Skocz do zawartości
kaczmi200

Szyberdach nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie czy może ktoś wie jak naprawić szyberdach? Bezpiecznik jest ok a szyberdach i tak sie nie otwiera. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może przyczyną jest uszkodzony przełącznik szyberka lub moduł komfortu; najlepiej podłącz VAGa.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

zacznij od sprawdzenia wogóle czy dochodzi prąd , jeśli dochodzi to juz masz odpowiedz spalony silnik, jeśli nie dochodzi szukaj po wiązce gdzie masz załamane kable, cała wiązka znaduje się przy nogach pasażera pod plastikiem :)

 

---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 17:05 ----------

 

mam na sprzedanie sterownik do szyberdachu :) jakby cos w pełni sprawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko ok. Po podłączeniu Vaga okazało się że jest jakiś błąd w module komfortu po skasowaniu działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym, że jeśli próbuje otworzyc szyberdach pokretłem to otwiera sie do góry i zaraz wraca na swoja pozycje, bez znaczenia w która strone przekrece pokretło, jesli otworze dach za pomoca korbki, to po przekrecenu pokrętła dach zamyka sie do połowy i dalej wraca na pozycje otwarta.

pod vagiem nie ma żadnych błędów dotyczących szyberdachu, chyba że jest od niego oddzielny sterownik.

awaria powstała wtedy kiedy rozpinany był szyber i po ponownym podłączeniu juz cały czas ten problem występuje

czyli uszkodzenie mechaniczne jest mało prawdopodobne.

mogę ktoś wie jak zresetować ustawienia szyberdachu, albo przynajmniej zdiagnozować, niewiem czy ma to jakiś znaczenie ale passat jest anglikiem.

 

prosze o pomoc.

Edytowane przez robert199

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zaczynać nowego tematu wiec zapytam tutaj. Mianowicie czy szyberdach elektryczny pasuje z passata b3 do b4? bo mam złamaną prowadnice , nikt nie chce sie podjąć spawania tego i pomyślałem ze najlepiej będzie jeśli kupie używke sprawna...

pozdrawiam.

z gory przepraszam za umieszczenie pytania w zlym dziale... dopiero po zaakceptowaniu postu kapnąłem sie ze to o b5 dział;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam u siebie elektryczny szyber i zauważyłem taki problem, że jak go otworzę (czyli jak się schowa w dach) i później chcę go zamknąć to dojeżdża prawie do końca i spowrotem się otwiera. Tak jakby coś go blokowało... Pokombinowałem sobie i w momencie zamykania jak dojeżdża do końca to muszę trochę ręką pchnąć szyber w górę i się domyka tylko wchodzi z takim trzaśnięciem. tak jakby o coś tam zawadzał. Przed zimą tego nie miałem i chodził elegancko... :( Miał ktoś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem jak w nie takiej kolejnosci pstryszkiem operowałem.

jak by ktos chciał mam silnik szyberdachu za grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega ma następujący problem w Passacie B5 1.6. Otóż problem tkwi w szyberdachu. Szyber dach podnosi się do góry że jest wlot powietrza ale nie chce się otworzyć (tzn. posunąć do końca aby był cały otwarty). To wina silniczka? Bo słychać zasami silniczek ale poprostu nie chce się otworzyć. Jakby go coś blokowało. Co może być przyczyną albo jak otworzyć cały szyberdach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam u siebie elektryczny szyber i zauważyłem taki problem, że jak go otworzę (czyli jak się schowa w dach) i później chcę go zamknąć to dojeżdża prawie do końca i spowrotem się otwiera. Tak jakby coś go blokowało... Pokombinowałem sobie i w momencie zamykania jak dojeżdża do końca to muszę trochę ręką pchnąć szyber w górę i się domyka tylko wchodzi z takim trzaśnięciem. tak jakby o coś tam zawadzał. Przed zimą tego nie miałem i chodził elegancko... :( Miał ktoś taki problem?

 

Odkopie troche. Mam ten sam problem co kolega w moim pasku fl, wiecie może co jest przyczyną takiego zachowania szyberdachu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie odkopuje temat. Mam problem z szyberdachem w drugim pasku. Jak go kupiłem nie działał szyberdach więc zostawiłem sobie to na później kiedy będzie więcej wolnego czasu. Problem polega na tym że nic się nie dzieje po przekręceniu pokrętła. Imbusem szyberdach idzie bardzo lekko jak i w jedną tak i w drugą stronę. Po odkręceniu silniczka od szyberdachu żeby jeszcze się upewnić czy faktycznie nie ma żadnego oporu dalej nic. Nic nie pyka ani nie tyka w silniczku. Bezpiecznik sprawdzony. Zasilanie do silniczka dochodzi. Do dwóch grubszych kabli (czerwony i brązowy) jest 12V . Do dwóch cieńszych kabli chyba od modułu komfortu dochodzi między 7,44V a 8V. Po rozkręceniu silniczka tzn. odpięciu modułu od silniczka i podaniu na sam silniczek 12v silnik pracuje. Kupiłem drugi silniczek z modułem i mam dalej ten sam problem. Sprawdzałem błędy na module ale były tylko od zamków spowodowane słabym napięciem. Moduł był wyciągnięty i jest w stanie idealnym. Tak samo piny w module jak i we wtyczce. Nie wiem czy trafiłem zaś na zepsuty silniczek czy może jest coś w aucie.

 

Proszę pomóżcie.

 

Może wiecie jak sprawdzić sam przełącznik od szyberdachu bo jego jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomoże ktoś???? Dzisiaj przyszedł kolejny silniczek szyberdachu i dalej nie działa nie wiem czy zaś silniczek jest walnięty czy jednak wina auta albo przełącznika. Silnik dziś dostałem z 98 roku więc chyba też może być walnięty.

 

Pomóżcie bo już nie mam sił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nauczyć zaprogramować szyberdach w EOSie i pewnie w innych VW jak passat, golf, jetta itp.

Miałem problem z szyberdachem w vw eos po tym, jak mi sie w silniczku połamały ząbki i je wymieniłem. Silniczek od passata pasował tylko moduł wziąłem swój stary. Moduł wymienić to dziecinnie prosta sprawa.

Dach zamykał mi się do połowy i wracał do pozycji otwartej. szukałem w ineternecie rozwiązań, już chciałem kupować obd2 z oprogramowaniem VCDS i znalazłem proste rozwiązanie. Szyberdach trzeba na nowo zaprogramować, nauczyć poprzez pociągnięcie przycisku zamykania i przytrzymania go dłużej niż 10 sekund. Wtedy dach sie >ruszy<. Zwolnić przycisk i poczekać chwilę, około 1-2 sekund i znowu przytrzymać dłużej. Dach się wtedy całkiem otworzy i zamknie. Przycisk trzymamy tak długo aż wszystko się wyłączy i nic nie piśnie. Szyberdach macie na nowo zaprogramowany  ;) 

Zarejestrowaem się tylko tutaj w tym celu, żeby się z Wami tym podzielić. Mam nadzieję, że pomoże. Mam eosa więc to nie mój dział.

Pozdrawiam

Mirek ze Szczecina

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności