Skocz do zawartości
robertAVF

przyciemnianie..jaka folia??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawelek

To żadna folia na allegro nie jest warta 1zł. To gdzie kupić dobra folie do szyb oprócz tych firm co przyciemniają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
To gdzie kupić dobra folie do szyb oprócz tych firm co przyciemniają

 

Chyba tylko dostaniesz ją w zakładzie specjalizującym się w tym;)

No ale dla mnie oklejanie szyb samemu to czysta głupota...

Stać Cię na samochód za kilka tyś a nie stać Cię na 500zł żeby dać do zakładu i mieć zrobione jak trzeba??

Możesz sobie kupić folie z allegro za 12zł i okleić nią szyby ale z nią jest pewien problem.

Nie wiem jak z innymi odcieniami foli tej z allegro ale mój brat sobie zakupił dark black do opla vectry czyli tą najciemniejszą...przyciemnił wszystko wygląda ok żadnych bąbli pęcherzy nic...ale jak odsuniesz parę razy szybę to od środka folia się rysuje. Te folie w zakładach są z laminatem i nie mają prawa się rysować i nie rysują się. Poza tym raz pojechaliśmy do tesco i po wjechaniu na parking podziemny trzeba było odsuwać szyby bo ciemno jak w dupie u murzyna...nic nie widać kompletnie nic...szwagier w omedze przyciemniał w zakładzie szyby i miał do wyboru trzy odcienie jasny, średni i czarny. Ma przyciemnione odcieniem średnim wygląda to bardzo ładnie i w nocy podczas jazdy nie ma problemów ani w parkingach podziemnych.

Więc skoro Cię stać na b5 to i stać Cię na to żeby zaprowadzić autko do zakładu który się tym fachowo zajmuje i nie odstawi kaszany;)

 

Pozdrawiam:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak planujesz przyciemnic szyby w passku to jedz do profesionalnego zakladu bo wezma ok 400 zl a efekt nieporownywalny z tym co np Ty sam zrbisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzam się w nadchodzącym miesiącu do przyciemnienia szybek w moim pasku. Wujaszek przyciemniał w zakładzie jakiś rok temu i z tego co oglądałem ostatnio, to nie widać żadnych śladów zużycia folii. Ugadałem się z kumplem i wytargowaliśmy 500 zeta za dwa samochody (więc są to groszowe sprawy). Ja mam do przyciemnienia paska b5, a kumpel BMW E39. Dodam również, że przyciemniamy tylne szyby i boczne tylne. Nie ruszamy przednich bocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W ramach odświeżenia tematu mam do was pytanie, drodzy użytkownicy.

Chciałem przyciemnić szybki w swojej b5 kombi przed liftem. Zastanawiam się tylko jaki procent przyciemnienia wybrać i czy pasowałby efekt przejścia , np dwie szybki na 95% a dwie pozostałe na 80%. Z racji tego, że Passat jest zielony myślałem też o tym żeby narzucić jakąś kolorową folię (w tym przypadku zieloną). Jak wam się podoba? Bo ja już zgłupiałem i nie wiem co wybrać O.o. Każda pomoc mile widziana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu to bym sobie przejrzał zielone passaty jak mają przyciemnienie szyby ,a o ile się nie mylę to najczęściej maja na 95 % ,rzecz jasna chodzi o tył a jak coś to kolega marcin66389122 ma ciemne szyby to napisz do niego jak on ma ale jak na mnie to bym zrobił 5 szyb na 95 % i gitara przynajmniej ja mam tak u siebie , co do przejsćia kwestia gustu ale bardziej to już jak byś też przód przyciemniał to by pasowało np 80 % a tył na 95 % ,a co do kolorowej folii to jakoś wolę standard czarny ,widziałem kiedyś zieloną na zielonym aucie ale jakoś mi to nie podeszło

Edytowane przez Adam204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam204. Fajnie to wygląda w Twoim Passacie. Mam czas do jutra, pomyślę jeszcze :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Adama;)

mam wszystko na 95% i jest klasa:)

a jeśli chodzi po przejście z 80 na 95% to widziałem takie rozwiązanie i z zewnątrz żadnego przejścia nie było widać, wszystkie szyby wydawały się tak samo czarne. Jedynie siedząc wewnątrz można było zauważyć różnice odcieni folii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyciemniłem szybki dzisiaj na 80% . Mogę wrzucić kilka fotek i pokazać jak wyszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam fotki jakoś na weekend jak nie będzie padać i go umyję ;) pzdr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się z pytaniem do tematu.. Szyba przednia, jak i szyba kierowxy pasarzera, jak moga byc maksymalnie przyciemnione??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepne się z pytaniem do tematu.. Szyba przednia, jak i szyba kierowxy pasarzera, jak moga byc maksymalnie przyciemnione??

Jeśli chodzi o przyciemnianie bocznych szyb kierowcy i pasażera,to przejżystość musi być minimum 70%.Co do przedniej szyby,to się nie orientuję.Kiedyś widziałem Białorusina ze wszystkimi szybami przyciemnionymi...,auto wyglądało tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szyba przednia
w ogólne nie może być przyciemniania no chyba że masz dużo kasy na mandaty i zabieranie dowodu
szyba kierowxy pasarzera, jak moga byc maksymalnie przyciemnione??
tak jak pisał kolega
szyb kierowcy i pasażera,to przejżystość musi być minimum 70%
czyli wychodzi z tego że nie możesz też mieć przyciemnionych a że ludzie mają i jeżdżą to jest indywidualna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednie boczne muszą mieć przejrzystość minimum 70 % a czołowa 75% dodatkowo po naklejeniu folii mierzy się szybę+folie i to daje miarodajny wynik. Biorąc pod uwagę że w większości samochodach szyby są już ciemnie (zielone atermiczne) to jakie kolwiek zamontowanie folii przyciemniającej... spowoduje to, że ta wartość zostania przekroczona, chyba że zamontujemy folie przeźroczyste w zakładzie autoryzowanym to można atest uzyskać.

pzdr

maxfol.pl Rybnik

 

Jeśli chodzi o przyciemnianie bocznych szyb kierowcy i pasażera,to przejżystość musi być minimum 70%.Co do przedniej szyby,to się nie orientuję.Kiedyś widziałem Białorusina ze wszystkimi szybami przyciemnionymi...,auto wyglądało tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałbym u siebie przyciemnić szyby. 2x tył + bagażnik. Nie ukrywam, że jest to zwiazane z narodzinami córki i nie chce by jej świeciło. W związku z tym poszukuje folii, która nie zaciemni całkowicie wnętrza, tylko przyciemni. Jaki % polecacie? Generalnie chciałbym zakupić folie 3M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ukrywam, że jest to zwiazane z narodzinami córki i nie chce by jej świeciło. W związku z tym poszukuje folii, która nie zaciemni całkowicie wnętrza, tylko przyciemni. Jaki % polecacie? Generalnie chciałbym zakupić folie 3M

Ja mam 95% i taką ci szczerze polecam. Jeśli tylko nie kłóci się to z wizualnym wyglądem twojego paszczura to przyciemnij wyłącznie taką folią. Przy mocnym słońcu każda inna nie daję pożądanego efektu przyciemnienia auta.

P.S. ISOFIX'ów szukaj w sprzedawanych na części Skodach Superb. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja nie wiem jaka % mam ciemna ale jest ciemna i jest git sam tego nie robiłem bo nie znam sie natym wiec oddałem do firmy 500 zl 3-4 godziny i jest efekt na który warto sie skusić ostatnio robiłem też Avensis kombi i podobna sytuacja a jakość wykonania 1 klasa Polecam murzynka na szybki""""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym u siebie przyciemnić szyby. 2x tył + bagażnik. Nie ukrywam, że jest to zwiazane z narodzinami córki i nie chce by jej świeciło. W związku z tym poszukuje folii, która nie zaciemni całkowicie wnętrza, tylko przyciemni. Jaki % polecacie
powiem to tak jak było w moim przypadku a też wiązało się to z urodzeniem się młodej mianowicie miałem w planach przyciemnić cały tył na jakieś 60-70% bo kiedyś już miałem 95% w innym aucie a w pasku mi się podobało jaśniej ,ale jak podjechałem na warsztat gdzie mi mieli przyciemniać i po obejrzeniu jak będzie wyglądać te 60-70% to doszedłem do wniosku że lepiej będzie na 95% bo lepszy filtr jest od słońca i tyle no i po za tym lepiej się prezentuje z czarnym lakierem (chociaż do grafitu też pasuje max przynajmniej takie moje zdanie), no i jak by nie było to nikt ci przy przejrzystości 5% nie zajrzy do bagażnika :P, a co do samej foli to mam folie Sungard i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności