Skocz do zawartości
Gość soltys15

Rozmieszczenie kontrolek w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego 1 i 17 po przejechaniu paru metrów same zgasną ale 24 napewno nie , kasowanie tylko przez kompa . Problem tylko dlaczego się zapaliła , jaka przyczyna bo przy samej wymianie aku nie powinna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Wiesiek masz tu skan trochę słabo ale jak skopiujesz i powiększysz jest git no i kolorowo:)

jak coś to wal na pw wyśle ci na e-mail

Instrukcja Obslugi VW PASSAT B6 PL up by dunaj2 005.jpg

Instrukcja Obslugi VW PASSAT B6 PL up by dunaj2 006.jpg

Instrukcja Obslugi VW PASSAT B6 PL up by dunaj2 007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kolega mówił że ma skasować 1 i 2 arkusz w kompie przy średnim spalaniu powiedzcie mi ten pierwszy jest teraźniejszy na daną chwile a drugi myślałem że to jest poprzedni ale u mnie średnie spalanie jest już od początku jak kupiłem właśnie poszedłem pokasować wszystko co miałem i zobaczę jutro.

I jeszcze jedno nad stacyjka mam zerowanie licznika i przycisk z kluczem do czego on jest podpowie ktoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno nad stacyjka mam zerowanie licznika i przycisk z kluczem do czego on jest podpowie ktoś.

Kasowanie inspekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wyświetla sie kontrolka (zółta kierownica nr 1, od ESP 17 i poduszka 24). Autko stało na ostrym mrozie pod wiatą, ładowałem aku od innego, zaciągnąłem raz ręczny - nie chciał zejść, odlączyłem "prąd" z aku, ponownie włączylem aku po kilku minutach i zszedł. Dzis odpalając go zaświeciły mi się w/w kontrolki. Może komputer oglupiał po ładowaniu? Stacje radiowe zapamietał... Co to może być? Od ESP się świeci, przy skrzyni jest od tego przycisk i świeci się OFF, naciskam i dalej świeci. Nie mam instrukcji po polsku :/ Pomoże ktoś?

Z góry dzięki :)

Kolego kontrolka od ESP i kierownicy zgaśnie jak przejedziesz samochodem ze 200 metrów . Na pewno zgaśnie ESP , a jak nie zgaśnie od kierownicy to na odpalonym silniku przekręć kierownicą max w prawo , potem w lewo i powinna zgasnąć . Sterownik ESP i wspomagania zgubił kalibrację po odłączeniu aku i trzeba je skalibrować w sposób jaki napisałem . A poduszka pewnie przypadek ale da się wykasować tylko kompem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejl

zaświeciła się kontrolka 24 , jak ją zlikwidować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaświeciła się kontrolka 24 , jak ją zlikwidować

 

Podłączając samochód do urządzenia diagnostycznego (mam na myśli VAS/VCDS/VCP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

A jakby było mało tu masz takie łooo skany może się przyda zresztą chyba w tym temacie je wrzucałem :)

Instrukcja Obslugi VW PASSAT B6 PL up by dunaj2 006.jpg

Instrukcja Obslugi VW PASSAT B6 PL up by dunaj2 007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 - Elektroniczny hamulec postojowy

prosił bym o wyjaśnienie, bo dziś mi się to zapaliło i zgasło, szczerze mówiąc się wystraszyłem trochę bo nie zdążyłem przeczytać co mi tam pisało bo się zapaliło i zgasło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 - Elektroniczny hamulec postojowy

prosił bym o wyjaśnienie, bo dziś mi się to zapaliło i zgasło, szczerze mówiąc się wystraszyłem trochę bo nie zdążyłem przeczytać co mi tam pisało bo się zapaliło i zgasło

 

Jeśli to była pomarańczowa kontrolka z przekreśloną literą "P", to oznacza, że sterownik EPB (elektromechanicznego hamulca postojowego) odnotował błąd w działaniu tegoż układu. Należy połączyć się z siecią CAN samochodu przy pomocy sprzętu diagnostycznego i odczytać pamięć zapisanych kodów usterek (adres 53).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie też zapaliła się kontrolka nr 2. Z tego co piszecie ma to związek z filtrem DPF. Powiedzcie jak temu zaradzić? czy jechać na kompa i kasować błędy, czy wymienić filtr? Piszecie coś o "wypalaniu". O co chodzi i jak toto zrobić? W ogóle, to jaka jest cena tego filtra, warto kupować, czy kombinować?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jechać na kompa,prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik różnicy ciśnień i autko ma problemy z dopalaniem filtra DPF.Koszt czujnika 200 zł wymiana prosta parominutowa,ale trzeba się upewnić że właśnie to jest przyczyna podłączając się do komputera najlepiej w serwisie.Temat tego czujnika już był poruszany na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikem paska. Mam koledzy pytanko, gdzie zlokalizowana jest kontrolka ciśn oleju, jak wciskam zapłon to wszystkie się palą ale tej nie mogę zlokalizować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie zlokalizowana jest kontrolka ciśn oleju

Jak masz pełnego FIS-a to kontrolka zapala się na wyświetlaczu, gdy jest za mało oleju lub gdy jest za niskie ciśnienie lub brak ciśnienia itp. odpowiednio świeci na żółto luz czerwono...

jak wciskam zapłon to wszystkie się palą ale tej nie mogę zlokalizować??

Zapala się tylko wtedy gdy są jakieś problemy (napisałem wyżej) przy zapłonie się nie zapala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pytanko. Co oznacza taka zielona ikonka DRL tam na prędkościomierzu w silniku benzynowym 2.0 fsi z USA. 2007 rok.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem passata b6 2.0 tsi do przeglądu do ASO ( żadna z kontrolek się nie świeciła) i spytałem czy ma podgrzewane lusterka. ASO zrobiło przegląd i oddało samochód ze świecącą kontrolką żółtą świateł - stwierdzili, że samochód ma lusterka elektryczne ale nie działają bo uszkodzony jest sterownik sieci elektrycznej - co powoduje świecenie owej kontrolki nr 21 z rysunku.Koszt z wymianą około 1600 zł. Próbowali go przeprogramować ale stwierdzili że nie przyjmuje danych, bo jest uszkodzony. Przy odpalaniu wyświetla się komunikat o spalonych żarówkach przeciwmgielnych z tyłu samochodu. Cała elektryka działa np elektryczne szyby, hamulec postojowy, radio, światła itp. Prośba o komentaż - co jest grane - czy ASO chce wyciągnąć pieniądze (uszkodzony sterownik sieci), czy ktoś miał podobny przypadek, co zrobić żeby kontrolka przestała świecić. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Aha pytałem o te lusterka, bo świeżo nabyłem passata i nie wiedziałem gdzie się włącza grzanie.

Edytowane przez jerrys
nr kontrolki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie złóż pisemna skargę na działanie ASO.

Zaznacz, że oddałeś wóz sprawny, w protokóle przyjęcia nie ma uwag o świecącej kontrolce.

Jeśli teraz się świeci, to znaczy że to oni !!! coś uszkodzili w trakcie przeglądu.

Zarządzaj zlikwidowania spowodowanych przez nich usterki i zaznacz, że odbierzesz samochód wraz z biegłym rzeczoznawcą. Dodaj, że w przypadku odmowy wystąpisz do sadu.

Z własnego doświadczenia wynika, że to i tak Cię chyba czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fyssas

mi także zapala się nr 21 - czyli coś z żarówkami. po obejrzeniu światełek nie widać żadnej spalonej żarówki :/

 

co może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi także zapala się nr 21 - czyli coś z żarówkami. po obejrzeniu światełek nie widać żadnej spalonej żarówki :/

 

co może być?

 

Było już pisane że prawdopodobnie sterowanie lampami padło. Podepnij Vag-a. I sprawdź błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mickey123
Witam, Wyswietla mi sie symbol nigdzie nie opisany.

w b6 2007 1,9tdi

czerwony klucz plaski ktory ma w srodku lancuszek a nie metalowa szyne/raczke.

 

Czy to jest rozrzad czy mam chinskie liczniki czy mam udac sie do okulisty? Pozdrawiam,MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności