Skocz do zawartości
Gość Jarkot

Wymiana filtru paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jarkot

Siemanko!

może to pytanie wyda się niektórym banalne, ale jako mało jeszcze doświadczony kierowca i użytkownik passata B3 (1,6 turbo diesel) potrzebuję wymienić filtr paliwa w swoim autku. Już zakupiłem odpowiedni, ale boję się sam za to zabierać bo słyszałem, że trzeba uważać na zapowietrzenie. Jak więc miałbym zrobić to w taki sposób aby na pewno nie zapowietrzyć silnika?

Z góry dzięki za dobre rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej filtr ropą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj szukajki, temat był poruszany na forum, kłania się regulamin forum "2.2 Jesteś pewien, że w archiwum nie ma odpowiedzi na twoje pytanie? Jesteś tego absolutnie pewien? W takim razie zadaj pytanie na forum.". Trochę samodzielności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarkot

I to wystarczy? Tak prosta reguła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja normalnie w bezyniaku nic nie zalewalem zalozylem nowy przekrecilem stacyjke napompowalo potem z 3 razy to samo i dziala elegancko;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja normalnie w bezyniaku nic nie zalewalem zalozylem nowy przekrecilem stacyjke napompowalo potem z 3 razy to samo i dziala elegancko

Diesel i benzyna to dwie różne bajki.

OT: Jak sobie wyobrażasz zalanie filtra paliwa w benzyniaku? :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OT: Jak sobie wyobrażasz zalanie filtra paliwa w benzyniaku?
doslownie tak jak piszesz jak w diselku nie zalejesz filtra ropka to zapewne sie zapowietrzy a poco:cool::cool::cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz nie zalewac, ale wtedy po odpaleniu gaz w podloge na dluzsza chwile. Moj mechanik kiedys tak mi zrobil, wiec teraz mam juz innego ;-) Szkoda silnika. Zalanie ropa dziala bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie warto zalewać ropą, tak też robię, aczkolwiek na początku bodajże dwa filtry wymieniłem bez zalewania i też ładnie zapalił, ze dwa razy zgasł ale heblowania na maxa nie było, nie gorzej niż odpalanie silnika z padniętymi np. dwoma świecami żarowymi, może to kwestia kondycji pompy wtryskowej, drożności przewodów

konstrukcja zasilania w naszych dieselkach jest na tyle optymalna że się same odpowietrzają obiegiem (po każdej wymianie jest trochę zapowietrzenia, przy zalaniu oczywiście znacznie mniej), mam też zafire 2.0 DTI i tam jest koszmar bo sama sie nigdy nie odpowietrzy i nieumiejętna wymiana filtra (bez całkowitego odpowietrzenia spoza układu) może doprowadzić do zniszczenia pompy wtryskowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko go zalewasz ropa po brzegi i przykręcasz reszta należy do autka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko go zalewasz ropa po brzegi i przykręcasz reszta należy do autka

 

dokładnie nic wiecej nie tzreba:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

identyczny samochodzik mam , identycznie zrobiłem jak mówią koledzy ( sam do tego doszedłem :)_ ) jak nie zalejesz to poprostu samochód będzie sie tak zachowywał ja bvy mu zabrakło paliwa ( kichał prychał) ale troszkę łechtania i pompowania pedałem gazu i jest wszystko luxxxxxx .

P.S. ile dałeś za filtr ??? ja 21 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie o opaski zaciskowe na przewodach dochodzacych do filtra. Sa takie metalowe zaciskane. One sa jednokrotnego uzytku? Mozna gdzies takie dostac, czy zastapic je innymi, np skrecanymi? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są jednorazowe (przynajmniej mi się nie udało tak zdjąć aby nie rozwalić)

spokojnie możesz użyć tych skręcanych dużo miej problemów sprawjają.:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie dotyczące plastiku łączącego przewody, który znajduje sie w górnej części filtra. otóż jakiś czas temu mi się rozszczelnił. jeżdziłem za tym cudeńkiem, ale niestety nie udało mi się w/w plastiku kupić. szukałem także w kompletach z filtrem paliwa, bez skutku. stąd moje pytanie - czy komuś udało się kupić taki plastik ? może występuje z filtrem określonej marki ??? pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie dotyczące plastiku łączącego przewody, który znajduje sie w górnej części filtra. otóż jakiś czas temu mi się rozszczelnił. jeżdziłem za tym cudeńkiem, ale niestety nie udało mi się w/w plastiku kupić. szukałem także w kompletach z filtrem paliwa, bez skutku. stąd moje pytanie - czy komuś udało się kupić taki plastik ? może występuje z filtrem określonej marki ??? pozdr.

Najlepiej to kup w ASO - groszowa sprawa a jakość bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zawołają z 30 zł znając życie:D

A jak nie w ASO to szukaj na szrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci pewnie o podgrzewacz paliwa?, powinieneś go dostać w każdym lepszym sklepie motoryzacyjnym, cena ok 20pln.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o część zaznaczoną (5) na rysunku to w ASO ok 78zł :eek:

 

Tak jak r0mek napisał - jest bez problemu dostępna w sklepach z częściami :) Część numer 191 127 247A (co zresztą widać na screenie ;))

zaworek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, chodzi o ten zawor (5 na screenie). to jest podgrzewacz, czy tylko zawor ??? do tanich nie nalezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności