Skocz do zawartości
farszu

kontrolka wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki wielkie

bede walczyl w pon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie potrzeba vcdsa,nim tez nie ustawisz tego,kierownica nie widzi skrajów położenia po odpieciu akumulatora.

skrec kierownice do oporu w jedna strone az zacznie pikac licznik,jak skonczy to zrob to samo w druga strone,kontrolka powinna zgasnac. Jak było jezdzone troche na tym bledzie to odepnij akumulator na dłuzsza chwile,zeby po podpieciu swieciło sie ESP i wspomaganie. Przejedz kawałek,ESP zgasnie i zrob z kierownica to co opisałem,wszystko wroci do normy.

jak zakładałem telefon i odpialem na dluzej akumulator mialem to samo.

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, bo jak czujnik skretu byl zle ustawiony palilaby sie kontrolka esp.

 

ok, dzieki wielkie.

 

odrazu mi lepiej;)

mam nadzieje ze zadziala,

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc, trzeba bylo ustawic czujnik skretu.

 

wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa m-ce temu wymienialem przekladnie kierownicza(wymienialem w serwisie na uzywana sprawna miala inny numer niz moja stara-stwierdzono ze mimo tego bedzie pasowala-oczywiscie nie mam gwarancji!),mam teraz problem z palaca sie kontrolka kierownicy (zolta).Po podlaczeniu pod komp. wyskakuje blad 00573-008 tj.Czujnik momentu kierowania -G269-.Niewiarygodny sygnal,statycznie.Mam pytanie czy oznacza to kolejna wymiane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po ponad 2-godzinnej probie walki z usterka udalo sie wylaczyc kontrolke na chwile po czym blad wracal.W chwili obecnej kontrolka wlancza sie po przejechaniu kilku km (na zolto) po wylaczeniu i wlaczeniu zaplonu jest OK,i jak narazie tak pozostaje.Ma ktos jeszcze jakies pomysly,jak sprobowac to jeszcze przekodowac?W ostatecznosci czeka mnie kolejna wymiana,za dwa miesiace mam przeglad i takie cos pewnie nie przejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim znawcy kodowania się objawią, to stawiam że moduł który podmieniłeś nie jest kompatybilny z którymś z innych sterowników w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moduł który podmieniłeś nie jest kompatybilny z którymś z innych sterowników w aucie.

 

Maglownica byla kupiona i sprawdzana w De,otoz w serwisie tym podpowiedzieli zeby przy wymianie wymienic kabel zasilajacy podobno ma miec dodatkowy +.W Pl serwis podczas wymiany nic takiego nie zrobil mysle ze moze w tym byc problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpinam się pod ten temat.

Dostałem w maju wydruk z VAS-a z ASO.

Mam taki błąd:

 

00573 008

Czujnik momentu obrotowego G269

Niezrozumiała wartość sygnału.

 

Kontrolka wspomagania świeci na żółto, wspomaganie działa.

Proszę o informację co tu trzeba wymienić ?

 

Wcześniejsza rozmowa z pracownikiem ASO informowała mnie o kosztach ok. 1000, dzis pokazując ten wydruk po raz kolejny w serwisie stwierdzili, że do wymiany jest maglownica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kemot poradziłeś sobie może z tym problemem? Ja mam to samo tyle że kierownica świeci na czerwono i wspomaganie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Kemot poradziłeś sobie może z tym problemem? Ja mam to samo tyle że kierownica świeci na czerwono i wspomaganie nie działa.

 

Tak, kupiłem maglownicę i wymieniłem.

Koszt 1480+300 wymiana.

http://allegro.pl/przekladnia-kierownicza-maglownica-vw-passat-b6-oe-i3540873543.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Kolego. Chyba bez wymiany całej maglownicy się nie obejdzie. ŻAL jak patrzę na swoje autko....tylko ciekaw co będzie następne...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem. Dzisiaj podczas cofania usłyszałem 3-krotnie sygnał dźwiękowy i zobaczyłem palącą się na żółto(pomarańczowo) kontrolkę kierownicy(wspomagania). Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu kontrolka powraca. Wspomaganie działa ale wydaje się delikatnie słabsze. Jak może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .mam problem ze swoim passatem ! mianowicie zapala mi sie też kontrolka kierownicy na czerwono ale auto normalnie odpala .

wkładam kluczyk ,pojawia sie żółta kontrolka zwalnia blokadę kierownicy potem reszta kontrolek ,aku ,sprężynka od siwiec która oczywiście gaśnie ,przyciskam odpala auto i wyskakuje czerwona kontrolka kierownicy ,nie mam wspomagania autem normalnie mogę jechać . z odczytu vcds pamiętam taki kod 00003 napięcie 12,2 V .ktoś coś poradzi ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

zapaliła mi się kontrolka wspomagania na żółto wspomaganie działa samochód odpala nic innego się nie świeci.

Bład 00573 czujnik momentu wspomagania kierownicy. Czy ja muszę teraz wymienić cały magiel czy może coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie napisze co to moze być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daro mam podobny przypadek tak ze swieci u mnie kontrolka na czerwono lecz nie mam zadnych bledow zamowilem juz interfejs by dowiedziec sie co kaman na forum nic mi nie napisali cisza, u mnie wspomaganie dziala tylko kontrolka mnie wkuza mozliwe tez jes to ze to jakis czujnik po wiecaniu na jakas dziore tak mi powiedzial mechanik przez telefon lecz wiadome bedzie dokladnie po diagnostyce wiec proponuje i tobie zrobic diagnostyke bedziesz wiedzial dokladnie pozdrawiam a tu masz link z podobnymi przypadkami Pozdrawiam http://forum.vw-passat.pl/threads/32934-Problemy-z-blokad%C4%85-kierownicy-i-odpalaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vendesi

U mnie wszystko działa jak należy tylko kontrolka świeci.Byłem u mechanika i wywaliło błąd 00573 Czujnik momentu wspomagania kierownicy ? I nic nie kumam z tego. A co masz na myśli diagnostykę ? I jeszcze jedno pytanie skąd kabel zamówiłeś ? Gdzieś znalazłem że to może od wywalonych łożysk amortyzatora ale nie wiem czy to brać na poważnie bo już dużo radzaków było.A łożysko jedno mam wywalone bo je słyszę. Nie wiem za bardzo co robić.

Edytowane przez daro1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy to może być wina taśmy kierownicy ta kontrolka z tym błędem 00573 gdyż dziś usłyszałem jakby ta taśma dawała odgłosy których albo wcześniej nie usłyszałem albo ich po prostu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności