Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

maciek_x jaka to barwa żarnika 6000K? Nie musiałeś przy tym zestawie przestawiać VAGiem na oświetlenie xenon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest 6000k i nic nie musiałem przestawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ja miałem problem z włożeniem żarników z plastikowym kołnierzem (jest grubszy od metalowego) i żarnik wyskakiwał, podmienił mi też żarnik, koleś z aukcji. Teraz "U MNIE" jest ok nic złego się nie dzieje.

Dzięki za podpowiedź, właśnie od niego chcę kupić. Ale podpowiedz mi o co dokładnie chodzi z tym mocowaniem? Co mam gościowi z aukcji powiedzieć żeby wiedział, jaki żarnik mi wysłać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do niego i powiedz że słyszałeś że żarniki plastikowe nie bardzo pasują do uchwytów w passacie, za dopłatą 20 PLN zamieni ci na takie z kołnierzem metalowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

CZy te lampy posiadają funkcję auto poziomowania i samoczyszczenia?

Bo słyszałem że tego typu lampy muszą to posiadać, ponieważ przy obciażeniu lub/i zazbrudzenu kloszy strasznie oślepiają jadących z naprzeciwka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

hida to zakładasz do lampy jest to zamiennik żarówki h7 ,wiec nie ma samopoziomowania no i brak mu spryskiwaczy wszystko zakładać trzeba osobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZyli po zamontowaniu tylko i wyłącznie "hida" bez dwóch pozostałych urządzeń to nie wolno takim pojazdem poruszać się po drogach publicznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wolno!!ale niektórzy tego nie rozumieją (bez urazy) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wolno!!ale niektórzy tego nie rozumieją (bez urazy)

 

 

Za jakiś czas zrozumieją. A już na pewno jak będzie wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał rad0330

nie wolno!!ale niektórzy tego nie rozumieją (bez urazy)

 

 

Za jakiś czas zrozumieją. A już na pewno jak będzie wypadek.

 

wypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem w Jeleniej Górze toczy się sprawa w temacie kolizji niby spowodowanej przez zwolennika hid'ów. Ten od hid'ow ma rozwalone auto przez duze ciężarowe auto ale kierowca niby został oślepione przez auto które stało na poboczu z włączonymi światłami.

 

Szczegółów nie znam, ale sprawa jest faktem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już wspomniałem w Jeleniej Górze toczy się sprawa w temacie kolizji niby spowodowanej przez zwolennika hid'ów. Ten od hid'ow ma rozwalone auto przez duze ciężarowe auto ale kierowca niby został oślepione przez auto które stało na poboczu z włączonymi światłami.

 

Szczegółów nie znam, ale sprawa jest faktem.

 

Paweł, wiesz jak to jest ... z igly ludzie robia widly ...

nic do konca sie nie wie a pogloski i legendy chodza po ludziach.

Moze ten czlowiek mial zwykle lampy + xenon 12 000 K ? tego nie wiemy ...

mysle ze 6000K + dobra soczewka (taka jak jest w B6) nie sprawia utrudnienia ... ale to jest tylko moje zdanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ale autopoziomwanie działa aktywnie.zapakujesz cos do bagażnika i Hidy beda świecić innym kierowcom w oczy.na dołkach też xenony sie poziomują a hidy dają pełną mocą po oczach.a że ludzie to wykorzystują to jest inna sprawa.nie dziwie sie takiej postawie bo przecież mają prawo oskarżać ludzi o takie nielegalne instalacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego ale autopoziomwanie działa aktywnie.zapakujesz cos do bagażnika i Hidy beda świecić innym kierowcom w oczy.na dołkach też xenony sie poziomują a hidy dają pełną mocą po oczach.a że ludzie to wykorzystują to jest inna sprawa.nie dziwie sie takiej postawie bo przecież mają prawo oskarżać ludzi o takie nielegalne instalacje

Autopoziomowania owszem zadziała jak coś zapakujesz do bagażnika ale jeśli jedziesz po dołach to autopoziomowanie i tak nie "zdąży" zadziałać. A jeśli zapakujesz coś do bagażnika to przecież wystarczy ręcznie obniżyć lampy, oczywiście należy o tym pamiętać. Ja w moim B5 jeździłem ponad 2 lata na HIDach i nikt mi nie walił długimi po oczach i nie wrzeszczał na CB że go oślepiam. Poza tym przez te ponad 2 lata nie wypalił mi się żarnik. Zjeździłem też kawał europy i nikt się nie doczepił, może też dlatego że miałem 4300K a nie jakiś fiolet 10000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego ale autopoziomwanie działa aktywnie.zapakujesz cos do bagażnika i Hidy beda świecić innym kierowcom w oczy.na dołkach też xenony sie poziomują a hidy dają pełną mocą po oczach.a że ludzie to wykorzystują to jest inna sprawa.nie dziwie sie takiej postawie bo przecież mają prawo oskarżać ludzi o takie nielegalne instalacje

 

to moze inaczej dlaczego jest to sprzedawane? nie uwazacie ze powinno to byc zabronione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to moze inaczej dlaczego jest to sprzedawane? nie uwazacie ze powinno to byc zabronione?

 

A antyradary też są sprzedawane i?

 

A co to problemów w sądzie to nie pogłoski, bo słyszałem że komuś na wiosce zrysowali kapsułę jakoś w sierpniu.

Osobiście jeździłem półtora roku na hidach, ale cały czas biegała za mną wizja bi-xenon.

 

Co do poziomowania to działa bardzo szybko może na muldach nie koniecznie to widać ale jednak działa, patrzyłem jak to VAG pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wolno!!ale niektórzy tego nie rozumieją (bez urazy)

Ja to rozumiem w 100%. Wszędzie o tym trąbią, że montowanie samych xenonów to normalna samowolka, że nie ma związku czy jakiś ćwok z allegro pokaże, homologacje czy też nie. To cały zestaw: lampa, spryskiwacz, regulacja jest homologowana bo to one stanowią komplet a nie xenony. To tak jakby radio miało homologacje a instalacja wraz z anteną już nie.

Ktoś napisał, powyżej że jest sprawa w sądzie. Niewątpliwie jest to prawda. Przypomnę, że w przypadku stłuczki bądź wypadku o odszkodowaniu można zapomnieć, jeżeli policja bądź zakład ubezpieczeniowy dojdzie, że lampy nie stanowiły standardu wyposażenia.

Po prostu nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Prawda jest taka ,nic nie mają prawa zwalać winy w razie wypadku ,nie wierzcie plotką ,jedynie co może pan Władza, to ci dowodzik zabrać lub na stacji diagnostycznej nie podbić przeglądu :)Mogą ci jedynie z AC robić problemy ,przy szkodzie ale czy to problem jadąc na oględziny wymieniasz na żarówki i po ptokach ,poza tym to za nowe auto ,żeby się dopatrywali -takie moje zdanie ,zresztą potwierdzone przez gliniarza

Co do regulacji to zmieniasz ustawienia masz 3 stopniowe jak przy zwykłych żarówkach ,ślepic to można ale na zwykłym kloszu, nie przy soczewie

Durny przepis i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel Ci nie wypłaci odszkodowania w sytuacji, gdzie np masz nieodśnieżoną przednią szybę i udowodni Ci, że słaba widoczność była główną przyczyną zdarzenia drogowego.

Jakoś dziwnie mi się zdaje, że jesli kogoś oślepi nielegalne oświetlenie i to będzie bezpośrednią przyczyną np zderzenia czołowego dwóch samochodów to ubezpieczalnia sprawcy wypłaci odszkodowanie poszkodowanemu, ale będzie się sądzić o te pieniądze od osoby, która posiadała nielegalne oświetlenie, bezpośrednio wpływające na bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Przecież włożenie takich żarówek jest świadomym działaniem.

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to za nowe auto ,żeby się dopatrywali -takie moje zdanie ,zresztą potwierdzone przez gliniarza

 

o i ja sobie tak to wmawiam ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności