Skocz do zawartości
Gość soltys15

Rozmieszczenie kontrolek w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie tak samo jak reczny zaciogniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, kupiłem żonie passata b6 BLS i zapaliła się kontrolka w kształcie silnika / na żółto/ co to może być? Czy to nie kontrolka nr 2 ? Przy włączaniu zapłonu pojawia się jeszcze kontrolka DPF ale zaraz znika. Czyli jeśli dobrze rozumiem, to ta paląca się kontrolka w kształcie silnika to nie wina DPFa? Dodam, że auto śmiga super i nic się nie dzieje.

 

---------- Dodano o 17:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:53 ----------

 

Jest to kontrolka EOBD - lampka uszkodzeń silnika. Pewnie może to być wiele przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to właśnie kontrolna sygnalizująca niewłaściwą emisję spalin. Musisz wypalić częściowo zapełniony dpf, bo niedługo zaświeci Ci się dpf i będziesz musiał jechać do ASO. Przejedź się za miasto i ok. 15-20 min. jedź z obrotami powyżej 2.500 po tym zabiegu powinno być dobrze.Oczywiście kontrolkę trzeba wykaswać vagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Wyswietla mi sie symbol nigdzie nie opisany.

w b6 2007 1,9tdi

czerwony klucz plaski ktory ma w srodku lancuszek a nie metalowa szyne/raczke.

 

Czy to jest rozrzad czy mam chinskie liczniki czy mam udac sie do okulisty? Pozdrawiam,MR

 

 

koledzy odgrzeję kotleta ale czy ktoś może pomóc z wyjaśnieniem tej kontrolki? (wczoraj kupiłem B6 BXE bez MFA i mam dokładnie to samo - kontrolka czerwonego klucza płaskiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaświeciła mi się kontrola "Uszkodzenie silnika, do serwisu, Emisja spalin, do serwisu". CO najciekawsze wczoraj byłem w małej trasie, dosłownie zrobione 120-140km, wróciłem, samochód chwilę odstał i został wyłączony.. Dziś podczas uruchamiania zapaliła się ta kontrolka i nie chce zgasnąć (zawsze się zapalała po włożeniu kluczyka ale później gasła). Teraz została a na komputerze brak jakiegokolwiek komunikatu.. Co się może dziać złego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była podobna sytuacja. Okazało się, że problem z zaworem EGR , niestety nie udało się przeczyścić, po wymianie zaworu kontrolka zgasła i wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Janek,a mnie w liczniku od Bimbasza po zakodowaniu przeciwmgielnych jako dzienne --TA KONTROLKA SIĘ ZAPALAŁA ;)

wygoda,bo jak jeździłem na halogenach zakodowanych ,to wsio się nie paliło a kontrolka tak. (i wiedziałem że śmigam na pseudo drl ;) )

Przekopałem już wszystkie fora z europy (i świata) jakie się dało :wmorde i za chiny ludowe nie wiem jak ją ,,odpalić'' na nowym liczniku (nie mogę dopaść kodowania) :wmorde (poszukiwania trwają dalej :D )

 

Blop mógłbyś podpowiedzieć jak uaktywnić tą kontrolkę przednich przeciwmgielnych w białych zegarach gdy DRL są na przeciwmgielnych ? Chciałbym widzieć, że działają :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem, nie pali mi się kontrolka świateł dziennych licznik 3aa z końówką c kolorowy wyświetlacz passat b7 w BCM zaznaczone że kontrolka ma sie palić, ale sie nie pali więc rozebrałem licznik okazało sie że nie ma diody, więc znalazłem diode wlutowałem ale i tak ne sie nie pali co by tu było tego przyczyną? czy pozostaje tylko wymiana licznika na taki co tą kontrolke posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam podobny problem, nie pali mi się kontrolka świateł dziennych licznik 3aa z końówką c kolorowy wyświetlacz passat b7 w BCM zaznaczone że kontrolka ma sie palić, ale sie nie pali więc rozebrałem licznik okazało sie że nie ma diody, więc znalazłem diode wlutowałem ale i tak ne sie nie pali co by tu było tego przyczyną? czy pozostaje tylko wymiana licznika na taki co tą kontrolke posiada.

Musisz jeszcze w eeprom włączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może głupie pytanie, ale zdjęcie z kontrolkami na pierwszej stronie już nie działa. Czy w Passacie z czujnikiem zmierzchu jest kontrolka zapalonych świateł mijania? Bo to, czy mi się włączą, poznaję tylko po zmianie koloru nawigacji... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mógłby ktoś z forumowiczów odświeżyć linki z 1 postu? Z góry dziękuję [emoji4]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie , jak wcisne kluczyk pojawiaja sie wszystkie kontrolki, po czym gasna , ale swieci nadal Katalizator i Akumulator , po starcie silnika gasnie wszystko - czy tak ma byc? czy powinny wszystkie kontrolki zgasnac jeszcze przed startem?

Edytowane przez Kobrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie , jak wcisne kluczyk pojawiaja sie wszystkie kontrolki, po czym gasna , ale swieci nadal Katalizator i Akumulator , po starcie silnika gasnie wszystko - czy tak ma byc? czy powinny wszystkie kontrolki zgasnac?

 

Dokładnie tak ma być.:hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie zaświeciła mi się żółta kontrolka z rysunkiem silnika i nie wiem co jest grane. silnik i jeździ bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze to piszesz w niewłaściwym temacie , po drugie to skąd my możemy wiedzieć co się dzieje z Twoim silnikiem skoro Ci się kontrolka zapaliła? Podłącz auto pod komputer to będziesz wiedział co w trawie piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie zaświeciła mi się żółta kontrolka z rysunkiem silnika i nie wiem co jest grane. silnik i jeździ bez zmian
Padł ci nastawnik klap kolektora dolotowego. Bardzo częsta przypadłość, która poza ikonką i bardziej basowym dźwiękiem silnika nie daje żadnych objawów. Podjedź gdzieś na komputer niech ci sprawdzą czy to rzeczywiście ten błąd i albo żyj z tym, albo poszukaj używanego nastawnika na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Czym to skutkuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejszym spalaniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się i pytam się poważnie? To był sarkazm i znaczy, że większym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności