Skocz do zawartości
jacaman

czujnik temperatury oleju gdzie sie znajduje

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie prosze o zdjecia passat rok 99 tdi 1.9 90 konny disel pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebo809

czujnik znajduje sie w misce olejowej l z jej lewej strony dochodza do niego trzy przewody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik znajduje sie w misce olejowej l z jej lewej strony dochodza do niego trzy przewody

A to nie jest przypadkiem czujnik poziomu oleju??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik znajduje się w misce, ma oznaczenie G8/G266 ma 3 pinową wtyczkę i pełni dwojaką funkcję, tzn. czujnika poziomu oraz temperatury oleju. Jego sprawność można skontrolować VAGiem w Instruments -> Meas. Blocks -> 003. Tam widać temperaturę oleju oraz poziom. Jeżeli jest usterka, to temperatura jest na poziomie 155 st. C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieże temat, gdyż szukam tego czujnika oleju, gdyż mam wolną kostke 3pin http://project-ex.info/passat-zdjecia/ prawdopodobnie jest to od czujnika temp i poziomu oleju. Czujnik nie znajduje się w misce bo mam miskę stalową i jedyne co w niej jest to korek spustowy :( Jeśli ktoś może dokladnie określić położenie czujnika to bede wdzięczny. Zdjęcia mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odswieże temat, gdyż szukam tego czujnika oleju, gdyż mam wolną kostke 3pin http://project-ex.info/passat-zdjecia/ prawdopodobnie jest to od czujnika temp i poziomu oleju. Czujnik nie znajduje się w misce bo mam miskę stalową i jedyne co w niej jest to korek spustowy :( Jeśli ktoś może dokladnie określić położenie czujnika to bede wdzięczny. Zdjęcia mile widziane.
odpisałem ci w innym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpisałeś ale nie pomogłeś :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpisałeś ale nie pomogłeś :dolamam

Napisz mi swój nr VIN (może być na PW) zobaczymy co się da zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wieczorem podeśle ci VIN, dodam jeszcze ze pojawia mi się komunikat OEL SENSOR WERKSTATT na wyświetlaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM PANOWIE CHCIAŁBYM ODŚWIEŻYĆ TEMAT

Mam problemem który się pojawia po przekręceniu kluczyka, mianowicie po przekreceniu kluczyka w pozycję że zapalają sie kontrolki (silnik zgaszony) pojawia sie na wyświetlaczu napis OIL SENSOR WERKSTATT, mruga żółta kontrolka od oleju (konewka). Po paru sekundach wszystko wraca do normy i jest wszystko OK do momentu zgaszenia auta i ponownej próby odpalenia.

Panowie miałem wymieniany silnik taki sam jak miałem wcześniej z tym że od anglika 1.8 benzyna w gazie 125 km 3b. Gdzie może on w silniku sie znajdować ?? w sklepie zamówiłem go lecz sprzedawca powiedział że ten czujnik jest osobny nie jest razem z czujnikiem poziomu czy też ciśnienia oleju ale nie powiedział gdzie mogę go szukać. Dodatkowo dodam że po podłączeniu do vaga wskazuje mi właśnie błąd czujnika temperatury oleju i dodane jest, że przerwa lub uszkodzony przewód dodatni (+).

 

Proszę o jak najprędszą odpowiedź pozdrawiam I dziękuje DJZyrus !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepnę się pod pytanie poprzednika mi wyświetla oil sensor workshop a czujnik znajduje się prawdopodobnie koło filtra oleju a czy u ciebie jest czujnik w misce olejowej bo u mnie jest tylko korek spustowy a widze że kolega djzyrus ma ten sam silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam podepnę się pod pytanie poprzednika mi wyświetla oil sensor workshop a czujnik znajduje się prawdopodobnie koło filtra oleju a czy u ciebie jest czujnik w misce olejowej bo u mnie jest tylko korek spustowy a widze że kolega djzyrus ma ten sam silnik

 

dokładnie mi ten sam problem wyświetla też tak sądze że znajduje sie koło filtra aczkolwiek wolę sie upewnić gdyż nic nie widać, a czy czujnik jakiś w misce olejowej jest to nie mam bladego pojęcia gdyż jeszcze szczerze mówiąc nie zaglądałem bo nie było potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłem wczoraj na wymianie przegubu w warsztacie i troche oblukałem ten czujnik i powiem ci żeby do niego się dostać trzeba mieć albo malutkie rączki albo rozkręcik pół silnika albo dać zarobić mechanikowi chyba że ktoś na forum go wymieniał to coś podpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę temat i zapytam czy przy komunikacie "oil sensor workshop" wystarczy po prostu wymienić czujnik oleju znajdujący się w obudowie filtra oleju i po sprawie? Komunikat czasami mi się pojawia ale zrobiłem z tym już ponad 1Tkm i nic, nie ma reguły, ilość oleju ok. Komunikat pojawia się tylko po przekręceniu kluczyka.

Dodatkowo mam wątpliwość o ten czujnik bo znalazłem w częściach zamiennych tylko czujnik z 1-pinem a widziałem w wielu tematach informacje o czujnikach 3-pinowych.

 

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez kdd35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponieważ zaświeciła mi się olejarka na  żółto trzy razy przy uruchamianiu silnika wychodzi, ze to jest czujnik otwarcia maski lub czujnik temperatury oleju. Tak mówi instrukcja. Ale w moim Passacie 1.9 TDI 130km rocznik 2002 czy występuje taki czujnik? Pytam ponieważ nie widzę w żadnym sklepie online takiego czujnika do tego motoru ani używek czy nowych czujników na znanych portalach.. Może przerabiał już ktoś ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności