/artykul/chojno-nowe-smiertelny-wypadek-na-dk-nr-12-foto-wideo,3342739,artgal,t,id,tm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestroga dla IDIOTÓW, którym się WYDAJE że są doskonałymi kierowcami i są nieśmiertelni bo mają wokoło 500-set poduszek powietrznych :sciana.....

 

http://www.wiocha.pl/1221483,21-lat...-ludzie-noga-z-gazu

Edytowane przez thomeck
Przeniesiony do prawidłowego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności