Skocz do zawartości
Gość ghv

Podświetlenie przycisków

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ghv

Witam,

mam następujacy problem: bez ostrzeżenia nagle zniknęło mi w moim B5 podświetlenie przycisków; co ciekawe po włączeniu swiateł deska rozdzielcza (zegary) jest normalnie podświetlona, natomiast z wszystkim innym co zwykle również było podświetlone (climatronic, przyciski centr. zamka, elektr. szyb, otwieranie wlewu paliwa oraz pokrętło włączania świateł) nic kompletnie się nie dzieje.

Czy ktoś z Was spotkał się również z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś nie teges z modułem konfortu,albo bezpiecznik ci poprostu wysiadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, przeczyść potencjometr od regulacji podświetlenia. Ja jak lekko dałem mu pstyczka to zaczęło wszystko świecić, czasem ginęło całe podświetlenie a zostało tylko na zegarach. Proponuje wyjąć i prysnąc może wd40, ja akurat mam preparat do styków "kontakt" i nim prysnołem narazie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu zaśniedziałe styki włącznika świateł bądź regulacji intensywności świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie jest podobny problem od wczoraj, wszystko zgasło razem z podświetleniem zegarów. Narazie nie mam pomysłu co wogóle sprawdzić. Bezpieczniki wszystkie dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam już polutowane wszystkie kable przy module i w progu ale nadal brakuje mi podświetlenia wszystkich przełączników w 4 drzwiach. Podświetlenie deski działa ok. Potencjometr i włącznik są sprawne więc nie mam już pomysłu jak odzyskać podświetlenie - szczególnie brakuje go w nocy. pomocy:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam już polutowane wszystkie kable przy module i w progu ale nadal brakuje mi podświetlenia wszystkich przełączników w 4 drzwiach. Podświetlenie deski działa ok. Potencjometr i włącznik są sprawne więc nie mam już pomysłu jak odzyskać podświetlenie - szczególnie brakuje go w nocy. pomocy:dolamam
sprawdź czy do panelu dochodzi napięcie i czy żarówki/diody nie są w du...e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możliwe, że diody przełączników w 4 drzwiach są spalone? Fakt, że zgasły w jednym czasie a podświetlenie zapalniczki i przełącznika wlewu paliwa trochę później ale sprawdzę napięcie. aha i co ważne komputer nie odczytuje związanych z tym błędów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możliwe, że diody przełączników w 4 drzwiach są spalone? Fakt, że zgasły w jednym czasie a podświetlenie zapalniczki i przełącznika wlewu paliwa trochę później ale sprawdzę napięcie. aha i co ważne komputer nie odczytuje związanych z tym błędów!
i nie odczyta to sprawa nie podlegająca modułowi komfortu tu tylko miernik pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usterka już usunięta. wysiadł potencjometr i przewody koloru szaro-niebieskiego koło modułu komfortu były skorodowane. po ponownym podłączeniu podświetlenie wróciło ale straciłem sterowanie szybami /robiłem do późnych godzin/ wieć chyba coś rozłączyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odswierze temat jak mam problem taki ze lewa strona auta podswietlanie przycisków działa tzn:

 

przód kierowca działa cały panel sterujacy szybami pokretło od swiateł jedna strona nadmuchu climatronic działa siedzenia grzane działa

 

nie działa za to otwieranie wlewu paliwa w prawych drzwiach nie działa otwieranie szyb i z tyłu tez nie działaja w drzwiach co moze byc ???pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobne rozwiązanie masz w poście wyżej, od słów - "i przewody koloru szaro-niebieskiego...."

Czytamy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem dziś po powrocie z pracy zgasiłem auto wyjąłem kluczyk a podświetlenie radia zostało i delikatnie żarzące się włączniki. Po zamknięciu auta światełka od oświetlenia auta gasną a radio choć jest wyłączone dalej jest podświetlone tak jak włączniki ? 

Co to mogło się stać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie jest sterowane z modułu komfortu. Ja bym tam zajrzał. Może wilgoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności