Skocz do zawartości
farszu

kontrolka wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zwiększyć siłę wspomagania kierowania, zrobiłem tak jak jest w opisie - "Logujemy się do sterownika 44-Wspomaganie, następnie w Adaptacje - 10, w kanale 01 mamy możliwość zaadaptowania 15 pozycji siły wspomagania". Niestety gdy wchodzę w kanał 01 to jest napisane że nie jest obsługiwany (lub coś w ten deseń) i teraz nie wiem czy mam zły opis kodowania, czy nie w każdym sterowniku można ustawić wspomaganie, czy jeszcze jakieś inne licho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem z wspomaganiem i ESP w VW Golf V Plus 1,6 ben+gaz w sterowniku 44 Steering Assist są dwa błędy 02546 i 00778 i nie da się ich usunąć.

Postępowałem według tych instrukcji

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Golf_%281K%29_Brake_Electronics_%28MK60%29

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Golf_%281K%29_Steering_Assist#Steering_Limit_Stop_Adaptation

 

Steering Limit Stop Adaptation

 

(Engine still running)

 

Center steering wheel (Âą10°) and hold it centered for 5 seconds.

Turn steering wheel completely to the left and hold it there for 10 seconds.

Turn steering wheel completely to the right and hold it there for 10 seconds.

Center steering wheel (Âą10°).

Switch OFF engine and ignition.

Switch ON ignition.

Wait 5 seconds.

Steering Assist Warning Lamp should turn OFF. If it doesn't, perform a short test drive.

 

Notes:

 

If the 02546 - Steering Limit Stop 005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation fault will not clear after driving the vehicle and completing the VW Golf (1K) Steering Assist procedure:

Increase the time in-between key cycles to 30 seconds or more.

Check all Adaptation values in the #44-Steering Assist controller.

Verify all of the WSS (Wheel Speed Sensor) values are plausible in the 03-ABS controller! We received feedback from both Mk70 equipped and MK60 ESP equipped (1K) Golf models with 02546 and 00778 DTCs that would not clear due to a faulty WSS. Even if a WSS DTC is not stored it would be advised to log or graph MVB 001 while driving.

 

Zrobiłem wykres graficzny z MVB 001

golf v.jpg

 

Moje pytania:

1) Czy takie odchyły mogą powodować, że błędów w ABS nie ma, a wspomaganie nie działa.

2) Czy oto chodziło w w/w instrukcji

3) Co powoduje, że prędkość jest źle odczytywana (czujnik, czy pierścień)

4) Jakie są sposoby żeby wyciągnąć cały nie uszkodzony czujnik.

5) Czy wspomaganie ma zgasnąć na postoju czy w czasie jazdy.

Edytowane przez sojkis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś umie poradzić sobie z błędem

00573 - Czujnik momentu obrotowego kierownicy (G269)

008 - Niezrozumiały sygnał

 

Piszecie, że wymieniono całą przekładnię - bez sensu, przecież ona jest sprawna tylko posypał się jakiś czujnik. Nawet jeśli on jest zintegrowany to przecież musi być jakiś sposób jego naprawy - nie takie cuda już elektronicy naprawiali.

Macie jakiś polecany warsztat który się tym zajmie? Warszawa i okolice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz zapewne security access key, sprobuj wejsc w dostep upowazniony - 16, ustawic kursor w okienku opisanym jako security access key i poczekac az wyswietli sie dymek z podpowiedzia, nastepnie wpisz odpowiedni pin z podpowiedzi zatwierdz i wejdz w adaptacje. W pasacie b7 nie moglem znalesc tego kodu do kanalu 1, moj sterownik to 5N1 909 144 M i raczej u mnie to tylko przez zaladowanie odpowiedniego soft-u mozna to zrobic.

3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jeat gorzej bo nie moge wgl odpalic auta kontrolka żółta mryga i podzs2 move steering wheel a pozniej. Sterring wheel still locked auto nie zapali i slychac jak tyka blokada kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności