Skocz do zawartości
Gość Bart

ABS problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość snoo
na allegro kupowalem za 30zl z wysylka, ale widze, ze juz kosztuje 35zl

 

Jestes pewny, ze te czujniki za 35zl beda pasowac do B3 ?

u mnie czujnik wyglada tak:

klik

 

i cena jest zupelnie inna :(

 

Jak masz sprawdzona informacje na temat kompatybilnosci tych czujnikow to bede wdzieczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestes pewny, ze te czujniki za 35zl beda pasowac do B3 ?

u mnie czujnik wyglada tak:

klik

hmmm, faktycznie. Wiesz, jak mialem paska B3 to nie mialem ABSu :) w B3 z przodu jest czujnik bezposrednio z przewodem. Sprawdze w domu, czy tez z kabelkiem bedzie kompatybilny z tym bez kabelka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kris-driver

dołanczam do tematui chciał bym się dowiedzieć jak wygląda czujnik do tyłu do B4 bo coś mi się wydaje że ja niestety nie mam jednego czujnika :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobs

WITAM.

 

hmm, nie wiem jak to jest w autach z abs, ale chyba powinien byc. Nie dam sobie glowy ... czasami jest tak, ze przewody (te metalowe) hamulcowe gdzies sa zagiete i wtedy bedzie mniejsze cisnienie.

 

Mam passata z90 r. z ABS i posiada on korkekor siły hamowania

 

 

dołanczam do tematui chciał bym się dowiedzieć jak wygląda czujnik do tyłu do B4 bo coś mi się wydaje że ja niestety nie mam jednego czujnika

czujnik ABS do B4wygląda tak samo jak do B3 przednie są krótkie bez przewodów a tylne z przewodami łączonymi pod tylną kanapą wyglądają one tak

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=81171693

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeglądnąłem większą część tematów i ten jest najbliższy mojemu problemowi, dlatego w tym miejscu o nim piszę. Od kilku dni mam nietypowy objaw w moim już pełnoletnim B3 (1993) => blokuje mi hamulce z tyłu podczas wolnej jazdy. Blokuje tak, że aż cały Passek "przysiada" :-) a wrażenie akustyczne jest takie, jakby ktoś mi zaparkował z impetem tylni zderzak. Nie uruchamia się ABS (brak "terkotania") a po chwili wszystko wraca do normy i mogę jechać dalej. Sam ABS podczas gwałtownego hamowania dział OK (na szczęście). Zauważyłem ponadto, że problem pojawia się po rozruchu auta i lubi powtarzać się dwa razy - a potem to już przez cały dzień nie ma problema. Prawdopodobnie towarzyszy temu też jakiś dźwięk, bo ostatnio to aż pieszy się za Passkiem oglądnął. Jestem ciekaw, czy Szanowni Koledzy spotkali się z czymś takim i czy coś podpowiedzą? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że coś złego dzieje się z korektorem siły hamowania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkali się szczególnie w mokre i "solone" dni - lekko korodują bębny i przez pierwsze 2-3 hamowania po nocy są super skuteczne :) przy tym lekko szura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Szacownych Forumowiczów!

Dziękuję koledze "adams'owi" za chociaż mały kaganek oświecenia, który możliwe, że pozwoli mi rozwiązać ten nietypowy problem z nagłym hamowaniem w Passku podczas jazdy. Jeszcze raz THX. :-)

A kontynuując już zaczęty temat, że coś złego zaczyna się dziać z korektorem siły hamowania => czy ten element wymienia się tylko i wyłącznie na nowy, czy też można coś w nim reanimować? Wiem, że pytanie może i głupie, ale kto pyta - nie błądzi. :-)

Aaaa ... dołożę jeszcze jeden element do tej układanki - po rozpędzeniu auta i bardzo gwałtownym hamowaniu (x3) ABS zadziałał prawidłowo i od tego czasu nie ma już tego bardzo gwałtownego hamowania / blokowania tylnych kół. Możliwe, że to tylko przypadek i już po problemie - może wystarczyło po prostu pojechać przez chwilę "po bandzie" i przeczyścić hamulce? Ale może jest też, że to jednak początek jakiejś poważniejszej usterki i dlatego pytam na Forum, czy i jak jeszcze może się objawiać uszkodzenie korektora siły hamowania. Są jeszcze jakieś inne objawy? A może jakiś zwierz coś tam przegryzł? Ostatnio na osiedlu zaczyna się rejestrować większą liczbę kun a po podniesieniu maski znalazłem na silniku skrzydło gołębia- żeby nie było: tylko skrzydło i nic więcej. :-) Jeśli macie jakiegoś pomysła, to proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci mówię że to bębny korodują. Ręczny wtedy też jest brzytwa, łapie bardzo mocno już na początku ruchu dźwigni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym zakończyć wątek mojego problemu z "nagłym hamowaniem tylnych kół" w moim Passiorze. Wpierw dzięki dla kolegi "ormowca", bo jego podwójna sugestia dotycząca korodujących bębnów zmusiła mnie jednak do ściągnięcia tylnych bębnów ... i tu zonk, upss, czy inaczej zwał mój przypadek. :-) Wyobraźcie sobie, że w obu hamulcach odkleiły się po jednej okładzinie ze szczęk i jeżdżąc po naszych kochanych drogach klinowały się one w bębnach i w tym momencie pojawiało się "ono" nagłe hamowanie połączone z efektem akustycznym. :-) Z perpektywy wynika ponadto, że sprawa nie dotyczyła układu ABS a układu hamulcowego, jednak jeszcze raz dziękuję za okazaną pomoc / sugestie. Pozdrawiam Forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności