Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczone przez jakubk

Może i nic nie wniosła ale niema to jak zainwestować w coś co i tak do końca niema sensu. O twierdzenia ze ja nikomu nie przeszkadzam tymi światłami bo nikt mi nie mrugal. Litości.

Jeśli chces mieć auto z ksenonami to kup auto z ksenonami a nie na sile badIew który i tak nie działa prawidłowo jak powinien. Wydaj te pieniądze na coś bardziej sensownego do samochodu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gdzieś napisałem że nikt mi nie mrugał? Jak masz soczewki, dobrze ustawione i nie więcej jak 5000K to nie ma prawa oślepiać... A żywotność nawet chińskich HID ów przewyższa długowieczność każdej H7.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

Prawda, mam ok 4 lata HID'y w Kombiku i wymieniłem tylko 1 palnik, czeka mnie drugi bo świeci inną barwą ( różnica w zużyciu ) to jedyna naprawa dokonana przez 4 lata przy przednich reflektorach a przy zwykłch H7 nie ważne co miałem Philipsy +50% czy najtańsze to musiałem wymieniać co ok 6 msc

 

@jakubk co do twojej wypowiedzi odnoszę, że albo kupujesz/masz auto z xenonami na FULL wypasie ii w życiu nie jechałeś "H7 Soczewka -> HID Soczewka" albo uważasz że ten kto jeździ na HID'ach jest gorszy od ciebie / zwykłych H7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak co do Philipsow faktycznie lipa miałem i tez długo nie wytrzymywały. W drugim aucie mam Nightbreakery o śluza już dwa lata. Co do żywotności to żarówka jak każda rzecz zużywa się.

Co do HID jeździłem Ok świecą tobie ale nie robisz tym komfortu innym urzytkownikom drogi. Co z przeglądem technicznym, co samopoziomowaniem. Soczewka soczewka ale wkład lampy również jest inny w Zenonie niż w normalnej lampie. Wiec nie oszukujmy się ze to jest to samo. Temat xenonow jest taki jak dwumasy. Są tacy co twierdzą ze sztywny koło zamachowe to tak samo jak dwumas i lepiej je wymienić na sztywne bo jest taniej. A nie wkurza nic bardziej na drodze jak samochód z przeciwka który cię oślepia w nocy. I dlatego jestem prEciwnikiem takich modyfikacji.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, znajdzie się jeden baran z drugim i założą HID do zwykłych lamp i będą świecić wszędzie tylko nie na drogę, albo taki co założy je do lamp na soczewkę i będzie świecić po oczach, ale jest masa ludzi co jeżdżą na HIDach i mijając ich nawet nie wiesz że ma HIDy bo mają ustawione i świecą bardzo dobrze. Ja używałem HIDów wcześniej w B5 i wiem że zmiana z H7 na nie to skok o jakieś 200%, ale ja byłem na stacji i je ustawiłem. Dlatego niema co wszystkich wrzucać do jednego worka bo znajdą się i tacy co i H7 walą po oczach, fakt nie jest to tak mocno jak przy HID, ale też nie jest bezpieczne i komfortowe.

 

Oczywiście niema to jak oryginalne xenony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ustawiasz je na stacji za każdym razem jak coś wrzucisz do bagażnika? Lub wieziesz teściową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teściowa aż taka ciężka nie jest ;) ot taka drobna kobita. Nie, nie ustawiam bo niemam ich już bardzo dawno, zmienione na ori xenon, ale wiem do czego zamierzasz. Sławetne samopoziomowanie ;) Nie wozisz wiecznie cieżarów w bagażniku żeby się tym przejmować, zwłaszcza że możesz sobie sam opuścić lampy na sam dół. Nie mam zamiaru ani ochoty się z niki sprzeczać na ten temat, po prostu wyraziłem swoje zdanie i tyle :) Zgadzam się że niema nic lepszego niż oryginalny xenon bo jak mówiłem mam porównanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Piotrkiem. Dodam od siebie że zestaw hid do jest leczenie objawów a nie przyczyn tanim kosztem. A nie lepiej wymienić założyć nową lampę i pożądaną żarówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki ;). Widzę ze jest więcej osób myślących jak ja. Działajmy zgodnie z prawem o nie utrudniamy sobie życia na drodze. Również twierdze ze lampa w dobrym stanie plus dobre zarowy w zupełności daje radę o niema co się spinać i na sile udawać ze ma się xenony. Dlatego twierdze chcesz je mieć kup auto z fabrycznymi xenonami i się nimi wtedy ciesz. Te pieniądze z HID lepiej zainwestować w dobre żarówki lub inna modyfikacje w samochodzie. Choćby lepsze klocki hamulcowe, tarcze. Lepsze opony itp. Auto ma dobrze jeździć i być bezpieczne dla wszystkich ma drodze wtedy cieszy mnie cieszy. Takie moje zdanie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety ale jednak ktoś tymi Twoimi pieniędzmi rozporządza od urodzenia i do śmierci, są przepisy i zasady do których się musimy dostosować i tyle, jak nikt nie będzie rozporządzał to ktopś sobie może niebieskie koguty zamontować na dachu i jeździć na nich bo mu się podobajaą a jednak... nie wolno to nie wolno, to samo jest z hidami, światłami drl niby ale używanymi poprzez halogeny itd, są przepisy, homologacje i my wszyscy chciał nie chciał musimy się do tego stosować, a to że mamy wolną wolę i zrobimy jak nam się podoba to nasza sprawa, tyle ,że z konsekwencjami trzeba się liczyć, nie mówiąc już o utrudnianiu komuś życia na drodze, takie moje zdanie , anie każdy musi się z nim zgadzać :)

 

Zgadzam się.

Ale do ludzi to nie dociera zakłada HID i czuje się kozak na drodze. Nie dba o innych. Nie zastanawia się czy to poprawnie działa czy ma to sens, czy jest zgodne z prawem. Najważniejsze jest ile Kelwinow można wsadzić. Jeden powie ze 4300 a drugi ze 5000 a trzeci jeszcze inna wartość.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również denerwuje mnie jak jedzie ktoś z zamontowanymi HID-ami >5000K.

Mnie bardziej denerwuje, jak te HIDy są zamontowane do reflektora ze zwykłym odbłyśnikiem i ryflowanym kloszem-bo to jest najzwyklejsza w świecie spawarka.

Jedynym wyjątkiem dla mnie (wiem, wiem, przepisy przepisami i to jest ich łamanie) są HIDy zamontowane w soczewce pod warunkiem ich właściwego ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz jaka wartość K ma biała barwa światła? Dbam o innych użytkowników dróg i powtarzam jeszcze raz, nie będziesz w stanie stwierdzić wizualnie czy ktoś ma HID-y (4300K) czy jakieś H7 że zwiększoną ilością światła. Dlaczego nie zastanawiacie się że jednym z głównych powód takich a nie innych przepisów to różnica w cenie ... Również denerwuje mnie jak jedzie ktoś z zamontowanymi HID-ami >5000K.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Tak wiem. Nie chodzi tutaj o stwierdzEnia wizualne. Tylko o optykę bo to jest najważniejsze. I o to jak dany reflektor oświetla drogę. A wizualnie tego się nie mierzy. Na oko to przysłowiowy chłop w szpitalu umarł. Przepisy oparte są na podstawie badań i testów a nie na oko. DlaczEgo Polak zawsze jest mądrzejszy i wszystko chce przerabiać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dużo bardziej wkurzają pseudo paski led światła dzienne. Co któraś spalona i jeszcze w deszczu tak jeździ. Jak taki chiński szmelc przechodzi na przeglądzie? A dobrze ustawioną lampą też dostaniesz po oczach np gdy najeżdżasz pod górę i przed grzbietem masz mijankę. Jeżeli dobrze ustawisz hidy to używaj. Zawsze w deszczu widzisz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dobrze ustawioną lampą też dostaniesz po oczach np gdy najeżdżasz pod górę i przed grzbietem masz mijankę

W ori xenonach też w tej sytuacji dostaniesz po oczach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogolnie to masz cos kombinowane bo ja mam w jednym jak i drugim plastikowe mocowania

 

Jak się okazało jedną lampę od kierowcy mam HELLA a drugą VALEO i różnią się mocowaniami. W domu mam adaptery takie metalowe więc będę musiał pokombinować z tą drugą lampą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wala mi się zestaw hid h7 z poprzedniego auta i chciałbym na próbę założyć go do b6. Jakich adapterów potrzebuję do żarników? Mam lampy valeo z plastikowymi "przekręcanymi" koszykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wala mi się zestaw hid h7 z poprzedniego auta i chciałbym na próbę założyć go do b6. Jakich adapterów potrzebuję do żarników? Mam lampy valeo z plastikowymi "przekręcanymi" koszykami.

http://www.ebay.de/itm/262468897632

 

mniej więcej coś takiego:)

 

ogólnie dodam że najpierw miałem zwykłe lampy halogenowe z żarówkami H7 później dołożyłem do tego zestawu hid i poprawa była o 50% widoczności Teraz założyłem oryginalne biksenony jest masakra poprawa w oświetleniu 100%

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz założyłem oryginalne biksenony jest masakra poprawa w oświetleniu 100%

 

Nowe, czy używane?

 

PS Masz na myśli masakrę w znaczeniu pozytywnym jak by nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe, czy używane?

 

PS Masz na myśli masakrę w znaczeniu pozytywnym jak by nie było

Tak masakra w sensie pozytywnym, kupiłem używki lampy, łączny koszt z gratami 2000zł, trzeba uważać na lampy z allegro bo ja na jedną lampę prawą trafiłem felerną i czasem wyskakuje błąd ASF. Ale to są używki, koszt nowej lampy jednej to 1300 zł albo i więcej.

 

Muszę dołożyć teraz spryskiwacze, dysze nowe 200zl zbiornik 100zl. Pompka 60zl, malowanie zderzaka 300zl

 

No i instalacja samemu wykonana wraz z przejsciówkami od podstaw czyli koszt tylko przewodu.

 

Ale warto było oświetlenie drogi jak w dzień. Jak jadę 900km do polski w nocy to wzrok mi sie nie męczy tak jak kiedyś.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafię bixy w cenie dla mnie do przełknięcia to pewnie że założę, ale najpierw spróbuję z hidami skoro już je mam. W poprzednim aucie było niebo a ziemia a przy tym nikt nie narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak trafię bixy w cenie dla mnie do przełknięcia to pewnie że założę, ale najpierw spróbuję z hidami skoro już je mam. W poprzednim aucie było niebo a ziemia a przy tym nikt nie narzekał.

Różnica jest to fakt miedzy zwykłą żarówką a palnikiem hid

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności