Jump to content
DAN82

Ekonomizer w B2

Recommended Posts

Witam Panow...

Temat ktory porusze dreczy mnie juz kawal czasu...

Autko jakie mam posiada ekonomizer... no i na 5 biegu pojawia sie na liczniku wskazowka :) no i teraz pytanko....

Jak to sie ma do rzeczywistosci... czy jak pokazuje 5 czy 7 a nawet 9 :) to czy faktycznie takie ma spalanie :) ?

przy 80km pokazuje troche ponad 5 :)

Wiecie cos na ten temat ?

789.jpg

jeśli masz prawidłowo ustawiony gaźnik i szczelny dolot to powinno mniej więcej pokrywać się z rzeczywistym spalaniem

w santanie na biegu 3 i 4-tym zapalała sie jeszcze lampka znajdująca sie w strzałce;)

qrcze u mnie sie ona wlasnie nie zapala.... ciekawe czemu.. moze sie przepalila dioda ?

co jest maloprawdopodobne (ale dlugi wyraz.. siuuu)

raczej nie dochodzi zegar z alternatora (czujnik prędkości) lub ze skrzyni biegów

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:49 ----------

jakby co, w skrzyni masz dwa takie same czujniki

jeden od światła cofania, drugi ten od kontrolki. Ale skoro start-stop działa to raczej nie ma sygnału z alternatora

czujnik w skrzyni jest od 5 biegu,uruchamia ekonomizer........za żółta diode odpowiada włącznik podciśnieniowy który powinien znajdować się na tym samym przewodzie podciśnienia co przyśpieszacz zapłonu w aparacie zapłonowym....czujnik jest czarny,okragły z dwoma krućcami i złączką 2 pinową

a alternator niema nic wspólnego z ekonomizerem,sygnał z alternatora jest potrzebny tylko do systemu START-STOP

Edited by syncro 2.2

za żółta diode odpowiada włącznik podciśnieniowy który powinien znajdować się na tym samym przewodzie podciśnienia co przyśpieszacz zapłonu w aparacie zapłonowym....czujnik jest czarny,okragły z dwoma krućcami i złączką 2 pinową
a wogole do czego jest ta zolta dioda ? i jezeli chodzi o ten czujnik to gdzie go zlokalizowac ? bym prosil o wytlumaczenie tak bardziej dla LAIKA :)

dioda ma zapalać się kiedy ekonomicznie jest wrzucić wyższy bieg, moim zdaniem robi to właśnie wg sygnału z obrotomierza, ale skoro jesteś pewny to się nie kłócę :)

to Panowie moze polaczmy sily i zrobmy to razem :D

heh. fajnie by bylo jak by mi ta dioda zadzialala :/

ostatnio oddałem passka do elektryka i on poprowadził od nowa kilka przewodów. Między innymi ten do alternatora i teraz działa ta dioda w ekonomizerze. Działa ona na każdym biegu (nawet na luzie). Niedziała mi tylko wskazówka która pokazuje spalanie w danym momencie (kiedyś działała i przestała)... słyszałem ze jakiś włącznik jest przy skrzyni biegów ale niejestem pewny. Wie ktoś moze czy to "coś" można wogole gdzieś dostać? domyślam sie ze niejest to łatwa sprawa :) aha, a wiecie moze coś na temat start/stop? chciałbym to zamontować (mam passka Formel E lecz ktoś musiał kiedyś wymieniać przełączniki wycieraczek i migacze. Pozdrawiam i licze na jakąś podpowiedz