Skocz do zawartości
sznikers23

Sanki (belka przednia) do wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W dniu dzisiejszym byłem na ustawieniu zbieżności kół w swoim Passacie. Przy okazji mechanik wymacał że mocowanie przedniego prawego wahacza jest bardzo skorodowane. Mówił potocznie o sankach (przednia belka). Mówi, że w niedługim czasie będzie ona do wymiany. Prosił by podjechać do niego za 2.000km i zobaczyć postęp tej awarii, mówiąc, by uważać na dziurach i przejazdach kolejowych.

Pytanie ile takie "sanki" pi razy oko moga kosztować ze szrotu oraz ile może kosztować ich wymiana, a także co trzeba po takiej usłudze ustawiać w aucie na nowo?

Prosiłbym o rady, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używana 150 zl, stan bdb, Kupowałem taką Świętemu. No po wymianie trzeba ustawić w sumie to wszystko, bo przeciez rozpinasz wachacze itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wymiana mniej więcej jaki koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wymiana mniej więcej jaki koszt?

 

a to nie wiem. Zapytaj Świętego, wymieniał ostatnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamietam to 100-150zl za wymiane ze mnie zdarli (silnik trzeba podwieszac), ale wymienic trzeba bo kolo skreci i jeszcze odpadnie za jakis czas a to niebezpieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100zl. Mam jeszcze z 2 sztuki. jak bedziesz zainteresowany to podesle zdjecia cos wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wymianę zapłaciłem 150 zł, koniecznie potem na zbieżność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poniedziałek jestem umówiony do swojego mechanika, dam znac co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wymien to jak najszybciej bo od tego zalezy twoje zycie.

Mi kiedys wl;asnie sie takie ucho oderwalo; wahacz na bok wywaliolo, polos wyrwalo ze skrzyni, a kolo lewe stanelo prostopadle do kierunku jazdy. Dobrze ze przy 60km/h...Teraz w Passacie mam to samo i musze jak najszybciej wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim profilu w albumie dodałem 2 zdjęcia przedniej belki (sanek) od mojego passata. O ile możecie to doradźcie coś w tej sprawie, czy np. spawać to, czy w takim stanie już nie można z tym jeździć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spawać to, to bez sensu. A jako że nie chce Cie mieć na sumieniu, to doradze nie jeździć, tylko robić na przedwczoraj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie stalo.Wczoraj mi sie urwalo ucho od lawy-to o ktorym mowilem.Polos sie wypiela,samochod na lawecie musial byc przetransportowany.Zreszta nawet popchnac sie go nie dalo-kto to mial ten wie o co chodzi.

Jeszcze na wjezdzie na rondo...

Zaprowadzilem do warsztatu razem ze szrotem.200zl + wymiana 150.Ewentualnie dojda jeszcze tuleje wahaczy i moze przegub.

Uwazacie ze to duzo?

Bo ja tak, ale co mialem zrobic...Laweta i tak byla po znajomosci, ten szrot byl najblizej...

Tak ze patrzcie na swoje sanki i w razie czego wymieniajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałem przygodę z ława ,kundel wyskoczył ja po heblach i autko sie rozkraczyło ale przejechalem nim jeszcze 1,5km aby stał pod domem, później laweta znajomości na szrocie 100zł ława no i dwa dni pieprzenia sie w kanale masakra później zbieżność i już jeżdżę 2 latka nic nie puka ani stuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeszcze mi powqiedz kolego czy to prawda ze tam trzeba wyjmowac nawet maglownice?

W Golfie wystarczylo odpiac wahacze no i podniesc silnik do gory.

Kolesie mi tam mowili ze trzeba wszystko wybebeszac(co i tak im nie sprawi problemu bo maja duzo sprzetu...) i dlatego wymiana 150zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem kompletne sanki z wahaczami i stabilizatorem w garażu bez kanału i trzeba odkręcić 4 śruby trzymające maglownice do sanek i ją podwiesić do silnika. Później odkręcasz sworznie wahaczy, drążki kierownicze i poduszki silnika (masakra). Oczywiście trzeba podnieść na lewarku lub podwiesić silnik (zależy jakie kto ma możliwości). We dwóch zajęło to nam cały dzień i mnóstwo nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak juz sie "ruszy" te poduszki to nie drzy potem wszystko w aucie?

Znaczy sie czy raczej do wymiany nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz to chyba zależy od tego w jakim stanie są te poduszki. Bo jeśli są już zużyte to warto je wymienić przy okazji i nie będzie trzeba ich znowu odkręcać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zrobili

Jutro odbiore auto.380zl razem z wymiana tulei na wahaczach (i tak byly do wymiany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik7 a w jakim stanie były Twoje sanki przed awarią? Stało to się samo z siebie, czy wjechałeś w jakąś wyrwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ucho bylo zezarte przez rdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności