Skocz do zawartości
koraf12

procedura programowania pilota passat b5 (3bg)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , mam dziwny problem a zarazem śmieszny.

Mam VW Passata 1.9TDI z 01r. (sedan) miałem w nim komfort o numerach 1C0 959 799 B pojechałem nim w góry, tam kiedy zostawiłem auto na parkingu zaszalała burza, piorun se walną około 150 metrów od mojej bryczki. No i od tego momentu komforcik trawiło, szyby zaczęły się same czasami otwierać no i zamek przestał działać z pilota który jest oczywiście 3 przyciskowy ( funkcja otwierania klapy ) oraz zero komunikacji z komputerem (VAG). Załatwiłem sobie taki sam komfort o takich samych numerach ( foto poniżej )ale z anglika Śkody Octavi po lifcie z 00r. w której był kluczyk oczywiście 2 przyciskowy prawie wszystko działa to znaczy szyby oraz domykanie szyb, central ale nie działa otwieranie tylnej klapy z przycisku przy drzwiach w aucie i z klamki w klapie, no i co najgorsze robiąc podstawową procedurę wprogramowania pilota nic mnie to nie chce słuchac, więc mam kilka pytań.

1 jak zaprogramować ten przeklęty pilot ( trzy przyciski ) ?

2 na jakie kodowanie zmienić a żeby działała funkcja tylnej klapy ?

 

Za wszelkie sugestie i pomoc z góry wielkie dzieki

DSC00151.jpg

DSC00152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj tego sposobu,ale musisz posiadac min dwa kluczyki (Min 2 NOZYKI):

1) Wsadz kluczyk do stacyjki i przeklucz ja w pozycje ON i zostaw kluczyk w stacyjce.

2) Wsadz kluczyk ktory chcesz zakodowac do drzwi kierowcy i zamkni drzwi mechanicznie za pomoca kluczyka.

3) Uzywajac pilota nacisnij tylko raz przycisk do otwierania i powinno byc slychac sygnal ( Beep)

4) Poczekaj 6 sek i nacisnij przycisk otwierania raz zeby aktywowac procedure kodowania.Pilot powinien byc juz zakodowany.

Uwaga:

Jesli chcesz zaprogramowac dodatkowe piloty procedura jest taka sama,ale musisz nacisnac przycisk otwierania 2,3,albo 4 razy dla roznego pilota.

np:

jesli programujesz drugiego pilota naciskasz przycisk dwa razy

5) Wylaczyc zaplon.

6) Wyciagnij kluczyk ze stacyjki i sprawdz czy sie udalo.

7) Procedura moze byc powtarzana 4 razy dla dodatkowych kluczykow.

8) Zaplon (stacyjka) musi byc zawsze wylaczona pomiedzy programowaniem nastepnego pilota.

Zeby usunac zapamietana kluczyki:

1Wsadz kluczyk do stacyjki i przeklucz ja w pozycje ON i zostaw kluczyk w stacyjce.

2) Wsadz kluczyk do drzwi kierowcy i zamkni drzwi mechanicznie za pomoca drugiego kluczyka.

3) Nacisnij 5 razy przycisk otwierania z czasie 1 sek-uslyszysz krotki sygnal.

4) Poczekaj 6 sek i nacisnij przycisk otwierania raz zeby aktywowac pamiec kasowania.

5) Wylacz stacyjke w pozycje OFF.

U mnie sie udalo ;-)

Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym kupić zestaw pilotów do Paska 98, B5. Czy musi być z centralką, czy można to jakos doprogramować. Do tej pory nie było żadnego pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacz sie pod kompa i zobacz jaki masz modul komfortu wtedy dopiero bedzie mozna cosik powiedziec ,ale najprawdopodobniej da sie dorobic.Juz gdzies widzialem posty z jakimi numerami potrzebujesz piloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności