Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie a jak jest z tymi przeglądami jak ktoś ma zainstalowane HIDy?
Jeśli stacja diagnostyczna nie miała kłopotów z policją i są świadomi nielegalu to niektórzy diagności przepuszczają auta jeśli są montowane w soczewkach a jeśli już się przejechali jak powyżej opisałem to nie przepuszczą auta za ..uja. Co do montazu w B6 nie wiem czy trzeba czy nie w B5 fl jest guma i pod nią można przeciągnąć przewody. W sprinterze mam przewiercone otwory na samym dnie plastykowej obudowy lampy i tamtędy przeciągnięte (takiego kupiłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w b5fl tak jak Jacek pod gumą pociągnięte. A w b6 trzeba by zrobić małą dziurkę te przewody nie są grube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś nie wiem ma fotki albo czy może zrobić i pokazać jak taki zestaw HID ma być zamontowany itp ? chodzi mi dokładnie o żarówkę w soczewce i te całe kable itp jak one tam mają być usadzone....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Czy ktoś z was próbował przestawiać światła na xenon-y w programie Vag commander 1.4 ?. Mam ten problem że nie wiem w jaki kanał wejść w sterowniku Bordnetz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Czy ktoś miał okazję bezpośrednio porównać jak świecą lampy soczewkowe H7 + HID z oryginalnymi biksenonami? Czy różnica jest znaczna?

Pytam się bo muszę w swoim aucie wymienić standardowe H7 które mają jakiś feler na nowe lub na oryginalne biksenony (używane niestety). Dodam że mam HIDa który działa u mnie bezproblemowo i nie wiem co zrobić?:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ochotę kupić bi-xenon.

Wydaje mi się że bardziej na niebiesko świecą hidy i to ładniej wygląda ale nie o to chodzi.

W sumie widziałem na necie żarniki do bi-xenonu które miały też 6000k i pasowały do paska b6. Jedyny minus to cena(1500zł lampy kpl. moduł,przetwornica,żarnik)+przejściówki na każdą lampę jakiś 100zł za szt.

a o spryskiwaczach i samopoziomowaniu nie wspomnę. I oczywiście moduł komfortu musi mieć 23bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I oczywiście moduł komfortu musi mieć 23bity.

A o co chodzi z tym modułem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 bit odpowiada za bi-xenon bez ustawienia modułu zaświecą Ci na chwile i zgasną i koniec :) na allegro chodzą po 300zł musisz szukać z literą "J" one są najwyższe i maja nawet 30 bitów. Im więcej bitów tym więcej bajerów możesz adaptować w samochodzie. Np. 30 bit odpowiada za doświetlanie zakrętów halogenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Coś mi się wydaje że raczej kupię nowe lampy H7 i wstawie HIDa. Co sądzicie o lampach produkcji np. DEPO lub innych zamienników. Jak z jakością bo słyszałem bardzo wiele sprzecznych opinii.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś miał okazję bezpośrednio porównać jak świecą lampy soczewkowe H7 + HID z oryginalnymi biksenonami? Czy różnica jest znaczna?

Pytam się bo muszę w swoim aucie wymienić standardowe H7 które mają jakiś feler na nowe lub na oryginalne biksenony (używane niestety). Dodam że mam HIDa który działa u mnie bezproblemowo i nie wiem co zrobić?

Tak miałem nie raz i nie dwa. I obiektywnie mówiąc to gdy auta stoją obok siebie i patrzysz na nie z pewnej odległości, prawie nie widać różnicy. Da się powiedzieć ze lepiej świecą oryginalne lampy bi ale dramatycznej różnicy nie zobaczysz.

Pomijając skrętny strumień światła oraz doświetlenie, oryginalne lampy maja jedną kolosalną przewagę a mianowicie bi czyli długie też xenon. Po włączeniu światel drogowych masz niemal dzień przed autem, czego o światłach h7 powiedzieć się nie da.

Co do zamienników to jakiś czas temu się z tego wyleczyłem, bo gdyby były takie super a do tego dużo tańsze to zapewne szły by na pierwszy montaż w dobie kryzysu i oszczędności. Bawią mnie teksty że w zasadzie nie ma różnicy i to "w zasadzie" jest kluczem do tematu.

 

A tak nawiasem mówiąc mam 2 lampy oryginalne h7 do sprzedania.

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie

Coś mi się wydaje że raczej kupię nowe lampy H7 i wstawie HIDa. Co sądzicie o lampach produkcji np. DEPO lub innych zamienników. Jak z jakością bo słyszałem bardzo wiele sprzecznych opinii.

Dzięki

Ale Męczysz z tymi lampami.Najpierw hid pózniej bixenon.Zdecyduj się w końcu!Z drugiej strony patrząc na twój model to dobrze że tylko takie problemy Masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

W końcu po paru tygodniach zdecydowałem się na hidy.Zależało mi na takich z którymi nie będzie żadnych problemów (błędów przepalonych żarówek,błysków itp).Wybór jak wiemy jest duży i pod względem ceny jak i jakości.Wybrałem hidy firmy "VERTEX" canbus pro.Zero problemów zarówno od strony montażu (pierwszy raz zakładałem zajęło mi to 30min) jak i działania. Barwa oczywiście 4300K,jazda w nocy w końcu sprawia przyjemność.Cena 280zł polecam.

20110705107.jpg

20110705110.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo pudełko a czy ta sama firma to nie mam pojęcia ale też właśnie z can-bus tylko że mam 6000k i różnica kolosalna jest ! warto wydać raz a porządnie na dobry zestaw H.I.D. niż kupować żarówki jakieś osram night braker i wymieniać po 3 miesiącach buu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy. Ostatnio po wieczornej wycieczce postanowiłem zmienić standardowe oświetlenie na HID. Powiem tylko tyle, że nie ma porównania, światło idealne i cena żarników w cenie 30-40zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tylko tyle, że nie ma porównania, światło idealne

dokładnie wolę wydać więcej na dobry zestaw i mieć idealne światło a nie jakieś "świeczki" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak spowodujesz wybadek/kolizję na zenonach/hid to niestety możesz się zdziwić jak zostaniesz pociagniety do odpowiedzialnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Z góry mówię że szukałem ale nie mogłem znaleźć. Jak zmienić VCDS'em oświetlenie na xenon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W module komfortu długie kodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. Z góry mówię że szukałem ale nie mogłem znaleźć. Jak zmienić VCDS'em oświetlenie na xenon?
W module komfortu długie kodowanie.

Dokładnie to Centralna elektronika (09) i Byte 00 Bit 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak spowodujesz wybadek/kolizję na zenonach/hid to niestety możesz się zdziwić jak zostaniesz pociagniety do odpowiedzialnosci
Jakieś przykłady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności