Skocz do zawartości
janflo

Problem z działaniem Auto-holda i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

masz wyłączone esp i dlatego sie auto hold nie włącza bo przy wyłączonym nieda sie go włączyć,podstawową żeczą jest sprawdzenie akumulatora (lub alternatora) jak niema ładowania to esp nie działa i taksamo auto hold lub gdy akumulator jest słaby pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak niema ładowania to esp nie działa i taksamo auto hold lub gdy akumulator jest słaby pozdrawiam.

 

bardzo mozliwe, ze jest tak jak w audi gdy jest zarzadzanie energia EI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do czego służy ten auto hold??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do czego służy ten auto hold??

Jak sama nazwa wskazuje do zatrzymania samochodu na postoju .Po zatrzymaniu delikatnie załącza się tylny hamulec i nie pozwala aby samochód na przykład z górki się nie stoczył (a po dodaniu gazu sam odpuszcza ) . Funkcja bardzo przydatna w automacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... to u mnie zwykły hamulec reczny tak działa, że jak go "zaciągne" to później nie musze puszczac tylko jak ruszam sam popuszcza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Mialem to samo 2.0 TDI 140 2005, trzeba rozebrac tylne zaciski do hamulcow i przesmarowac,motorki elektryczne czasami nie daja rady z zanieczyszczeniami,po rozkreceniu tylnych zaciskow i oczyszczeniu + przesmarowaniu - vcds (vag-com), adaptacja jak po wymianie klockow i wszystko chodzi jak nowe, polecam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem wczoraj przestał mi działać Auto hold, do tej pory nie miałem żadnych problemów. Wczoraj przy wjeździe do garażu nacisnąłem przycisk Auto hold i nic żadnej odpowiedzi nie załączył się. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacz pod kompa zobacz jakie bledy. Bez tego to nikt nic nie powie co jest.

Chyba ze wtyczka sie wypiela. Co jest niemozliwe. Ale cuda sie zdarzaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam taki problem wczoraj przestał mi działać Auto hold, do tej pory nie miałem żadnych problemów. Wczoraj przy wjeździe do garażu nacisnąłem przycisk Auto hold i nic żadnej odpowiedzi nie załączył się. Co to może być?

pasy miałeś zapięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pasy miałeś zapięte?

 

:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde

 

no inaczej AH sie nie włączy:d wiem że głupie ale warto zapytać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no inaczej AH sie nie włączy:d wiem że głupie ale warto zapytać:)

 

W sumie nic mnie nie zdziwi, kiedyś ktoś pytał co to za błąd na wyświetlaczu "press clutch pedal" bo auto mu nie chce odpalić :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo jak sie swieci caly czas, ze esp jest wylaczone

 

pytanko, bo wczoraj w czasie jazdy sprawdzałem zachowanie paska na hamowanie lewą nogą w czasie przyspieszania (dociążenie przodu w zakręcie i takie inne pierdoły) no i oczywiście jak większość nowych aut, elektronika odcina gaz....

 

no to postanowiłem wcisnąć przycisk od ESP i je wyłączyć. Ku mojemu zdziwieniu kontrolka ESP nie świeci na stałe tylko mruga. FIS wywalił TCS off. Wciśnięcie ponowne przycisku spowodowało zgaśnięcie kontrolki i komunikat TCS on.

 

Czy to normalne i czy to oznacza, że wcisnięcie wyłącza kontrolę trakcji (ASR?), a żeby wyłączyć ESP muszę go przytrzymać ?

 

I czy to normalne, że deaktywuje się także autohold ? muszę go później włączyć przyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytrzymanie nic nie zmienia...

 

czy ktoś może sprawdzić u siebie, ale roczniki 2009/2010, bo gdzieś na forum amerykańskim koleś opisywał podobny przypadek i konkluzja była taka, że nowe modele miały mrugającą lampkę ESP, a nie świecącą na stałe, gdy jest wyłączone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przytrzymanie nic nie zmienia...

 

czy ktoś może sprawdzić u siebie, ale roczniki 2009/2010, bo gdzieś na forum amerykańskim koleś opisywał podobny przypadek i konkluzja była taka, że nowe modele miały mrugającą lampkę ESP, a nie świecącą na stałe, gdy jest wyłączone...

 

U mnie mruga kontrolka, a z hamowaniem przy naciśniętym pedale gazu to norma że odcina moc, w większości aut tak jest. Może odgórnie wszyscy zmienili po akcji z zablokowanym gazem w Toyotach heh... Pamiętam Mazdę z brakiem mocy i żadnych błędów... kilku mechaników zaliczyła, dopiero parametr po parametrze w drodze i okazało się że jeden ze styczników w czujniku hamulca świrował i skakał 1/0 0/1 i przez chwilę szedł jak z nitro a po chwili jakby holował lokomotywę, szybki ruch ręki w okolicy pedału hamulca, wyrwana kostka i wgniatał w siedzenie cały czas. Nowy czujnik, klient w szoku że taka pierdoła i temat Mazdy zamknięty. Nie napiszę tylko ile czasu to wszystkim zajęło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z brakiem gazu przy wciśniętym hamulcu to już było w pierwszych autach na E-GAS, czyli np.: pierwsze TDI (przełom lat 80-90).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BociekCC - dzięki za sprawdzenie!

 

radekrp90 - z tym egas'em to masz rację, dużo nowszych aut tak ma, ale są też wyjątki, bo ostatnie 5lat latałem MINI Cooperem S (2004) i mimo, że miał egas to leftfootbreaking działał i to przy włączonym DSC, a po wyłaczeniu to w ogóle auto piekne boki zapinał bez użycia rękawa ;-)

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW ma trochę inne priorytety niż odcinanie gazu przy hamowaniu i okłamywanie kierowców, że ESP jest wyłączone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności