Skocz do zawartości
Gość jarek84

Zablokowane drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie mam podobny problem jak kolega w poście wyżej, czy jest możliwość ściągnięcia boczku drzwi: strona lewa od kierowcy, żeby nic nie połamać? dokładnie chodzi mi o to żeby dostać się do zamka, niestety zbyt mocno zatrzasnąłem drzwi, które nie chciały się zamykać i teraz zamkneły się na amen. Nie ma możliwości otworzyć ich za pomocą klamki wewnętrznej i zewnętrznej. Dodam, że rygiel się nie zamyka tak więc kluczykiem (pilotem) nic nie zdziałam, klamka od wewnątrz działa bardzo ciężko lub wogóle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ze od dolu boczek jest przykrecony,wiec zeby go nie zniszczyc wypadalo by go odkrecic,a tu jest chyba problem w tym........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Neuron11

Witam odświeżam temat u mnie jest podobna sytuacja tylko z prawymi drzwiami zamek nie reaguje na centralkę drzwi są zamknięte nic nie słychać żeby działało reszta drzwi normalnie funkcjonuje.

Jak odblokować drzwi nie niszcząc tapicerki jest jakaś opcja sprawdziłem kostki i jest oki najprawdopodobniej zimny lut na silniczku jak sobie z tym poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w golfie IV gość otworzył przednie prawe drzwi jak też się zablokowały na amen. Ryglowanie, zamki itp wszystko podobne jak w pasku także opiszę jak to zrobił. Na początek otworzył tylne drzwi i poluzował je na zawiasie, po odsunięciu drzwi odsłonięta została śruba mocująca zaślepkę wkładki lub samą wkładkę. Po jej wykręceniu i wyciągnięciu zaślepki od zewnątrz można otworzyć już drzwi śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem a mianowicie gdy przyszedł mróz otworzyłem drzwi kierowcy normalnie po czym zamknąłem je, po 5 minutach znowu otwieram a tu ciągne za klamke i nic nie moge otworzyć od środka moge bez problemu je otworzyć ? Czy da się coś z tym zrobić bez jeżdżenia do mechanika?

Z góry dziękuje za pomoc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo cos zamarzlo

wtedy wystarczy farelka i nagrzanie zamka

albo wychaczyla sie linka

wtedy rozkrecenie boczka ,zachaczenie i zabezpieczenie linki

albo pekniecie uszka przy klamce

wtedy wymiana klamki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybką odpowiedź bede próbował działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mi pomogło ciągnięcie za klamkę od wewnątrz było u mnie +3 na plusie i myślałem że już się naprawiło, natomiast dzisiaj przy -3 otworzyły sie normalnie a po dwóch godzinach juz problem powrócił z tym że klamka że tak się wyraże można pociągnąć do połowy po czym napotykam na opór wiec nie próbowałem ciągąć na siłe i od wewnątrz sobie otworzyłem. Czy to znaczy że coś zamarza w zamku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies cos mroz z wilgocia trzyma

na dluzsza mete trzeba odkrecic boczek przesyszyc najlepiej farelka i przesmarowac sprayem silikonowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a u mnie problem jest taki, że nie moge otworzyc wogóle auta. Kluczyk wchodzi tylko do połowy i dalej nie chce. Grzałem z godzine suszarką i nic nie pomogło. Jest jakiś inny sposób na otwarcie auta? Zamek bagażnika i pilot nie działały już wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , wlasnie urwalem te srubke i jak teraz wkladke wyjac czy odczepic linke od klamki

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

witam , wlasnie urwalem te srubke i jak teraz wkladke wyjac czy odczepic linke od klamki

Witam.Kolego ja mialem taki przypadek rowniez ze nie chcialy mi sie drzwi otworzyc okazalo sie za klamką pociagasz taka lineczke ktora byc moze sie wypiela..jak otworzysz drzwi bedzie taki plasticzek na wysokosci zamka

 

95c8332c2a8d1048m.jpg

 

pod tym jest śrobka torx nalezy ja wykrecac lecz nie za daleko zeby nie spadla taka blaszka blokujaca zamek w miare wykrecania zamek bedzie sie luzowal.. mozesz wyciagnac rowniez plastik przy zamku gdzie wklada sie kluczyk chyba ze uda sie go razem z zamkiem wyciagnac ten plastik jest na dwoch takich zatrzaskach trzeba uwazac zeby nie pekly

 

tak powinien wychodzic zamek juz po calkowitym poluznieniu poprzednia śrubka (pamietaj trzeba ostroznie z tamta srobka bo za daleko wykrecisz i moze spasc )

 

db9e5481ff641a92m.jpg

 

jak wyciagniesz ten zamek juz, bedzie tam widac czy linka zazebia sie razem z klamka chyba ze ta linka pekla lub calkiem cos innego sie popsulo to moja propozycja aby od tego zaczac :)

 

26bafc368f7396bam.jpg

 

 

pozdrawiam :)

URL%5D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiercić, wbić cienkiego torxa i kręcić. Aczkolwiek jak urwałeś to pewnie zaśniedziało i nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj dopadła mnie ta sama usterka. Rano przejechałem ok. 40 km i było wszystko ok.

Po pracy o 15.00 nie mogłem dostać się normalnie do auta. Z pilota otwierają się wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy. To samo z szybami. Tylna klapa otwiera się normalnie.

Drzwi kierowcy nie można otworzyć od wewnątrz i od zewnątrz. Podczas zamykania z pilota nie ma błysku kierunków i sygnału dźwiękowego. To samo przy otwieraniu z pilota.

O rozebraniu drzwi nie ma mowy, bo trzeba by było je najpierw otworzyć!

Nie działa również sterowanie szybą w drzwiach kierowcy, ani z pilota, ani przyciskami w drzwiach.

Upierdliwe jest wsiadanie przez prawe drzwi.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, lub miał taki sam przypadek to proszę o jakieś sugestie co do naprawy tej usterki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacz vag i sprawdz bledy modulu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, pierwsza sprawa to spróbować otworzyć drzwi mechanicznie, wkładką kluczyka. Drzwi są zaryglowane i są tylko 3 opcje na ich otwarcie: obrót kluczyka we wkładce, pilot zdalnego sterowania lub rozebranie drzwi od wewnątrz i rozwiercenie zamka.

A błędy owszem trzeba sprawdzić swoją drogą, bo faktycznie zachowanie wskazuje na problem z modułem bądź ze sterownikiem w drzwiach kierowcy (ze wskazaniem na moduł komfortu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nie, pierwsza sprawa to spróbować otworzyć drzwi mechanicznie, wkładką kluczyka. Drzwi są zaryglowane i są tylko 3 opcje na ich otwarcie: obrót kluczyka we wkładce, pilot zdalnego sterowania lub rozebranie drzwi od wewnątrz i rozwiercenie zamka.

A błędy owszem trzeba sprawdzić swoją drogą, bo faktycznie zachowanie wskazuje na problem z modułem bądź ze sterownikiem w drzwiach kierowcy (ze wskazaniem na moduł komfortu).

 

Witam ponownie.

 

No i tak: wczoraj za cholerę nie udało mi się otworzyć drzwi. Ja nie mam wcale wkładki zamka, więc nie mogłem otworzyć drzwi kierowcy kluczykiem. Dzisiaj rano drzwi się otworzyły bez problemu z pilota. Pomimo tego rozebrałem cały lewy boczek i wszystkie kostki elektryki (po rozłączeniu) potraktowałem środkiem do styków elektrycznych Wurtha.

Nie chcę aby w najbliższym czasie znowu powtórzyła się taka usterka. VAG nie stwierdził żadnych problemów związanych z zamkami.

 

Dzięki za światłe porady i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem nie mogę otworzyć drzwi lewych tylnich za kierowcą. Nie reagują na pilota nie można otworzyć ich ani od środka ani od zewnątrz. Od środka nie mogę otworzyć bo przekreciłem blokade rodzicielską. Moduł komforu był sprawdzony jest z nim wszysko ok. Jak je otworzyć gdzie od środka mam przekręcone tą blokade. Pewnie padł zamek szyba działa elektryczna na nich.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również mam problem z drzwiami pasażera, drzwi się zatrzaskuja i nie można ich otworzyć od zewnątrz ani od wewnątrz, zdjolem boczek i drzwi otwierają się normalnie, czyli po założeniu linki do klamki i boczku się blokują, cos musi być z ta linka co mam w tej sytuacji zrobić? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam temat bo nie wyczytalem nic ciekawego w w tych wszystkich linkach i postach.

Mianowicie chodzi mi o to ze mam zblokowane drzwi kierowcy, klamki normalnie odchodza jak trzeba ale nie dziala jakis mechanizm w srodku i nie wiem jak sie do tego dobrac, bo nawet zeby zdjac caly boczek to musze otworzyc drzwi zeby odkrecic dwie dolne sruby a nie mam takiej mozliwosci. POMOCY :blink

 

Mam to samo. Czy ktoś otworzył te cholerne drzwi? Proszę pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo. Czy ktoś otworzył te cholerne drzwi? Proszę pomocy.

Nie pamietam czy w przednich drzwiach jest to samo jak w tylnych, ale ja mialem problem z tylnymi i te dwie sruby z dolu mozna odkrecic bez otwierania drzwi. Cala reszte tez da sie sciagnac, wtedy mozna odchylic blache na tyle zeby sie do zamka dostac i go odryglowac. Niestety na to nie znalzlem sposobu nie inwazyjneg, ale ze mialem juz drugi zamek przygtowany to zamel w drzwiach zostal potraktowany mlotkiem przez dlugi plaski srubokret i jak juz sie rozpadl na czesci to puscil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności