Skocz do zawartości
Dumanek

Oświetlenie wnętrza - brak zasilania całego układu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podepnę sie pod temat i opisze problem jaki mam z oświetleniem pod drzwiami otóż świeci tylko jedna lampka w drzwiach tylnich od strony pasażera i nie mam pojęcia co może byc przyczyną braku oświetlenia w pozostałych drzwiach ( a zależy mi na zrobieniu tego bo zamówiłem ledy pod drzwi). Oprócz tego zanikł mi także sygnał dzwiękowy gdy zapomniałeś wylączyć świateł i grzanie dupy w fotelu kierowcy. Jeśli znacie odpowiedz na któres z tych pytań to prosze o pomoc

Dokładnie nad sobą masz linka Sprawdź to, bo coś mam przeczucie że o to chodzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki panowie za podpowiedzi juz wiem chociaż gdzie szukać pozostało mi teraz czekac na lepsza pogode i do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z oświetleniem drzwi w dole nie działa w żadnych, dodam że styki w drzwiach działają i oświetlenie wnętrza działa jak powinno także po otwarciu konkretnych drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z oświetleniem drzwi w dole nie działa w żadnych, dodam że styki w drzwiach działają i oświetlenie wnętrza działa jak powinno także po otwarciu konkretnych drzwi
a przewody przy słupku/progu kierowcy i w gumach sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przewody przy słupku/progu kierowcy i w gumach sprawdzone
Daj spokój, gdyby tam miał przerwę to nie świeciłoby się górne oświetlenie, a nie to w progach. Kolego maszynistapael - oświetlenie górne dostaje sygnał z modułu komfortu, a ten od styków w zamku drzwi, oświetlenie progowe (to pod drzwiami) jest uruchamiane za pomocą mikrostyku przyczopionego jakby na zewnątrz zamka, na przewodach niebieskim i czerwonym. Jeżeli rzeczywiście całe pozostałe oświetlenie świeci jak powinno, to wygląda na te właśnie mikrostyki. Nie piszesz jak długo masz samochód, czy tak było od początku, czy tak zakupiłeś. A masz tam w ogóle lampki i żarówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc autko mam od grudnia 2010r i oświetlenie już nie działało w żadnych drzwiach. Żarówki są OK. Dziwi mnie że oświetlenie wnętrza działa prawidłowo a w drzwiach umarło. Nie wiem może ta funkcja jest wyłączona vagiem. Z tego co wiem w przednich drzwiach można podłączyć się pod niebieski kabel przy mikrostyku i zrobić oświetlenie na krótko. Problem w tylnych jest taki że tam pojawia się inny sygnał bo cały samochód sterowany po szynie CAN. Dodam, że jak kupiłem autko to po otwarciu przednich drzwi nie działało oświetlenie kabiny a tylnych działało. Wymontowałem zamki z przednich drzwi przy okazji wymiany ślizgaczy od szyb i poprawiłem luty na płytce w zamku. Od tej pory z przodu oświetlenie w drzwiach działa ale tył nadal martwy.

Edytowane przez maszynistapael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własciwie już odpowiedziałeś sobie na problem - skoro zrobienie "na krótko" załącza oświetlenie, tzn. że mikrostyki pod zamkami do wymiany. Luty na płytkach w zamku nie usuną ci tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jarkow tak miałem w przednich drzwiach. Jak otworze tylne drzwi to oświetlenie wnętrza zapala sie prawidłowo a dół drzwi nie cyka. Potrzebuję by ktoś wtajemniczony podał mi skąd pobrać sygnał plusowy podczas otwierania tylnych prawych i lewych drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś tylne drzwi? Tam masz identyczne mikrostyki i taką samą lampkę u dołu drzwi. Sprawdzałeś miernikiem czy mikristyk jest sprawny? Musisz zacząć od tego, a robienie oswietlenia na krótko mija się z celem, nie można podać plusa i masy, sygnał idzie przez MK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucasz fotel odkrecasz, odpinasz i jestes

 

Można prosić bardziej łopatologicznie? Konieczne jest wcześniejsze odkręcenie i wyjęcie fotela? Trzeba wyszarpać dywanik, czy jest jakiś patent? (Chcę się dobrać do feralnego styku wiązki bo oświetlenie umarło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można prosić bardziej łopatologicznie? Konieczne jest wcześniejsze odkręcenie i wyjęcie fotela? Trzeba wyszarpać dywanik, czy jest jakiś patent? (Chcę się dobrać do feralnego styku wiązki bo oświetlenie umarło)

Nie mów mi, że chcesz fotel wywalać aby dostać się do komfortu? Wcale nie trzeba. Zwalasz osłonkę rozdzielni obok pedału sprzęgła, podnóżek, wypinasz i odginasz próg. Po przegięciu wykładziny masz czarną dużą puszkę w niej jest mały komfort :) Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zrobiłem niezły rozpiździel ale złącza nie widzę.

Z wiązki z modułu wychodzą dwa przewody czerwono-czarne -jeden idzie w przód stronę bezpieczników, drugi w tył stronę słupka i nigdzie się nie rozdzielają na 6 (przynajmniej przez kilkanaście najbliższych cm - dalej nie wybebeszałem wiązek)

 

Rozdzielają się za to na 5 przewody pomarańczowo-brązowy i pomarańczowo-fioletowy, łączą się później w pary - dwie idą od przodu, trzy do tyłu (do zamków?). Pewnie te druty są w mojej sprawie bez znaczenia ale po zdjęciu izolacji zlustowałem ich zgrzewy i są bez zarzutu więc wilgoć to chyba nie mój problem. Foto w zał.

 

Mam Paska z końca produkcji - może tam było inne rozwiązanie? Generalnie proszę o poradę co dalej. (oświetlenie całe padło, bezpieczniki i żarówki sprawdzone, moduł suchy i nie śmierdzi, reszta działa)

kable.jpg

Edytowane przez satyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś fotkę od razu niedaleko podnóżka.Sprawdzając instalacje musisz ją sprawdzić także pod izolacją,bo tam najczęściej przewody korodują.I jeszcze jedna ważna rzecz-jak już to naprawisz to sprawdź którędy dostaje się woda,bo to napewno jej wina.Jeżeli nie znajdziesz nic wadliwego w instalacji to podepnij VAG i sprawdź jak wygląda moduł komfortu,czy jakichś błędów niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystko co mogłem, również pod izolacją. Wilgoci, utlenienia na stykach nie stwierdziłem. Dziwne tylko, że nie mam tego łączenia 7 plusów, o którym pisaliście wcześniej.

Dodatkowo chyba coś skaszaniłem bo kierunkowskazy zaczęły zapierdzielać -jak bym coś niechcąco wypiął z systemu... chciałem jak nigdy, wszyło jak zawsze:) pozostaje udać się do warsztatu - napiszę co było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem wszystko co mogłem, również pod izolacją. Wilgoci, utlenienia na stykach nie stwierdziłem. Dziwne tylko, że nie mam tego łączenia 7 plusów, o którym pisaliście wcześniej.

 

Do tej pory każdy znajdował to złącze pod izolacją w miejscu gdzie wiązka z modułu komortu łączy się się z wiązką idącą wzdłuż progu, tak jak to zaznaczyłem na fotce widocznej na pierwszej stronie tego wątku. Być może u Ciebie to złącze jest przesunięte nieco dalej albo szukałeś za blisko modułu komfortu.

 

Dodatkowo chyba coś skaszaniłem bo kierunkowskazy zaczęły zapierdzielać -jak bym coś niechcąco wypiął z systemu... chciałem jak nigdy, wszyło jak zawsze pozostaje udać się do warsztatu - napiszę co było.

 

Zdarza się i tak. Jeśli coś się skaszaniło po Twojej ingerencji to przyczyn należy szukać tam gdzie grzebałeś. Może uszkodziłeś jakiś przewód albo złącze. Jak kierunkowskazy szybko migają to może być to związane z brakiem masy. Skoro już jednak jedziesz do elektryka to miejmy nadzieje że sobie z tym poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypływie wzrastającej rozpaczy udało się naprawić kierunkowskazy:) jednak to nie ja- bruździł AFC Modul - kostka z lewej tylnej sakwy w bagażniku odpowiedzialna za ogarnianie kierunków przy podłączonej przyczepie - bzykał podejrzanie od dłuższego czasu i chyba padł do reszty - wywaliłem, zmostkowałem i wszytko cacy. W sprawie oświetlenia autko jedzie w czwartek na warsztat wiec jakieś ostatnie porady, pozwalające zaoszczędzić grosza, mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczas zakupu paszteta wiedzialem ze nie dzialaja elektryczne szyby oraz oswietlenie wnetrza, jednak stawialem na jakis bezpiecznik a leniwość stwierdzila ze sprawdze je pozniej...

Jednak z czasem okazalo sie ze to problem na instalacji modułu komfortu, gdy podnioslem podlogę okazało się że można tam łowić ryby (dodam że wlasciciel nie bardzo dbal o to auto)

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem było otwarcie pudelka od modulu ale okazalo sie ze nie ma w nim wody, po przegladzie kabli okazalo sie ze dosc znaczna ilosc tych kabli jest poprzerywana a zlacza sa mocno utlenione, czy posiada ktos moze jakis opis jaki kabel z jakim powinien byc polaczony ? co do oswietlenia to w poscie na pierwszej stronie jest, ale co z szybami ? Dodam ze z czasem przestalo tez swiecic sie podswietlenie przyciskow w drzwiach od sterowania szybami i lusterkami (choc lusterka dzialaja).

 

P.S czy warto lutowac te kable czy moze lepiej wymienic cala wiazke od komfortu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze w tym temacie to wkleje ;) mam takie pytanie jak sa podswietlone ikonki obok kratek nawiewu chodzi o "0" i ta nizej bo nie wiem co jest raz swieca raz nie swieca cos tam nie laczy?? jak to naprawic zeby non top swiecilo?? czy tez przyczyna moze byc ta wiazka i te luty rozpadajace sie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toldi, masz tam takie żarówki: http://allegro.pl/zarowka-podswietlenia-nawiewow-kratek-passat-b5-i1716899049.html#gallery

 

Jest to niby jeden element ale daje rade tam przelutować diodę jak się spali.

 

Być może, że coś Ci tam nie łączy, być może kiedyś już było coś tam lutowane.

Ale zimne luty raczej nic do tego nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
toldi, masz tam takie żarówki: http://allegro.pl/zarowka-podswietle...9.html#gallery

 

Jest to niby jeden element ale daje rade tam przelutować diodę jak się spali.

 

Być może, że coś Ci tam nie łączy, być może kiedyś już było coś tam lutowane.

Ale zimne luty raczej nic do tego nie mają

 

dzieki kolego no wlasnie polecialem zaraz rozebralem i faktychnie bylo juz cos tam kombinowane nei ma fabrychnych swiatelek sa diody niebieskie tylko dlaczego one raz swieca a raz nie :/ wszystko dobrze dopasowane na kablach zadnych luzow tak jakby pradu nie dostawaly, jutro sprawdze wlasnie czy dochodzi prad pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności