Skocz do zawartości
robertk2

Czyszcenie parownika klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym ciśnieniowo umyć parownik od klimy, bo przypuszczam, że jest brudny (smrodek)

Odkręciłem wentylator od strony kabiny, ale to daje dostęp do około 1/4 szerokości parownika.

Wiadomo, obwodu chłodziwa otwierać nie wolno, ale jakby parownik był jak na dłoni to można by go najpierw szczoteczką, potem piana (myjką ciśnieniowo) i na końcu jakiś środek bakterio / grzybobójczy.

 

Czy ktoś rozkręcał tę obudowę w której siedzi parownik tak, żeby mieć pełen dostęp?

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś rozkręcał tę obudowę w której siedzi parownik tak, żeby mieć pełen dostęp?

Bez rozszczelnienia układu nie da się zdjąć obudowy.

Użyj wurth'a i po smrodku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr kabinowy zmieniałeś? na węglowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr kabinowy zmieniałeś? na węglowy?

 

Zmieniany w sierpniu zeszłego roku. Ten który był do tamtej pory strasznie śmierdział, więc prawdopodobnie poprzednik zaniedbał klimę.

A węglowej wersji to do mojego auta znaleźć nie mogę - prawdopodobnie nie ma (to ten półokrągły)

 

---------- Post added at 09:54 ---------- Previous post was at 09:44 ----------

 

Bez rozszczelnienia układu nie da się zdjąć obudowy.

Użyj wurth'a i po smrodku

 

Wurth daje tyle, że na 2-3 tygodnie jest lepiej. Po prostu parownik jest zabrudzony i trzeba go umyć, żadne psikadełka tu nie pomogą.

Pewnie w takim razie oddam auto do fachmanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi często puszczał woń, odgrzybianie sprayem na krótko pomagało, podobnie jak wymiana filtra papierowego, dopiero wymiana filtra na węglowy skutecznie zlikwidowała nieprzyjemne zapachy stęchlizny, oczywiście od tego czasu co 9-12 miesięcy regularnie wymianiam na nowy, stąd moja sugestia filtra węglowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wurth daje tyle, że na 2-3 tygodnie jest lepiej. Po prostu parownik jest zabrudzony i trzeba go umyć, żadne psikadełka tu nie pomogą.

 

U mnie filtr węglowy (półokrągły) + wurth raz na pół roku i nie mam problemów z zapachem.

Może masz nieszczelną nagrzewnicę, duża wilgoć w obudowie nagrzewnicy też powoduje taki zapach. I jeszcze sprawdź odpływ kondensatu z parownika, może być zapchany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc jednak jest półokrągły wiltr węglowy, spróbuj go znaleźć i założyć, w zasadzie dobrze by było wywietrzyć porządnie auto przy sprzyjającej pogodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie filtr węglowy (półokrągły) + wurth raz na pół roku i nie mam problemów z zapachem.

 

Poproszę firmę i numer tego filtra węglowego.

(Edde ma inny model passata niż ja - więc może do tej wersji jest filtr węglowy)

 

Może masz nieszczelną nagrzewnicę, duża wilgoć w obudowie nagrzewnicy też powoduje taki zapach. I jeszcze sprawdź odpływ kondensatu z parownika, może być zapchany

Odpływ OK bo w sobotę szprycowałem parownik opryskiwaczem ciśnieniowym (takim do psikania owoców), ale robiłem to tylko wodą z płynem do naczyń (piana) po czym spłukałem czystą wodą, nie miałem żadnego płynu bakterio / grzybobójczego, po czym puściłem klimę na max temperaturę.

Po 5 dniach znów czuć zapach.

Wcześniej za to stosowałem TYLKO Wurth'a na parownik ale to też nie zdało egzaminu na dłuższą metę.

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności