Skocz do zawartości
emcom

Wyposażenie dodatkowe - co jeszcze można samemu dołożyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie warto a jak masz lpg to porażka

Rozwiń swą myśl dlaczego NIE warto???? I dlaczego porazka przy LPG ????

A ja Ci powiem ze warto. Roboty nie jest duzo, pod warunkiem że masz oryginalny tempomat z wszystkimi potrzebnymi częściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale nie włączam (właściwie to zdiolem teraz manetki bo kierunek prawy nie włączał sie) przyczyna jest prosta. Jak bym miał automat to tempomat jest idealnym rozwiązaniem ale przy manualu jeszcze z zwyklym lpg to porażka. Powiedzmy że ustawiasz sobie 90 km/h na piątym biegu, wszystko ok jak jest prosta i równa droga. Podjeżdzając pod wzniesienie tempomat wciska gaz, niemając obrotów wciśniety gaz do samej podłogi nic nie da wręcz przeciwnie auto przestanie jechać a tempomat nie myśli. W dieslu sie rozbuja i pojedzie na automacie zmieni bieg niżej a tu musisz zmienić bieg a wciskając sprzęgło tempomat sie wyłączy. Dlatego napisałem że nie warto bo i tak nie da się go używać no chyba że tylko po autostradzie smigasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ale nie włączam (właściwie to zdiolem teraz manetki bo kierunek prawy nie włączał sie) przyczyna jest prosta. Jak bym miał automat to tempomat jest idealnym rozwiązaniem ale przy manualu jeszcze z zwyklym lpg to porażka. Powiedzmy że ustawiasz sobie 90 km/h na piątym biegu, wszystko ok jak jest prosta i równa droga. Podjeżdzając pod wzniesienie tempomat wciska gaz, niemając obrotów wciśniety gaz do samej podłogi nic nie da wręcz przeciwnie auto przestanie jechać a tempomat nie myśli. W dieslu sie rozbuja i pojedzie na automacie zmieni bieg niżej a tu musisz zmienić bieg a wciskając sprzęgło tempomat sie wyłączy. Dlatego napisałem że nie warto bo i tak nie da się go używać no chyba że tylko po autostradzie smigasz.

Rozumiem Cię i sie zgodze, ja tempomatu uzywałem głównie w trasie. 2 sprawą jest ze jak masz więcej mocy to i na piatce da rade na manualu i lpg. Zauwaz ze tempomat fabrycznie był montowany głównie w większych silnikach. Osobiscie polecam kazdemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryczne szybki bardzo się przydają. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare rzeczy dołożyłem u siebie, ale najbardziej przydatnym gratem dla ogółu było by dołożenie rodzielacza gniazda na 12v, które schowałem w "schowku" przy ręcznym, co za tym idzie podpięcie cb, czy ładowarki telefony nie konczy sie uderzaniem ręka o wtyczke przy wrzucaniu piątki, polecam taki zabieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary temat, ale co tam. W drugim wozidle (Citroen Berlingo 2006) mam taki bajer, otóż gdy przednie wycieraczki są włączone nawet czasowe w chwili wrzucenia wstecznego biegu tylna wycieraczka sama się włącza. Czy dałoby się zrobić coś takiego w passku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, montujesz przekaźnik przy czujniku odpowiedzialnym za włączenie świateł cofania i pod kostke wycieraczki. Albo jeszcze szybciej to przekaznik przy światłach cofania i od razu na wycieraczkę. Wrzucasz bieg styki na przekaźniku zostają zwarte i wycieraczka chodzi, wrzucasz luz styki rozwarte i wycieraczka przestaje chodzić ale wtedy zatrzyma sie w dowolnym miejscu na szybie bo przerwiesz napięcie natychmiastowo. Dlatego lepiej wpiąć sie pod przekażnik sterowania tylej wycieraczki i jak wrzucisz luz to wycieraczka wróci do pozycji spoczynkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiore się za to jak tylko choć troche temperatura się podniesie na zewnątrz. Jeszcze przewertuje forum, może coś znajde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności