Skocz do zawartości
elem

Czy zderzak tylny kombi 3B = 3BG ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nigdzie na forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, otóż czy zderzak tylny w kombi przed FL to ten sam zderzak co po liftingu ? Zastanawiam sie czy są idealnie takie same, wymiary, rozstawy otworów montażowych, itd..

 

Nigdzie nie moge znaleźć żadnego od 3B w dobrym stanie, za to od 3BG jest pełno, tylko nie chciałbym kupować zanim się nie upewnie.

 

No i przy okazji ogłoszenie:

W obrębie woj.pomorskiego poszukuję zderzaka w bardzo dobrym stanie, z niepopękaną i nieporysowaną dokładką dolną.

Passat B5 Kombi 97-00.

gg: 2477630

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rysunek zderzaka po liftingu

zderzakpolifcie.th.jpg

A tu masz rysunek zderzaka przed liftem.

zderzakprzedliftem.th.jpg

Numery w/g ETKI są takie same, różnią się literką A. W/g tych rysunków do zderzaka polifcie dochodzi tylko spojler nr na rysunku 13 A. Ale czy mocowania są takie same? Nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamocowanie nie pasuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

są inne ślizgi do zderzaka i jak nawet przykręcisz to będzie odstawał troszkę chyba już coś namieszali tak jak z mocowaniem lamp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przede wszystkim po lifcie są trzy zaczepy po każdej ze stron zderzaka a przed liftem jest tylko po jednym zaczepie. I to właściwie największa różnica uniemożliwiająca zamianę tych zderzaków. Po FL jest wymienny dolny czarny, plastikowy spojler. Natomiast przed liftem jest on całością zderzaka.

Same gabaryty zderzaka przed i po są te same.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim po lifcie są trzy zaczepy po każdej ze stron zderzaka a przed liftem jest tylko po jednym zaczepie. I to właściwie największa różnica uniemożliwiająca zamianę tych zderzaków. Po FL jest wymienny dolny czarny, plastikowy spojler. Natomiast przed liftem jest on całością zderzaka.

Same gabaryty zderzaka przed i po są te same.

Witam . Dokładnie jak kolega pisze tak samo sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w sedanie też jest różnica w mocowaniu między 3B a 3BG??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zderzaki można zamontować, trzeba tylko zamienić owe zaczepy. Z tym, że zaczepy od starszego modelu należy nieco "przyciąć" i dopasować do zderzaka po FL. Ja u siebie tak zrobiłem i wszystko wygląda całkiem nieźle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poka zdjęcia :) - będziemy wiedzieć czy to całkiem nieźle czy tylko jakotako - przyznam się że jestem ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy mocno ten zderzak będzie odstawał i w jakim miejscu to będzie widoczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli kupię ślizgi od 3BG będa pasowały one do 3B ? i wtedy założę bez problemu zderzak od 3BG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o szybką pomoc

Mam zderzak z 3BG w kolorze auta i chcę go założyc do 3B.

Czy jezeli kupie ślizgi od 3BG to podejdzie ?

nie chce w ciemno wywalac pieniędzy na ślizgi.

Sprawa pilna, z góry dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zderzaki można zamontować, trzeba tylko zamienić owe zaczepy. Z tym, że zaczepy od starszego modelu należy nieco "przyciąć" i dopasować do zderzaka po FL. Ja u siebie tak zrobiłem i wszystko wygląda całkiem nieźle:)

 

Panowie proszę o szybką pomoc

Mam zderzak z 3BG w kolorze auta i chcę go założyc do 3B.

Czy jezeli kupie ślizgi od 3BG to podejdzie ?

nie chce w ciemno wywalac pieniędzy na ślizgi.

Sprawa pilna, z góry dzięki za pomoc !

 

Czytaj temat od początku do końca i dopiero pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I temat się urwał, a może by coś więcej na ten temat? Ma ktoś założony z 3bg kombi do 3b kombi? Czy po wymianie ślizgów będzie ok? Temat dość ciekawy bo chciałbym sobie zamontować czujniki parkowania i chciałbym właśnie ori zderzak od 3bg z tą dokładką na czujniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie w 3B zamontowany zderzak od 3BG w wersji kombi, lecz tak jak pisze powyżej ślizgi od 3B nie pasują do zderzaka po lifcie, a ślizgi od 3BG nie pasują do 3B inny wykrój dolny błotnika, u siebie mam zamontowany zderzak bez bocznych slizgów tylko zastosowane końcówki ślizgów aby zamocować razem z nadkolami, pasuje idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już jakaś odpowiedź w końcu. Dzięki, to ori ślizgi od 3b obciąłeś od góry i tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze juz nie pamietam czy uzyłem od 3b czy od 3BG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem aczkolwiek bede probowal zalozyc zderzak z fl na mojego paska. Tylko problem polega na tym ze mam goly zderzak . Jakie czesci musze dokupic zeby go skompletować? Napewno slizgi spojler no i te listey zewnetrzne czy cos jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zderzak od 1.8 benzyny b5FL z tego samego roku bedzie pasował do kombi w tdi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie znalazłem odpowiedniego tematu więc napiszę w tym,chodzi mi o zderzak przedni,miałem ostatnio stłuczkę i po ściągnięciu grilla mogę wyciągnąć ten plastik na którym ten grill jest zamocowany,chodzi o ten element na górze zderzaka,czy to jest wyciągane czy się połamało?

Edytowane przez Sparky01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności