Skocz do zawartości
r0mek

Wymiana zegarów na wersję z obrotomierzem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzisiaj wymieniałem liczniki na liczniki z obrotomierzem a z racji tego, że kazio poprosił mnie abym opisał wyminę a także było kilka pytań jak to zrobić, więc postaram się opisać co i jak. Prosta sprawa, ale może komuś się przyda.

 

Przy zakupie powinniśmy zwrócić uwagę na to czy:

 

- tyły liczników są takie same - w moim przypadku wtyczka, i linka od prędkościomierza

- kontrolki kierunkowskazów są na górze czy na dole obok kontrolki świateł drogowych

- wyskalowanie i przełożenia prędkościomierza jest takie samo

 

picture.php?albumid=238&pictureid=988

 

picture.php?albumid=238&pictureid=1000

 

Przykładowy licznik z kierunkowskazem na dole

 

picture.php?albumid=238&pictureid=1002

 

Jeśli wszystko się zgadza, wymiana polega na zamianie starego licznika na nowy z obrotomierzem. Aby to zrobić potrzebny będzie nam śrubokręt gwiazdkowy, i jakieś 10-15 minut.

 

Wymianę zaczynamy od odkręcenia 2 wkrętów, które znajdują się na gorze, w ramce licznika

 

picture.php?albumid=238&pictureid=989

 

następnie wyjmujemy ramkę licznika. Po jej wyjęciu zostają nam do odkręcenia 2 wkręty, po jednym z każdej strony licznika.

 

picture.php?albumid=238&pictureid=992

 

picture.php?albumid=238&pictureid=991

 

Po ich odkręceniu przechylamy zegary w naszą stronę i wkładamy ręce nad licznik w celu odkręcenia kołnierza, w który wchodzi linka prędkościomierza.

 

picture.php?albumid=238&pictureid=993

 

album.php?albumid=238&pictureid=994album.php?albumid=238&pictureid=994album.php?albumid=238&pictureid=994

 

album.php?albumid=238&pictureid=995Po jej odkręceniu odłączamy wtyczkę i wyjmujemy licznik, przez kierownicę,

 

picture.php?albumid=238&pictureid=996

 

album.php?albumid=238&pictureid=994

 

picture.php?albumid=238&pictureid=997

 

zakładamy nowe składając wszystko w odwróconej kolejności i cieszymy się obrotomierzem :)

 

picture.php?albumid=238&pictureid=999

 

 

Jakbym o czymś zapomniał, to prosze o dopisanie. Mam nadzieje że komuś sie przyda.

http://forum.vw-passat.pl/album.php?albumid=238 <--- więcej zdjęć.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez r0mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Romka: czy nowe zegary ustawiałeś na ten sam przebieg jaki miałes w starych? Ze zdjęć by wynikało, że tak. Jak to zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręciłem cały prędkościomierz ze starych zegarów i wkręciłem do nowych. 5 minut robyty. Okdręcasz 2 śrubki po bokach zegarów, zdejmujesz szybkę i odkręcasz chyba 2 śrubki którymi przykręcony jest prędkościomierz, wyciągasz i zakładasz do nowych zegarów :)

 

zy nowe zegary ustawiałeś na ten sam przebieg jaki miałes w starych? Ze zdjęć by wynikało, że tak. Jak to zrobiłeś?

 

Nie wiem jak cofnąć licznik :) więc go przełożyłem :D

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam że nie raz wyjmowałem licznik i nigdy nie odkrecałem tego kołnierza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i mam zapytanie do znawców- dlaczego w tym ( http://moto.allegro.pl/item580556548_vw_passat_b3_benzyna_licznik.html ) liczniku na odwrocie są po obu stronach takie wystające "kawałki" (nie wiem jak to opisać) chodzi mi o to gdzie wchodzi wtyczka- dlaczego jest to takie wypukłe- i czy tak jest wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia, dlaczego tak to wygląda, u mnie tego nie było.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli mam diesla to obrotomierz ma rację bytu ?

Na podstawie jakiego "impulsu" od silnika działa obrotomierz ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impulsu idą z alternatora, musisz mieć z niego wyjście "W"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i tak sie zastanawiam czy wtyczka pasuje bez żadnych przeróbek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :) teraz kwestia znalezienia licznika z obrotomierzem :) dzięki za info :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

to mój 1 post od przywitania

rozmyślam nad kupnem Passata b4 lub b5. nie miałbym wątpliwości co kupić gdyby nie, moim skromnym zdaniem, te diodki na dole zamiast normalnych kontrolek.moje pytanie jest wiec następujące:

czy znana jest komuś próba, zakończona sukcesem, modyfikacji tych diod na jakieś lampki rodem z XX wieku?? bo co jak co, ale pamietam ze kiedys dawno temu ojciec w tavrii miał lepszy "dizajn":p kontrolek. przepraszam jeśli moja wypowiedz kogoś dotkneła w mniejszym lub wiekszym stopniu, po prostu chciałbym wiedziec czy jest jakis ratunek od tych kolorowych kropek.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem, kup Tavrię i przełóż cała deskę z zegarami:D

A na serio , tam gdzie są diody to jest okey,widać jak na dłoni , gorzej jest np> z kontrolką długich (zwykła żaróweczka i plastik) ale to tylko B3 i B4 ,B5 już ma tak jak Ci się podoba. Ale poryj w necie i zobacz jakie zegary miały passaty w USA......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SEBASTIAN

A ja mam problem wymieniłem zegary na obrotomierz i nie działają wskażniki od temperatury i paliwa .Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam problem wymieniłem zegary na obrotomierz i nie działają wskażniki od temperatury i paliwa .Proszę o pomoc
prawdopodobnie zimne luty częsty przpadek w zegarach sprawdź czy masz napiecie jak nie to zimny lut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SEBASTIAN

Dzięki za podpowiedz. A jest to możliwe że są zmienione piny w kostce?

Edytowane przez SEBASTIAN
błąd w pisowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do pytania kolegi SEBASTIAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kostce zegarów inne nie moga być ale inne sa w wtyczkach do skrzynki bezpieczników w zależności od wersji paska i silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności