Skocz do zawartości
Gość ja_mirek

Światła do jazdy w dzień a Passacie CC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ja_mirek

Witam serdecznie

Jestem posiadaczem Volkswagena Passata CC, zakupionego w salonie

Proszę o udzielenie mi informacji, a właściwie poszę o pomoc w kwestii:

w moim samochodzie po uruchomieniu silnika zapalają się AUTOMATYCZNIE światła do jazdy dziennej (wył. w poz zero) i cieszy mnie to ale zapalają się tylko światła PRZEDNIE, BEZ TYLNYCH POZYCYJNYCH !!!

Za jazdę w tak skonfigurowanym pojeździe POLICJA nakłada mandat karny za brak świateł, więc muszę używać Bi-ksenonów bo tylko wtedy są światła pozycyjne ze światłąmi drogowymi.

Bez sensu jest to, że zapalają się światła "do jazdy dziennej", których nie można wyłączyć i nie można używać (mimo tego, że pojazd był zkupiony w salonie VW w Polsce i posiada homologację)

 

Czy VW dokonuje poprawek w pojazdach zakupionych w salonach, tak aby działało to prawidłowo.

Czy mogę dokonać takiej "przeróbki" bez utraty gwarancji w innym punkcie niź serwis VW

Kto może zmienić - przerobić by działały tylko swiatła dzienne z pozycyjnymi, po uruchomieniu silnika

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi

pozdrawiam

Mirosław Karwatowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A,ze tak spytam pytałeś w ASO albo tam gdzie kupiłeś? czy t tak powinno byc, bo masz racje moim zdaniem tylne tez powinny swiecić, moze kloedzy co maja CC coś doradza.. Ale proponuje przenieśc temt do działu B6 CC

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

kolego, w Q7 wlaczaja to software'owo, zakladam, ze w CC tez bez problemu w ASO Ci to wlacza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_mirek

już znalazłem odpowiedź - dziękuję może się przyda ten artykuł innym

 

Swiatła dzienne

Mirosław Domagała

Wtorek, 16 grudnia 2008 (14:35)

Coraz więcej fabrycznie nowych samochodów wyposażonych jest w światła do jazdy dziennej.

Producenci najwyraźniej dostrzegli ból serca niektórych kierowców, którym żal każdego spalonego "ćwierćlitra" paliwa i sięgnęli po rozwiązanie salomonowe - samochody otrzymują dużo bardziej oszczędne światła dzienne, ale kierowca nie ma możliwości ich wyłączyć, no chyba, że włączy światła pozycyjne lub mijania.

 

Nie oślepiaj przeciwmgłowymi

Na polskich drogach zapanowała ostatnio dziwna moda. więcej »

 

Światła do jazdy dziennej charakteryzują się nie tylko mniejszą mocą. Ich zapalenie nie oznacza również włączenia podświetlenia deski rozdzielczej, co w dzień jest zbędne. Fabryczne instalacje nie włączają również tylnych świateł postojowych, bo w dzień również jest to niecelowe. Ale tutaj dochodzimy do problemu: czy światła z tyłu powinny być włączone w dzień, czy też mogą być wyłączone?

 

czytaj dalej

 

 

Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym w tej kwestii nie mówi dużo. Nakazuje jazdę na światłach mijania przez całą dobę, jednocześnie dopuszczając stosowanie świateł do jazdy dzień od świtu do zmierzchu. Nie ma mowy o światłach z tyłu.

 

Światła dzielą Polaków

Według OBOP, podobno sześciu na dziesięciu Polaków (60%) uznaje konieczność jazdy samochodem z włączonymi światłami mijania przez cały rok. Przeciwnego zdania jest 35% badanych. więcej »

 

Jak powiedział INTERIA.PL dr Tomasz Targosiński z Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie, ekspert ds. oświetlenia pojazdów, Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ, określający homologację świateł dziennych, nie wymaga włączania tylnych świateł pozycyjnych. W Polsce to prawo jest obowiązujące.

 

Tyle tylko, że obowiązuje również rozporządzenie ministra infrastruktury, które mówi, że włączenie świateł do jazdy dziennej, ma oznaczać włączenie tylnych świateł postojowych. Mamy więc do czynienia ze sprzecznością w prawie.

 

Światła: 26% za, 74% przeciw

więcej »

 

Co w takiej sytuacji? Policja podczas kontroli drogowej będzie kierowała się rozporządzeniem ministra, a więc może chcieć wystawić mandat za brak tylnych świateł. Sytuacja jest do tego stopnia paradoksalna, że gdyby pojechać (hipotetycznie) fabrycznie nowym autem wyposażonym w światła dzienne na przegląd, to samochód nie powinien dostać wpisu do dowodu, bowiem diagności również kierują się feralnym rozporządzeniem!

 

Czy jazda na światłach przez cały rok powinna być obowiązkowa?

Tak

Nie

 

Jednak spór z drogówką wcale nie musi być przegrany. Wprost przeciwnie! Mając wiedzę opisaną w tym artykule, należy policjantowi uświadomić istnienie Regulaminu nr 48 dodając o jego wyższości nad rozporządzeniem ministra (uznanie regulaminu jest dobrowolne, ale oznacza wyższość nad prawem lokalnym; Polska regulamin uznaje). Jeśli to nie pomoże, należy odmówić przyjęcia mandatu i ten sam argument wytoczyć w sądzie grodzkim. Tam sprawa będzie już wygrana, bowiem sąd to nie policjant na drodze i nawet jeśli nie jest świadom istnienia Regulaminu 48, to musi zweryfikować jego istnienie, zanim wyda wyrok.

 

Na pocieszenie dodajmy, że ministerstwie trwają prace na zmianą Ustawy o Ruchu Drogowym. Wśród nowości będzie m.in. uregulowanie kwestii świateł do jazdy dziennej, zgodnie ze wskazaniem Regulaminu nr 48. a więc światła pozycyjne tylne nie będą wymagane.

 

INTERIA.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" ... w moim samochodzie po uruchomieniu silnika zapalają się AUTOMATYCZNIE światła do jazdy dziennej (wył. w poz zero) ... "

 

masz też pozycję "Auto" w wyłączniku/włączniku swiateł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę trochę kotlecika.

Mam Passata CC z Belgii. Posiadam na przełączniku pozycję auto ale po ustawieniu na AUTO żadne światła się nie świecą W DZIEŃ. W nocy jest ok świeci wszystko. Zastanawiam się co powinienem zrobić: kupić dodatkowe diody do jazdy dziennej i wpiąć je w pozycję AUTO czy da się coś przeprogramować w sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem:

W B7 przy ustawionym przełączniku świateł na AUTO w ciągu dnia świecą światła dzienne. Jednak jadąc z prędkością około 150km/h i szybciej światła automatycznie przełączają się na światła mijania (w moim przypadku ksenony), kiedy zmniejszam prędkość do nawet 70km/h światła mijania nadal świecą i nie chcą przełączyć się z powrotem na dzienne. Dopiero przy prędkościach poniżej 60km/h i kilku minutach jazdy z taką prędkością światła przełączają się na dzienne.

Jest to moim zdaniem uciążliwe bo jadąc autostradą przez wiele km wystarczy na chwilę tylko przekroczyć 150km/h i jedziemy przez cały dzień na ksenonach.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i czy da się tą funkcję wyłączyć.

 

Dodam jeszcze że zawsze istnieje możliwość przełączenia na pozycję "0" ale wtedy wjazd np. do tunelu, czy opady deszczu nie przełącza świateł i trzeba to robić ręcznie - po co więc automat? ... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlatego zebys byl lepiej widoczny przy wyzszych predkosciach. Ja to kompem wylaczylem bo tez mnie draznilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś coś więcej powiedzieć, np. gdzie tego szukać?, czy nie traci się czegoś innego przy okazji?

Pytałem już w kilku serwisach i nikt nie chce się tego podjąć, twierdzą że jest to zaszyte na stałe w sofcie i nie da się tego wyłączyć.

Jest to naprawdę wkurzające...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam w ktorej grupie to sie wylancza. Nic sie nie traci a trwa to 10 sekud ;) komp podlaczasz szukasz w kodowaniu speed limit jakos tak i wylanczasz opcje ze powyzej 150 maja sie xenony zapalac.

 

Nie sluchaj serwisow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to naprawdę wkurzające...

 

To fakt...

 

Select €“> 09 €“ Cent. Elect -> Coding 07 -> z listy rozwijanej wybrać RLS -> wybrać pomocnik kodowania€“ odznaczyć w Byte 0 Bit 0 (Highway Light Function active above 140 kph).

 

Na filmiku też widać co i jak:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal.w

Na fisie tez jest opcja zachaczenia ptaszka do świateł do jazdy dziennej tak zwanych DRL czyli day time running lights .W passatach cc z bixenonami są dodatkowe żarówki do jazdy dziennej i u mnie można je wyłączyć na fisie ale jeżeli nie ma się tej opcji na fisie to trzeba ja wlacżyć vcds i tyle .Mnie nikt vcds obsługiwać nie uczył a sam sobie wszystko robie także nie jest to takie skomplikowane ale jak się nie jest pewnym co się robi to lepiej nie grzebać albo robić print screeny żeby można było cofnąć zmiany .

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w fisie jest możliwość wyłączenia świateł dziennych ale chodziło o to żeby nie przełączały się światła dzienne na światła mijania (ksenony) podczas przekraczania prędkości powyżej 140km/h.

Udało mi się to znaleźć (tak jak opisał to kolega Bartizu) i wystarczyło tylko wyłączyć (odchaczyć ptaszka) i teraz światła mijania nie załączają się już powyżej 140km/h. a świecą tylko światła dzienne.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie chciałbym odświeżyć temat. Byłem dzisiaj na przeglądzie samochodu i diagnosta zwrócił mi uwagę że nie działają Po ustawieniu przełącznika światła na  włączenie pozycyjnych świateł to zaświecają się  tylko  światła  pozycyjne z tyłu przód nie działa.

 

Po ustawieniu przelacznika swiatel na pozycje Auto to wtedy działają światła do jazdy dziennej przodu a pod wieczór przełączają się na ksenony i działa całe oświetlenie wewnątrz samochodu.

 

Zostały wymienione żarówki z przodu pozycyjne ale w dalszym ciągu się nie włączają.

 

Czy ktoś się orientuje czy może w software jest jakoś wymienilne że światła do jazdy dziennej zastępują mi światła pozycyjne i dlatego są wyłączone? Co ciekawe jak Przekręcę pokrętło swiatel całkiem w lewo na pozycję 0 czyli wyłączenie to i tak świecą mi się światła do jazdy dziennej pod wieczór . Proszę o informację żarówki są okej czy jest gdzieś bezpiecznik od świateł pozycyjnych tylko z przodu? GDZIE SZUKAC z? Czy u Was działa pozycyjne oświetleni z przodu?

Pozdrawiam

 

Passat cc 2010 r. Z Niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności