Skocz do zawartości
farszu

kontrolka wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wyskoczył mi bład wspomagania kontrolka zaczeła mrygać na pomarańczowo po zgaszeniu auta wszystko wróciło do normy czy ktoś miał cos podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób diagnostykę tego sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podłaczeniu vag niepamietam numeru błedu ale było coś klaskon czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to błąd sporadyczny to możesz go skasować. Jeżeli się powtórzy to wtedy trzeba będzie sprawdzić co się dzieje. Działa Ci w ogóle ten klakson?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marc73

Witam

mam problem z kontrolką wspomagania =>świeci się caly czas na pomarańczowo.Byłem już u kilku fachmanów ,jak również w ASO Noma 2 w katowicach.

Niepotrafią sobie z tym do konca poradzić .Początkowo stwierdzono ,że to problem z nie zakodowanym czujnikiem.ASO zakodowało stwierdzilo ,że jest ok ale po wyłączeniu i załączeniu silnika pojawił się problem znomu.Mechanik stwierdzil,ze wszystko jest zakodowane ale kontrolka dalej świeci i żeby to zdiagnozowac potrzebują minimum 3 dni!!!

Czy ktos z was miał podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie skoro świeci się kontrolka to coś jest z przekładnią.Ja miałem podobny problem z Seatem Altea 2.0 TDI - jeżdżąca usterka.Pewnego dnia zapaliła sie kontrolka na pomaranczowo i po krotkim czasie kiedy samochod wpadl np w studzienke albo nawet mala dziure kontrolka zmieniala sie na czerwona i nie bylo wspomagania.Ponowne uruchomienie silnika powodowalo zapalenie sie ponownie kontrolki na pomaranczowo a za chwile znowu na czerwono i brak wspomagania.Samochod stal w srewisie 3 dni i tez wymieniali czujnik pod kierownica ale nic to nie dalo.VAG wykazywal awarie czujnika momentu skretu ktory jak twierdzil serwis znajduje sie wlasnie pod kierownica i to wymienili.Po tym wszystki zabralem samochod z serwisu i wstawilem do Bosch Service i tam okazalo sie ze czujnik momentu skretu znajduje sie w przekladni kierowniczej i jest nierozbieralny i niestety trzeba wymienic cala przekladnie.Wymiana przekladni faktycznie pomogla i zlikwidowala problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marc73

Kontrolk świeci sie tylko na pomarańczowo ,kontrolka świeci się już 2 miesiąc a wspomaganie dziala bez zarzutu,nie ma żadnych błedów.Tu jest problem.Moze ktoś wie jak ona jest wpieta ? moze jakiś inny czujnik nie domaga a swieci sie kontrolka wspomagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki blad?g85?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tej procedury:

 Steering Limit Stop Adaptation

(Engine still running)

   * Center steering wheel (±10°) and hold it centered for 5 seconds.
   * Turn steering wheel completely to the left and hold it there for a second.
   * Turn steering wheel completely to the right and hold it there for a second.
   * Center steering wheel (±10°).
   * Switch OFF engine and ignition.
   * Switch ON ignition.
   * Wait 5 seconds.
   * Steering Assist Warning Lamp should turn OFF. If it doesn't, perform a short test drive. 

może pomoże.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marc73

Witam

Sprawdziłem błąd który się pojawia w trakcie skanowania :

00573 (G269)

008 niezrozumiały sygnał.

czy to coś wam mówi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio w czasie tych zwiększonych mrozów zauważyłem dziwny objaw w moim aucie. Zazwyczaj po włożeniu kluczyka do stacyjki pojawiała się na chwilkę żółta kontrolka kierownicy która głasnęła po chwili pojawiała się ponownie przy zapłonie i ponownie znikała. Teraz jak wkładam kluczyk do stacyjki pojawia się żółta kontrolka kierownicy jednak gdy docisnę kluczyk na zapłon kontrolka robi się czerwona i gaśnie wraz z uruchomieniem silnika( niestety nie sprawdziłem czy gaśnie po chwili na zapłonie czy nie) nie zauważyłem żadnych różnic w jeździe związanych z kierowaniem autem. Kontrolka w czasie jazdy NIE zapala się nie mruga. Czytałem na forum na temat czujnika skrętu tyle że tam kontrolka zapalała się w czasie jazdy a u mnie nie ma takich objawów. Czy ktoś ma pomysł co to może być? Czy to możliwe, że jakiś czujnik zaniemógł od mrozu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze wspomaganiem elektrycznym w B6 po odpaleniu kontrolka wspomagania świeci cały czas na czerwono,oczywiście brak wspomagania .Błąd to brak połączenia z modułem . Czy ktoś miał taki problem i jak go rozwiązał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piter dzieki za podpowiedz ale tego problemu nie ma tam opisanego bo mój pasek odpala i jeździ bez problemu tylko nie ma wspomagania kierownicy i dlatego świeci się czerwona kontrolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam problem i potrzebuje waszej pomocy.

chcialem dolozyc tempomat znajomemu w passacie b6 2008 2.0 tdi sport.

okazalo sie ze w miejscu pinu 20 tam gdzie powinnien byc wlozony kabel od tempomatu byl juz inny kabel.

takze odpuscilem tempomacik do casu az upewnie sie co z tym podlaczeniem.

poskladalem wszystko i pojawily sie problemy.

1.kontrolka air bagu nie gasnie. mam orginalny kabel ross techa i uzywalem VCDSa.

zrobilem skan silnika, potem skan airbagu i nie bylo zadnych bladow.

a kontrolka dalej swieci.

aku byl odlaczony oczywiscie.

gdzie szukac? co moze byc nie tak?

czy jest mozliwosc sprawdzenia wszystkich poduszek VCDSem?(np. w blokach pomiarowych?)

a jesli tak gdzie szukac?

 

2.wspomaganie dziwnie dziala. jakos nie wspomaga tak jak wczesniej....

z czym to moze byc zwiazane.

bladu czujnika skretu kierownicy nie ma, chyba go nie przekrecilem.

??????

3.zaczela piszczec kierownica przy kreceniu.

wyglada na to ze to czujnik kata skretu piszczy ale czemu. mozna go nasmarowac? czym?

dziekuje za szelka pomoc.

pozdrawiam

zdesperowny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o airbag to moze zerwales tasme ?? Sprawdz czy klakson dziala. Jak nie to tasma ( zrobilem tak u siebie, jak skladalem do kupy to zlozylem byle jak skrecona i pekla przy kreceniu kiera ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SORRY teraz dopiero do mnie dotarlo ze to nie kontrolka airbagu tylko od wspomagania kierownicy.

 

kontrolka nr 1.

 

jest problem ze wspomaganiem czyli z tego wynika ze faul jest tam w pon. zrobie skan , a czy moze byc taka opcja ze pompa dziala w trybie awaryjnym albo cos takiego?

a moze po prostu zle zlozylem czujnik z modulem.

a moze bezpiecznik?

moze jak znajde faul i go skasuje to wspomaganie zacznie dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz nastawy w module wspomagania, ewentualnie zrob je jeszcze raz, procedura jest gdzies opisana na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrób nastawy podstawowe czujnika skrętu a następnie przejedź się samochodem kręcąc kierownicą w prawo i w lewo, wspomaganie powinno powrócić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jamal czy mowisz o tym samym czujniku co robertkamyk ? chodzi o czujnik skretu?

 

czy o kompletnie inne ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności