Skocz do zawartości
Gość jarek84

Zablokowane drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek84

Witajcie,

mam problem, dziś z rana próbowałem otworzyć drzwi kierowcy to natrafiłem na problem. Otóż nie działa klamka jak otwieram to drzwi się nie otwierają. Klamka zachowuje się normalnie tylko drzwi się nie otwierają, nie ma żadnej reakcji na ciągnięcie klamki.

Jak można rozwiązać ten problem.

Dodam że te drzwi mogę otworzyć normalnie od wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeb bedzie rozebrac i zobaczyc czy tak zwane ciagielka nie spadly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 4 dni temu też podchodze do auta, otwieram pilotem i ciągne za klamke a tu nic ale klamka tylko wychodziła kawałęczek, nie do końca.Od wewnątrz się normalnie otwierały. Na drugi dzień zabrałem samochód do znajomego i rozkręciliśmy drzwi. Wydawało sie ze wszystko jest na swoim miejscu, ale i tak zdjęliśmy te linki i rozkręciliśmy zamek. Złożyliśmy i zaczał działac :) ale jeszcze zamykałem i otwierałem drzwi. Wszystko OK, zamknałem samochód centralnym i otworzyłem centralnym, drzwi sie nie otwierają, nawet od środka :615: Wczoraj pojechałem do ASO, muszę wymieni zamek bo już sie psuje :(. 590 zł zamek + prawie 200 zł robocizna. No i dodac spore koszty otwarcia tych drzwi bo za cholere nie można było ich otworzyc, ale jakoś od tylnych drzwi sie dostali przez slupek jakos. Nie wiem czy 1000 zł starczy. Więc lepiej pojedź od razu do mechanika póku możesz otworzy drzwi od środka! BO ja od środka już nie otworzysz to już duża (jak dla mnie) kasa idzie na samo otwarcie drzwi. Pozdrawiam! Mam nadzieje, że cho troche pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego ja mialem taki przypadek rowniez ze nie chcialy mi sie drzwi otworzyc okazalo sie za klamką pociagasz taka lineczke ktora byc moze sie wypiela..jak otworzysz drzwi bedzie taki plasticzek na wysokosci zamka

 

95c8332c2a8d1048m.jpg

 

pod tym jest śrobka torx nalezy ja wykrecac lecz nie za daleko zeby nie spadla taka blaszka blokujaca zamek w miare wykrecania zamek bedzie sie luzowal.. mozesz wyciagnac rowniez plastik przy zamku gdzie wklada sie kluczyk chyba ze uda sie go razem z zamkiem wyciagnac ten plastik jest na dwoch takich zatrzaskach trzeba uwazac zeby nie pekly

 

tak powinien wychodzic zamek juz po calkowitym poluznieniu poprzednia śrubka (pamietaj trzeba ostroznie z tamta srobka bo za daleko wykrecisz i moze spasc )

 

db9e5481ff641a92m.jpg

 

jak wyciagniesz ten zamek juz, bedzie tam widac czy linka zazebia sie razem z klamka chyba ze ta linka pekla lub calkiem cos innego sie popsulo to moja propozycja aby od tego zaczac :)

 

26bafc368f7396bam.jpg

 

 

pozdrawiam :)

URL%5D

Edytowane przez LeVy 83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś 4 dni temu też podchodze do auta, otwieram pilotem i ciągne za klamke a tu nic ale klamka tylko wychodziła kawałęczek, nie do końca.Od wewnątrz się normalnie otwierały. Na drugi dzień zabrałem samochód do znajomego i rozkręciliśmy drzwi. Wydawało sie ze wszystko jest na swoim miejscu, ale i tak zdjęliśmy te linki i rozkręciliśmy zamek. Złożyliśmy i zaczał działac :) ale jeszcze zamykałem i otwierałem drzwi. Wszystko OK, zamknałem samochód centralnym i otworzyłem centralnym, drzwi sie nie otwierają, nawet od środka :615: Wczoraj pojechałem do ASO, muszę wymieni zamek bo już sie psuje :(. 590 zł zamek + prawie 200 zł robocizna. No i dodac spore koszty otwarcia tych drzwi bo za cholere nie można było ich otworzyc, ale jakoś od tylnych drzwi sie dostali przez slupek jakos. Nie wiem czy 1000 zł starczy. Więc lepiej pojedź od razu do mechanika póku możesz otworzy drzwi od środka! BO ja od środka już nie otworzysz to już duża (jak dla mnie) kasa idzie na samo otwarcie drzwi. Pozdrawiam! Mam nadzieje, że cho troche pomogłem.

coś z tą ceną za zamek to przesadziłeś ponad 400zł kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś z tą ceną za zamek to przesadziłeś ponad 400zł kosztuje

 

A 590 zł to nie ponad 400zł ? Sugerujesz, że zmyślam cene jaka mi zniknęła z portfela ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A 590 zł to nie ponad 400zł ? Sugerujesz, że zmyślam cene jaka mi zniknęła z portfela ;)?

piszę ile ja płaciłem,ponad 400zł czyli 400-450zł bo nie pamiętam dokładnie,więc nie wiem czemu taka rozbieżność jest u ciebie i jaka kwota ci zniknęła

Edytowane przez pawelb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ,nie można otworzyć dzwi ciągnoc za klamke gdzie są odryglowane("bolec"w dzwiach odbije do góry )to można docisnąć pewnie dżwi ,można usłyszeć takie cykniecie i wtedy spróbować otworzyć ,mam taką sytuacje w golfie IV 1998 rozebrałem zamki i tam wszystko niby OK ,ale jak zamknę autko z centralnego to przed otwarciem musze taki "zabieg"wykonać coś jakby nie cofało sie jak należy ,i po cyknieciu otwieraja sie zały czas ,aż do momentu powtórnego zamknięcia .

Dodam jeszcze,że dzwi przed "zabiegiem" nie można otworzyć od zewątrz nawet szarpiąc i sie wk***jąc za klamke ani od wewnątrz :(

Edytowane przez marek664
dadatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ,nie można otworzyć dzwi ciągnoc za klamke gdzie są odryglowane("bolec"w dzwiach odbije do góry )to można docisnąć pewnie dżwi ,można usłyszeć takie cykniecie i wtedy spróbować otworzyć ,mam taką sytuacje w golfie IV 1998 rozebrałem zamki i tam wszystko niby OK ,ale jak zamknę autko z centralnego to przed otwarciem musze taki "zabieg"wykonać coś jakby nie cofało sie jak należy ,i po cyknieciu otwieraja sie zały czas ,aż do momentu powtórnego zamknięcia .

Dodam jeszcze,że dzwi przed "zabiegiem" nie można otworzyć od zewątrz nawet szarpiąc i sie wk***jąc za klamke ani od wewnątrz :(

może miałeś farta że coś odskakiwało,u mnie zamek się zacinał,a następnie spadło cięgno które zaczepione jest do klamki i niestety trzeba było zamek wymieniać na nowy,najlepiej rozebrać drzwi i będzie wiadomo o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może miałeś farta że coś odskakiwało

Ja go mam cały czas :) i żeby nie to ,że częsć machaniczna tego zamka jest montowana na nity i tego chyba sie nie rozbiera mi to nie przeszkadza ,ale żebym na to nie wpadł to wchodziłbym przez bagażnik do niego a to lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie ,apropo zamków ja kupujecie nowe to kupujcie w sklepach z czesciami skody a mianowicie z octawii ponieważ to sa te same co do b5,zaplacilem 129zł za zamek i spisuje sie świetnie ..pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marpil87

witam!jestem tu nowy i wiele zawdzieczam temu forum.mianowicie wlasnie walcze z zamkiem(drzwi nie da sie otworzyć) u mnie patent jest taki nie mozna naciągnąć za bardzo linki do klamki zewnetrznej a nawet wcisnac linke na sam koniec(słabo naciągnięta) wtedy zamek chodzi jak nalezy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam problem z drzwiami kierowcy, tzn musze mocniej pociągnąć klamkę zewnętrzną żeby się otworzyły,

rozumiem że jest jakaś regulacja na lince czy dobrze kombinuję, czy trzeba ściągać tapicerkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki ja mam podobny problem tylko taki ze gdyż przyszedł duży mrożik po otwarciu dżwi nie mogłem je spowrotem zamknoć poprosty zamek w dzwiach nie zaskakiwał tak jak powinien co robić? mogło coś się tam zaciać czy cos bo ogólnie dzwi się zamykają tylko mam taki problem gdyż jest mróż poradzcie co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyszedł duży mrożik po otwarciu dżwi nie mogłem je spowrotem zamknoć poprosty zamek w dzwiach nie zaskakiwał tak jak powinien co robić? mogło coś się tam zaciać czy cos bo ogólnie dzwi się zamykają tylko mam taki problem gdyż jest mróż

Masz B2 - więc zamek masz na wierzchu. Wykreć go, przeczyść WD-kiem i na nowo nasmaruj. Woda do niego ci sie dostała i jak jest mróz, to przymarza, przez co drzwi sie nie chcą zamknac :D

 

EDIT//

No tak - tak to jest, jak sie na poczatku wpisze nie taki model auta w avatar :D

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

mam problem z drzwiami kierowcy, tzn musze mocniej pociągnąć klamkę zewnętrzną żeby się otworzyły,

rozumiem że jest jakaś regulacja na lince czy dobrze kombinuję, czy trzeba ściągać tapicerkę?

tak jest regulacja,musisz odkręcić torxem 1 śrubkę przy zamku tak aby wyciągnąć bębęnek,tem z boku klamki widać linkę,musisz ją wyżej naciągnąć,możesz też bez zdejmowania bębenka zamka,pociągnąć za klamkę trzymająć ją w pozycji odchylonej złapać kombinerkami wąskimi plastyk z linką i naciągnąć go do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam taki problem z tyłu z drzwiami jak otworzę z centralnego zamka to rygle normalnie wychodzą ale żeby te drzwi otworzyć to klamkę najpierw muszę docisnąć wtedy się otworzą. Dodam że klamka cały czas lekko odstaję stąd można ją docisnąć. Co to mogło się stać ?? Czy bez rozbiórki tapicerki nie ma co wróżyć ??

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lolek_95

Witam,

Jak otworzyć zablokowane drzwi od strony kierowcy?

Nie da się otworzyć ani z zewnątrz ani od środka...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jak otworzyć zablokowane drzwi od strony kierowcy?

Nie da się otworzyć ani z zewnątrz ani od środka...

Poczytaj KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat bo nie wyczytalem nic ciekawego w w tych wszystkich linkach i postach.

Mianowicie chodzi mi o to ze mam zblokowane drzwi kierowcy, klamki normalnie odchodza jak trzeba ale nie dziala jakis mechanizm w srodku i nie wiem jak sie do tego dobrac, bo nawet zeby zdjac caly boczek to musze otworzyc drzwi zeby odkrecic dwie dolne sruby a nie mam takiej mozliwosci. POMOCY :blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności