Skocz do zawartości
Gość soltys15

Rozmieszczenie kontrolek w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś świeci się kontrolka nr 20

 

Już pisałem że TAK :wmorde

 

Licznik od Passata CC (białe podświetlenie-światła mijania realizowane przez przeciwmgielne) Po przełożeniu licznika do innego passata b6 działa identycznie. (przełącznik w pozycji auto-zapalają się przeciwmgielne i kontrolkanr20 na liczniku ;) )

Problem więc zależy w nr. oraz wsadzie licznika (nr.licznika mogę zapodać jak sprawdzę-bo sprzedałem Karpikowi z forum) ale w której komórce wsadu jest to zapisane i jak to ,,zaznaczyć'' u siebie, to kilka osób z różnych for na świecie się zastanawia i szuka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja natomiast po odpalenie passacika B6 2.0 Tdi 140KM DPF mam problem z kontrolką chyba której na tym schemacie na początku nie ma , jest to kontrolka z wyglądu przypominające hamulec ręczny( postojowy) ale w środku ma przekreślone P? Czyżby hamulec przestał działać?? musze wiedzieć czy można takim jechać kontrolka ma żółty kolorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja natomiast po odpalenie passacika B6 2.0 Tdi 140KM DPF mam problem z kontrolką chyba której na tym schemacie na początku nie ma , jest to kontrolka z wyglądu przypominające hamulec ręczny( postojowy) ale w środku ma przekreślone P? Czyżby hamulec przestał działać?? musze wiedzieć czy można takim jechać kontrolka ma żółty kolorek.

 

Jechać można tylko nie masz ręcznego, wymiana przycisku powinna pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Janek,a mnie w liczniku od Bimbasza po zakodowaniu przeciwmgielnych jako dzienne --TA KONTROLKA SIĘ ZAPALAŁA ;)

wygoda,bo jak jeździłem na halogenach zakodowanych ,to wsio się nie paliło a kontrolka tak. (i wiedziałem że śmigam na pseudo drl ;) )

Przekopałem już wszystkie fora z europy (i świata) jakie się dało :wmorde i za chiny ludowe nie wiem jak ją ,,odpalić'' na nowym liczniku (nie mogę dopaść kodowania) :wmorde (poszukiwania trwają dalej :D )

 

A mnie w tym trybie na desce nie pali się nic. Może kontrolka uszkodzona? W ogóle od żadnego ze świateł przeciwmgielnych kontrolka się na desce nie zapala. Tak ma być? Mam czerwone zegary

 

---------- Dodano o 11:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:50 ----------

 

Witam. przeczytałem dokładnie instrukcje obsługi (mam b6 w dieslu z 2007) i tam jest zapisane ze gdy wlączę przeciwmgielne przednie to zaswieca się ich kontrolka we włączniku światel (z czerwonej na zielona) nie ma nic o kontrolce znajdujacej sie na tablicy przyrzadow/wskaznikow, gdy wlacze przeciwmgielne tylne to zaswieca się jego kontrolka na tablicy przyrzadow (pomaranczowa) oznaczenie na wlaczniku swiatel pozostaje czerowne nie zmienia koloru na pomarańczowe - to wszystko sprawdzilem w aucie i jest identycznie. Kontrolka z 1 strony tematu oznaczona jako 20 nie jest kontrolka przednich swiatel przeciwmgielnych tylko kontrolka swiatel dziennych dlatego sie nie zapala gdy wlaczymy reflektory przeciwmgielne. Ta kontrolka wyglada identycznie jak ta z postu 122 Michala2008

[ATTACH=CONFIG]86686[/ATTACH] u mnie ta kontrolka w aucie wyglada identycznie i nawet troche nie przypomina kontrolki swiatel przeciwmgielnych przednich

 

A u mnie nie zaświeca się nic na tablicy przyrządów, tylko jedna kontrolka na włączniku robi się zielona, druga pomarańczowa... :hmm

 

---------- Dodano o 11:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:53 ----------

 

I jak w takim razie zrobić, żeby mi się zapalała kontrolka DLR? Z poziomu VAGa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam takie pytanie u mnie wogóle się nie zapala kontrolka nr.24 poduszka powietrzna. w czym może tkwić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. A ja mam takie pytanie u mnie wogóle się nie zapala kontrolka nr.24 poduszka powietrzna. w czym może tkwić problem?
W tym ze możesz nie mieć poduchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że on nie był bity. przynajmniej tak wygląda. a jak sprawdzić czy mam poduche czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko że on nie był bity. przynajmniej tak wygląda. a jak sprawdzić czy mam poduche czy nie?

 

99% ludzi twierdzi że ma bezwypadkowe auta. Najlepiej fizycznie czyli zdjąć maskownice w kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to zrobić bezpiecznie by niczego nie uszkodzić. jestem laikiem jeśli chodzi o samochody. mechanik który był ze mną powiedział że nie był bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do jakiegoś warsztatu za parę złoty Ci to fizycznie sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przy radiu. Jak mi mfd2 ukradli to się paliła kontrolka poduch właśnie - przy ramce jest kontrolka wyłączenia poduchy pasażera bodajże. Jeżeli nie ma tam styku zakończonego to kontrolka się zapala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że ta lampka była odpięta na włączonym zapłonie i też może załapać błąd poduchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj zapaliła mi się kontrolka klocków hamulcowych w okienku gdzie pokazuje się rezerwa oraz napis: Check brake pads. Czy dotyczy to zużycia przodu czy tyłu, czy może jakąś inną awarię układu hamulcowego. Dodam, że przejechałem swoim autem 40 tys. km. i nie wymieniałem jeszcze klocków. Wcześniej też mi nie jest wiadome kiedy były wymieniane. Patrząc przez otwory w feldze widać, że posostało z przodu jak i z tyłu ok. 3-4 mm. okładziny. Może ktoś wie ile jeszcze zostało jazdy jak zaczyna się świecić ta kontrolka? Obecnie są TRW, sugerujecie założyć to samo czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja dotyczy klocków z przodu, z tyłu nie ma miernika zużycia, cokolwiek markowego założysz będzie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Dzisiaj zapaliła mi się kontrolka klocków hamulcowych w okienku gdzie pokazuje się rezerwa oraz napis: Check brake pads. Czy dotyczy to zużycia przodu czy tyłu, czy może jakąś inną awarię układu hamulcowego. Dodam, że przejechałem swoim autem 40 tys. km. i nie wymieniałem jeszcze klocków. Wcześniej też mi nie jest wiadome kiedy były wymieniane. Patrząc przez otwory w feldze widać, że posostało z przodu jak i z tyłu ok. 3-4 mm. okładziny. Może ktoś wie ile jeszcze zostało jazdy jak zaczyna się świecić ta kontrolka? Obecnie są TRW, sugerujecie założyć to samo czy może coś innego?

 

Witaj:)

Tak jak napisał poprzednik, chodzi o klocki hamulcowe przednie, ponieważ w tym modelu nie ma czujnika zużycia na tylnych klockach. Na 90 % chodzi o wymianę klocków, choc może byc to przerwany/uszkodzony przewód od czujnika grubości klocka (rzadko, ale zdarza się). Od momentu zapalenia się kontrolki masz ok 500 km na spokojnie do przejechania. Jesli chodzi o klocka i grubośc, którą widzisz przez felgę - to grubośc zewnętrznego klocka, a czujnik zużycia mierzy grubośc wewnętrznego - stąd mylne myślenie, ze klocki są ok :) A wewnętrzny będzie po prostu cieńszy :) Jeśli chodzi o producenta klocków, to sugeruję jakies lepsze :) W razie pytań zapraszam, chętnie odpowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od momentu zapalenia się kontrolki masz ok 500 km na spokojnie do przejechania.

 

Ja zrobiłem chyba z 5.000 km...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobiłem chyba z 5.000 km...

Możliwe bardzo :) To info od producenta, ale wszystko zależy od "nogi" :) 500 km to oficjalna wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników

Mój problem wiąże się z kontrolkami na desce rozdzielczej. Nie znalazłem tematu z podobnym problemem więc może ktoś coś podpowie. Otóż akumulator w moim samochodzie jest bardzo słaby, wraz z obecnymi mrozami uniemożliwił mi zapalenie samochodu dzisiaj nad ranem. Pech sprawił że nie miałem potrzeby poruszania nim się przez ostatnie 3 dni.

Przy pierwszej próbie odpalenia skończyło się na kilku "przekręceniach rozrusznika", zauważyłem że lampki wraz z podświetlenie kilka razy mignęły i pojawiła się ikonka włączonego tempomatu. Wyjąłem kluczyk po czym ze znajomy odpaliliśmy samochód przewodami.

Tutaj zaczyna się problem. Przy włączonym silniku nadal świecą kontrolki blokady kierownicy(żółty kolor) oraz ikonka informująca o braku przyczepności kół z podłożem, dodatkowo przycisk ESP jest ciągle podświetlony.

Macie jakieś propozycje co się mogło stać. Posiadam tego passata już 4 lata i jest to pierwszy problem związany z eksploatacją tego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy włączonym silniku nadal świecą kontrolki blokady kierownicy(żółty kolor) oraz ikonka informująca o braku przyczepności kół z podłożem, dodatkowo przycisk ESP jest ciągle podświetlony.

Macie jakieś propozycje co się mogło stać.

nic się nie stało, to normalne po rozłączeniu aku, lub przy rozładowanym aku. Jak już odpaliłeś, to mogłeś się przejechać, kontrolka ESP i wspomagania by zgasły. Wymień ten akumulator.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś nim po odpaleniu? Przy wymianie akumulatora (zaniku napięcia), kontrolka ESP gaśnie po przejechaniu kilkudziesięciu km, tak samo kontrolka od kierownicy (układ się kalibruje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności