Skocz do zawartości
Gość Bart

ABS problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bart

Witam wszystkich,

 

Dzisiaj zaskoczyła mnie następująca sprawa. Odpaliłem autko jak zwykle, kontrolka poduszek i ABS-u zgasła jak zwykle. Niby wszystko ok. ale... Przejechałem kilkaset metrów i zacząłem hamować, na dojeździe do skrzyżowania (spadła duża ilość śniegu, ślisko jak cholera). No i oczywiście powinien zadziałać ABS , a tu kompletnie nic. Koła się zablokowały i autko zachowuje się taj jakby było bez ABS-u.

Oczywiście sprawdziłem jescze kilka razy, że może mi się coś przywidziało czy jak, ale utwierdziło mnie to w przekonaniu, że ABS-u niet (a chwilke wcześniej działał bez zarzutu).

 

Czy przytrafiło się komuś może coś takiego?

Z góry dziękuje za wszelką możliwą pomoc.

 

Bart

VW Passat 1.8 variant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przytrafiło się komuś może coś takiego

zdarza sie, czujniki od ABSu lubia sie czasami zabrudzac w taka pogode i wtedy moga sie dziac takie rzeczy. Podlacz sie pod vaga i sprawdz ktory czujnik sprawia problemy. u mnie sie dzialy podobne rzeczy od czasu do czasu, wymienilem dzujnik co sprawial problemy i usterka minela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hk48m
Witam wszystkich,

Czy przytrafiło się komuś może coś takiego?

 

A kontrolka się świeci czy gaśnie?

 

Napisałeś, że się zapala, a póżniej jak trzeba gaśnie.

 

Fakt dziwny. Bo Pasek zapala tą lampkę przy najdrobniejszej awarii układu. Może coś ze sterowaniem nie jest OK?

 

Jak przedmówca polecam Ci wizytę na diagnostyce. A ABS w tym samochodzie zimą się przydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyzamen

czujniki mozna sprawdzic miernikem,powiny pokazywac 1,1k ,przednie są pod klapą czarne wtyki z kablem dosyć grubym jak od swec zapłonowych a tył pod tylmią kanapą,wszyskie powiny tak samo pokazywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snoo

Awarie ABS w passatach B3 to czeste zjawisko ale w B4 jest juz chyba nowszy uklad (inna pompa ABS) i z tego co slyszalem padaja zwykle czujniki przy kolach (w B3 lubi podziekowac pompa).

Najlepiej sprawdzac (jak napisal "pyzamen") miernikiem (najtaniej :) ) nie pamietam tylko ile powinno pokazac ale wydaje mi sie ze kolega ma racje i 1.1 ....tylko czego :D mi wydaje sie ze "omow" (mierzyli mi kiedys ale mam skleroze ;) i nie pamietam).

Jesli jednak chesz mierzyc to raczej wowczas jak pali sie kontrolka (zakladam ze sie pali w chwili jak ABS nie dziala chociaz o tym nie napisales) u mnie szukali mierzyli i ....nic wszystko niby ok a ABS dzialal jak chcial ale teraz mam plan, :D wybieram sie po swietach do warsztatu i po drodze postaram sie o to by kontrolka zapalila sie na stale (u mnie wystarczy pare dziur i juz sie pali) i wtedy sprawdza miernikiem moze sie wyda, ktory czujnik ma problem (oby tylko czujnik bo jak bedzie to pompa to troszke zaboli :( ).

 

Jak pomiary nic nie wyjasnia to pozostaje podpiac sie do VAGa u Ciebie nie powinno byc problemu u mnie jest bo nie chce gadac z kazdym softem a moze kablem i jak twierdzi elektryk ten (moj) model nie ma pamieci bledow i pokazuje tylko aktualne, jakos nie chce mi sie wierzyc :? (jak ktos ma pewne informacje to chetnie poczytam ;) silnik 1.8 PF digifant)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hk48m

Jesli jednak chesz mierzyc to raczej wowczas jak pali sie kontrolka (zakladam ze sie pali w chwili jak ABS nie dziala chociaz o tym nie napisales) u mnie szukali mierzyli i ....nic wszystko niby ok a ABS dzialal jak chcial ale teraz mam plan, :D wybieram sie po swietach do warsztatu i po drodze postaram sie o to by kontrolka zapalila sie na stale (u mnie wystarczy pare dziur i juz sie pali) i wtedy sprawdza miernikiem moze sie wyda, ktory czujnik ma problem (oby tylko czujnik bo jak bedzie to pompa to troszke zaboli :( ).

 

No ja mam identyczny problem.

 

W szczególności jak szybko robię kilka ciasnych zakrętów, wtedy momentalnie się włącza kontrolka. Czasem wystarczy wjechać w dziurę na lekko skręconych kołach.

 

IMHO są to obiawy czujnika przy przegubie, bo to on najbardziej pracuje na wybojach. Tyle, że nie wiadomo, kt óry to czujnik :/.

 

A też tak masz, że po restarcie systemu (wyłączenie i włączenie silnika ;> ) ABS znowu działa sprawnie?

 

Jak pomiary nic nie wyjasnia to pozostaje podpiac sie do VAGa u Ciebie nie powinno byc problemu u mnie jest bo nie chce gadac z kazdym softem a moze kablem i jak twierdzi elektryk ten (moj) model nie ma pamieci bledow i pokazuje tylko aktualne, jakos nie chce mi sie wierzyc :? (jak ktos ma pewne informacje to chetnie poczytam ;) silnik 1.8 PF digifant)

 

Ten problem również posiadam. Mam 1.8 RP, 1989r. i nikt nie jest wstanie mi się pod niego podpiąc. A wielu już próbowało....

 

A swoją drogą te systemy mają pamięci błędów, jednak te starsze, mimo wyjść diagnostyczncyh wcale nie chcą się klomunikować z komputerami. Co jest też dla mnie wielką zagadką...

 

Chyba zabiorę się za miernik i czujniki. Może coś wykaże. No a wtedy.. właśnie. Skąd taki czujnik? Takie w sklepie to bardzo drogie są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

W szczególności jak szybko robię kilka ciasnych zakrętów, wtedy momentalnie się włącza kontrolka

No to witam w klubie :? Tyle ze od tygodnia to juz mi swieci na stale,wczesniej po odpaleniu kontrolka gasla i uklad dzialal,teraz juz nie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snoo
A też tak masz, że po restarcie systemu (wyłączenie i włączenie silnika ;> ) ABS znowu działa sprawnie?

 

Tak wlasnie jest i czasem w czasie jazdy wylaczam zaplon za moment (jak zrobi sie to szybko silnik nie zgasnie) wtedy kontrolka gasnie i wyglada ze jest ok ale podczas hamowania pedal 2-3 razy podskoczy i ABS sie wylacza (chociaz ostatnio jak go naprawde potrzebowalem to dzialal do konca i ...................jak tu nie lubic tego auta :D )

 

Ten problem również posiadam. Mam 1.8 RP, 1989r. i nikt nie jest wstanie mi się pod niego podpiąc. A wielu już próbowało....

 

Widze ze nie tylko ja mam ten problem :) wiec jak zabawy miernikiem na nic sie zdadza wybiore sie do [cenzura - nie bede robil reklamy] i moze sie uda, duzo dobrego o nich slyszalem (jak im sie uda podlaczyc i diagnoza bedzie prawidlowa to podam namiar ;) )

 

Skąd taki czujnik? Takie w sklepie to bardzo drogie są

 

Faktycznie w serwisie moga troche kosztowac (w sumie nie dzwonilem zeby sie dowiedziec o cene ale za czujniki drzwi placilem 25zl/szt -po znizkach wiec cena czujnika ABS moze mnie zwalic z nog). Na allegro widzialem czujniki ABS w rozsadnych cenach ok 100-150zl wielu handlarzy tez takowe posiada i daja na nie gwarancje ("rozruchowa" ale zawsze ;) ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bart

Witam wszystkich!

Odnośnie kontrolki to po zapaleniu silnika ona po chwili sobie gaśnie i podczas jazdy mi się nie zapala, przynajmniej nie zauważyłem żeby mi się to zdarzyło.

Podczas jazdy po śniegu przestał mi działać ABS, ale gdy auto postało w garażu to już nie było problemu. Działa normalnie. Myśle że muszę sprawdzić czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ramzes

no to fajnie bo ja mam ten sam problem wystaeczy mała dziura i aba sie wyłancza alo po chwili znowu działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zresztą w klubie też witam,

identyczne objawy. Na śliskim czesto tez gaszę silnik aby po chwili znów właczyć i bywa, że jadę potem wiele km i ABS działa bez zarzutu. Bywają jednak sytuacje, że pomimo iz kontrolka się nie świeci ABS w pewnym momencie podczas chamowania po takim "wymuszonym uzbrojeniu" pedał robi się twardy na chwilę i wtedy dzieja się cuda z hamulcami. Prawie sie na tym nie przejechałem!!! U mnie walnięty jest czujnik w lweym, przednim kole. Muszę go wymienić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to fajnie bo ja mam ten sam problem wystaeczy mała dziura i aba sie wyłancza alo po chwili znowu działa

sprawdz czujnik, moze byc juz na wymarciu ;)

 

Koszt nowego czujnika w oryginale VW to 30zl z wysylka :) najgorsza jest wymiana, ja meczylem sie ponad godzine z wymiana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobs

WITAM WSZYSTKICH KLUBOWICZÓW ABS-u

 

 

Miałem podobny problem, ale u mnie przyczyną był czujnik od włączania pompy.

 

U Was przyczyna może być nie czujnik koła, tylko niewydolność pompy,bo wiadomo ,żę po kilku hamowaniach spada ciśnienie w akumulatorze hydraulicznym . A za nim pompka dopompuje ciśnienie,to może trochę potrwać. Proponuję po zapaleniu się kontrolki sprawdzic czy włącza się pompa .

 

 

 

no to fajnie bo ja mam ten sam problem wystaeczy mała dziura i aba sie wyłancza alo po chwili znowu działa

 

to możę być przyczyną niskiego ciśnienia ,a nie czujnika koła.

Po prostu to trzeba sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hk48m

Koszt nowego czujnika w oryginale VW to 30zl z wysylka :) najgorsza jest wymiana, ja meczylem sie ponad godzine z wymiana :)

 

A gdzie zamówić taki czujnik? Da się przez net?

 

Ogólnie to bardzo brakuje mi dostępu do różnych częsci. Zamawiacie takie rzeczy przez internet? Nie chodzi mi bynajmniej o Allegro, bo tam nie wszystko jest.

 

Chodzi mi o jakiś sklep internetowy z częściami, który dysponuje np. jakimś katalogiem części czy czymś takim.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

U Was przyczyna może być nie czujnik koła, tylko niewydolność pompy,bo wiadomo ,żę po kilku hamowaniach spada ciśnienie w akumulatorze hydraulicznym

 

A czy pompa może przestawać pracować po wjechaniu w jakiś mały dołek? Nadal wydaje mi się, że jest to wyna czujników. Już bardziej bym był skłonny obwiniać jakiś układ w komputerze abs ale nie pompe.

 

Jakie są obiawy niewydolności pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamówić taki czujnik? Da się przez net?

na allegro kupowalem za 30zl z wysylka, ale widze, ze juz kosztuje 35zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrk

Dołacze sie do postu z moim problemem moze ktoś poradzi.

ABS daziala nie nagannie nie blokuje kół ale słabo hamują koła tylne sprawdzałem części mechaniczne (tarcze, klocki, zaciski) są ok, jedyny objaw jaki znalazłem to słabe cisnienie w przewodach (sprawdziłem to podczas odpowietrzania), czy jedyna przyczyna moze byc walnieta jedna sekcja pompki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołacze sie do postu z moim problemem moze ktoś poradzi.

ABS daziala nie nagannie nie blokuje kół ale słabo hamują koła tylne sprawdzałem części mechaniczne (tarcze, klocki, zaciski) są ok, jedyny objaw jaki znalazłem to słabe cisnienie w przewodach (sprawdziłem to podczas odpowietrzania), czy jedyna przyczyna moze byc walnieta jedna sekcja pompki?

a korektor sily hamowania ? a moze masz tuleje na tylnej belce do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrk

niestety u mnie nie ma korektora siły hamowanie (bynalmniej nigdzie w poblizu tylniej osi) a tuleje wymieniałem 2 miesiace temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety u mnie nie ma korektora siły hamowanie (bynalmniej nigdzie w poblizu tylniej osi) a tuleje wymieniałem 2 miesiace temu

 

hmm, nie wiem jak to jest w autach z abs, ale chyba powinien byc. Nie dam sobie glowy ... czasami jest tak, ze przewody (te metalowe) hamulcowe gdzies sa zagiete i wtedy bedzie mniejsze cisnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Odpowietrzales tak jak powinno sie to odbywac z ABS-em????Z tego co piszesz mozliwe ze uszkodzony moze byc akumulatror hydrauliczny.Odpowiedzialny jest za utrzymanie stalego cisnienia w przewodach!!!Jezeli od pompy idzie jeden przewod do takiej kwadratowej koski z sprezyna(dosc duza)polaczona z belka,a wychodzi z niego dwa(na prawe kolo i na lewe)to wlasnie jest korektor sily hamowania!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności