Skocz do zawartości
emcom

Wyposażenie dodatkowe - co jeszcze można samemu dołożyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jako że operacja dołożenia świateł przeciwmgłowych okazała się nad wyraz prosta, zastanawiam się - co z wyposażenia dodatkowego w Passacie B4 można równie łatwo dołożyć ?

Ci co coś dołożyli równie łatwo i szybko, niech się pochwalą ;)

Chodzi mi bardziej o wyposażenie na zasadzie Plug&play - czyli kupuję, odnajduję stosowną wtyczkę, podłączam i działa ;)

 

Zakładam, że startujemy z poziomu gołego, białego Varianta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik z obrotomierzem

elektryczne lusterka

kierunkowskazy w błotniki

3 swiatło stop

 

Jak czegoś nie masz to śmiało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat nie jest trudno dołożyć pod warunkiem że to tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dołożyłem 3 światło stopu. Zastanawiam się nad termometrem wew. i zew. ale nie takim z byle jakiego marketu pod zapalniczke tylko coś dobrego i ładnie wkomponować w kokpit.Może być przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie zamontowaliśmy z ojcem ten termometr:

http://moto.allegro.pl/item574724020_profesjonalny_termometr_zew_wew_zegar_iluminator.html

 

Bardzo dobry :D

 

Ale przed tym były te badziewia które odradzam:

http://moto.allegro.pl/item567837282_termometr_z_wyswietlaczem_wew_i_zew_kurier.html (pod kątem nic nie widać i razi)

 

http://moto.allegro.pl/item576049841_termometr_z_alarmem_spadku_temperatury_zegarek.html

Badziewie, zawiesza się :P Jak stary komp z zainstalowaną Vistą :P brak podświetlenia. Jak się włączył alarm oblodzeniowy to z 15 minut wył :mad: Mało za drzwi nie wyleciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O coś takiego mi chodzi, ale przerobić podświetlenie pod kolor i jakoś wkomponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos nie ma to może założyć relingi. Wystarczy kupic kpl "długich" razem z plastikowymi szynami.

Wszystkie otwory w budzie juz są....... Zakładałem, 3 godzinki na spokojnie roboty... Aha wersje z szyberdachem sa przystosowane pod "długie" relingi a nie jak co niektorzy twierdzą że tylko pod krótkie bo szyber przeszkadza.... nic takiego nie ma miejsca.

 

Dołożenie tempomatu w TDI'ku 20 minut i po sprawie.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktos nie ma to może założyć relingi.

Możesz w paru zdaniach (hasłowo) powiedzieć co i jak przy zakładaniu relingów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tez założyć oryginalny podłokietnik- fajna sprawa. Pasuje do b3 i b4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłokietnik tak, chociaż nie koniecznie ori, który jest drogi i niepraktyczny.

Ja do każdego auta zakładam woltomierz-lubię wiedzieć czy jest ładowanie i jakiej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile ci pokazuje u mnie zmieniam regulatory, alternator nawet i zawsze jest max 13.8V koledze dałem stary regulator wsadził do opla i od razu było 14.4V. Woltomierz mam cyfrowy wskazuje dokładnie i jestem z niego zadowolony, ma podświetlenie zielone a przykleiłem go do popielniczki której nigdy nie otwierałem. Wracając do tematu polecam zalożenie przekaźników do świateł nikt tego nie zobaczy ale ty zobaczysz światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzanie lusterek, komputer mfa

ja myśle o zrobieniu podgrzewania bocznych szyb bagaznika, tak jak jest w audiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawek zdejmujesz podsufitke, wywalasz te listwy z dachu co masz, zakładasz listwy pod relingi, przykrecasz relingi, zakładasz podsufitke i masz relingi jak marzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ile ci pokazuje u mnie zmieniam regulatory, alternator nawet i zawsze jest max 13.8V

U mnie na zimnym silniku tylko przekracza 14V, potem już około 13,7 i nie robi mu różnicy czy ze światłami czy bez nich. Z początku mnie to irytowało bo w poldku zawsze pokazuje grubo ponad 14V z obciążeniem różnymi odbiornikami ale aku jest doładowane prawidłowo jak kilka razy sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał sebam, najwięcej roboty z montażem relingów jest rozkręcanie plastikow (boczki- od bagażnika po przednie słupki) aby mozna było zdjąć podsufitówkę.

 

Reszta jest bajecznie prosta wyjmujemy listwy z dachu, wsadzamy te pod relingi a następnie przykrecamy od wewnątrz same relingi i po sprawie. Wszystko trzyma sie mega mocno.... No i .. zakładamy podsufitowke i składamy reszte plstików do kupy.:D

 

Z plastikami trzeba uważac bo mozna połamac zaczepy, najlepiej to robic latem lub w dobrze ogrzanym garazu kiedy są w miarę elestyczne i mniej podatne na pękniecia. (z powodu zimna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może rolety na tylne szyby drzwi, ale nie takie na przyssawki. Myślałem żeby przerobić tak, by wysuwały się do góry z tapicerki przy szybie. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja myśle o zrobieniu podgrzewania bocznych szyb bagaznika, tak jak jest w audiku.

 

udalo Ci sie coś w tym temacie ??

da sie cos takiego wymodzic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałbym odświeżyc i zapytać sie czy dużo jest roboty przy założeniu tempomatu do 1.8 RP skrzynia manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam, mam benzynke tylko :98: Jacu a dużo jest zabawy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności