Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panow...

Temat ktory porusze dreczy mnie juz kawal czasu...

Autko jakie mam posiada ekonomizer... no i na 5 biegu pojawia sie na liczniku wskazowka :) no i teraz pytanko....

 

Jak to sie ma do rzeczywistosci... czy jak pokazuje 5 czy 7 a nawet 9 :) to czy faktycznie takie ma spalanie :) ?

 

przy 80km pokazuje troche ponad 5 :)

Wiecie cos na ten temat ?

 

789.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz prawidłowo ustawiony gaźnik i szczelny dolot to powinno mniej więcej pokrywać się z rzeczywistym spalaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w santanie na biegu 3 i 4-tym zapalała sie jeszcze lampka znajdująca sie w strzałce;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze u mnie sie ona wlasnie nie zapala.... ciekawe czemu.. moze sie przepalila dioda ?

co jest maloprawdopodobne (ale dlugi wyraz.. siuuu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie dochodzi zegar z alternatora (czujnik prędkości) lub ze skrzyni biegów

 

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:49 ----------

 

jakby co, w skrzyni masz dwa takie same czujniki

jeden od światła cofania, drugi ten od kontrolki. Ale skoro start-stop działa to raczej nie ma sygnału z alternatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik w skrzyni jest od 5 biegu,uruchamia ekonomizer........za żółta diode odpowiada włącznik podciśnieniowy który powinien znajdować się na tym samym przewodzie podciśnienia co przyśpieszacz zapłonu w aparacie zapłonowym....czujnik jest czarny,okragły z dwoma krućcami i złączką 2 pinową

 

a alternator niema nic wspólnego z ekonomizerem,sygnał z alternatora jest potrzebny tylko do systemu START-STOP

Edytowane przez syncro 2.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za żółta diode odpowiada włącznik podciśnieniowy który powinien znajdować się na tym samym przewodzie podciśnienia co przyśpieszacz zapłonu w aparacie zapłonowym....czujnik jest czarny,okragły z dwoma krućcami i złączką 2 pinową
a wogole do czego jest ta zolta dioda ? i jezeli chodzi o ten czujnik to gdzie go zlokalizowac ? bym prosil o wytlumaczenie tak bardziej dla LAIKA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dioda ma zapalać się kiedy ekonomicznie jest wrzucić wyższy bieg, moim zdaniem robi to właśnie wg sygnału z obrotomierza, ale skoro jesteś pewny to się nie kłócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Panowie moze polaczmy sily i zrobmy to razem :D

heh. fajnie by bylo jak by mi ta dioda zadzialala :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio oddałem passka do elektryka i on poprowadził od nowa kilka przewodów. Między innymi ten do alternatora i teraz działa ta dioda w ekonomizerze. Działa ona na każdym biegu (nawet na luzie). Niedziała mi tylko wskazówka która pokazuje spalanie w danym momencie (kiedyś działała i przestała)... słyszałem ze jakiś włącznik jest przy skrzyni biegów ale niejestem pewny. Wie ktoś moze czy to "coś" można wogole gdzieś dostać? domyślam sie ze niejest to łatwa sprawa :) aha, a wiecie moze coś na temat start/stop? chciałbym to zamontować (mam passka Formel E lecz ktoś musiał kiedyś wymieniać przełączniki wycieraczek i migacze. Pozdrawiam i licze na jakąś podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności