Skocz do zawartości
Gość jarek84

Zablokowane drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś spotkała mnie przykra niespodzianka przestał działać zamek przednich drzwi.

Nie było słychać tego silniczka co odblokowuje rygiel.

Po kilku godzinach udało mi się w końcu otworzyć te zamknięte drzwi.

Małe uszczerbienie plastiku zamka tam gdzie jest zębatka od rygla , obrócenie jej kilka razy śrubokrętem , następnie przecięcie przewodów zasilających zamek i podanie napięcia z akumulatora , po kilku próbach zaskoczyło i drzwi otwarte.

Masakra jest tylko z tapicerką ale odgiąć da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,a ja mam troszkę inny problem,a mianowicie gdy zamknę drzwi z pilota,i złapię za klamkę zewnętrzną drzwi kierowcy aby sprawdzić np.czy zamknięte na 100%,to coś się dzieje w zamku że ani od wewnątrz ani od zewnątrz już ich nie otworzę,jedyne wyjście ściągać tylne drzwi,odkręcać śrubkę z boku przednich drzwi i wyjąć wkładkę.Wtedy można zrzucić linkę z klamki i gdy mocniej ją pociągnę to dopiero drzwi można otworzyć.Mam już dość zatrzaśniętych drzwi i ściągania tylnych.Ktoś wie coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos z silownkiem zamkniecia musi byc

albo takie zawleczki z tworzywa sie polamaly i linka wylata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy,a ja mam troszkę inny problem,a mianowicie gdy zamknę drzwi z pilota,i złapię za klamkę zewnętrzną drzwi kierowcy aby sprawdzić np.czy zamknięte na 100%,to coś się dzieje w zamku że ani od wewnątrz ani od zewnątrz już ich nie otworzę,jedyne wyjście ściągać tylne drzwi,odkręcać śrubkę z boku przednich drzwi i wyjąć wkładkę.Wtedy można zrzucić linkę z klamki i gdy mocniej ją pociągnę to dopiero drzwi można otworzyć.Mam już dość zatrzaśniętych drzwi i ściągania tylnych.Ktoś wie coś na ten temat?

 

Kolego najlepiej rozkręć całe drzwi i popatrz co tam jest nie halo. Skoro z zewnątrz nie możesz otworzyć to wydaje mi się że linka za mocno naciągnięta na klamce. Wyjmij wkładkę i ten czarny plastik zamontuj dwa ząbki niżej. Od wewnątrz to raczej nie powinno się otworzyć auta skoro jest zamknięte z pilota ale mogę się mylić. To by trzeba było sprawdzić dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukałem opisu jak odblokować drzwi przednie kierowcy i nic nie znalazłem, panowie pomocy drzwi nie reagują na klamki czuć ze pracują normalnie, ale nie otwierają się kluczyk nic tez nie robi zamek został, tylko wyciągnięty by wyczyścić mikro styk rygla przez chwile po złożeniu było dobrze w pewnym momencie się zamknęły i już nic nie dało się zrobić. Dodam ze cypelek od otwierania centralnego pracuje chowa się i pokazuje się przy zamykaniu i otwieraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Szukałem opisu jak odblokować drzwi przednie kierowcy i nic nie znalazłem, panowie pomocy drzwi nie reagują na klamki czuć ze pracują normalnie, ale nie otwierają się kluczyk nic tez nie robi zamek został, tylko wyciągnięty by wyczyścić mikro styk rygla przez chwile po złożeniu było dobrze w pewnym momencie się zamknęły i już nic nie dało się zrobić. Dodam ze cypelek od otwierania centralnego pracuje chowa się i pokazuje się przy zamykaniu i otwieraniu.

 

Zamek został źle poskładany. Trzeba rozebrać drzwi od wewnątrz, wyłupać zamek i założyć nowy...

Możesz też otworzyć tylne drzwi i spróbować dostać się do śrub mocujących zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamek został źle poskładany. Trzeba rozebrać drzwi od wewnątrz, wyłupać zamek i założyć nowy...

Możesz też otworzyć tylne drzwi i spróbować dostać się do śrub mocujących zamek.

 

Poprzez otworzenie tylnych drzwi nie ma możliwości dostania się do śrub mocujących zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprzez otworzenie tylnych drzwi nie ma możliwości dostania się do śrub mocujących zamek.

 

Więc trzeba go wydłubac silowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc trzeba go wydłubac silowo...

 

Jedna z możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć tylne drzwi i odstaw w bezpieczne miejsce to dostaniesz się do śrubki blokującej bębenek w zamku. Jak wyjmiesz bębdnek to poluzuj cięgno w klamce.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięgno w klamce można poluzować przy odciągniętej klamce nic nie trzeba luzować tylko trzeba to robić umiejętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z wszystkimi drzwiami. Z tym ze ja to rozwiazuje inaczej albo trzeba poczekac okolo 15 min i samo odpusci albo otworzyc drzwi tylne i zamknac. Pozniej zamknac drzwi pilotem i otworzyc ponownie. Nastepnie proba czy przednie juz sie otwieraja. Jak nie pomaga to czynnosc powtarzam zawsze dziala. Myslelem ze ktos zastosowal jakies zabezpieczenie dla zlodzieji i dlatego u mnie cos takiego sie dzieje heh. Ale widze ze nie jestem sam. NaucYlem sie zeby nie szarpac za klamke kiedy drzwi sa zaryglowane i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy,a ja mam troszkę inny problem,a mianowicie gdy zamknę drzwi z pilota,i złapię za klamkę zewnętrzną drzwi kierowcy aby sprawdzić np.czy zamknięte na 100%,to coś się dzieje w zamku że ani od wewnątrz ani od zewnątrz już ich nie otworzę,jedyne wyjście ściągać tylne drzwi,odkręcać śrubkę z boku przednich drzwi i wyjąć wkładkę.Wtedy można zrzucić linkę z klamki i gdy mocniej ją pociągnę to dopiero drzwi można otworzyć.Mam już dość zatrzaśniętych drzwi i ściągania tylnych.Ktoś wie coś na ten temat?

Mam to samo z wszystkimi drzwiami. Z tym ze ja to rozwiazuje inaczej albo trzeba poczekac okolo 15 min i samo odpusci albo otworzyc drzwi tylne i zamknac. Pozniej zamknac drzwi pilotem i otworzyc ponownie. Nastepnie proba czy przednie juz sie otwieraja. Jak nie pomaga to czynnosc powtarzam zawsze dziala. Myslelem ze ktos zastosowal jakies zabezpieczenie dla zlodzieji i dlatego u mnie cos takiego sie dzieje heh. Ale widze ze nie jestem sam. NaucYlem sie zeby nie szarpac za klamke kiedy drzwi sa zaryglowane i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2011 o 20:45, J@ceq napisał:

Poczytaj KLIK

link opisuje rozebranie otwartych drzwi , a problem leży jak się dostać i do zamka w zamkniętych drzwiach Gdzie nie działają obydwie klamki 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz otworzyć drzwi kluczykiem ani od środka klamką to raczej czeka ciebie prucie calego boczka drzwi aby dostać sie do mechanizmu zamka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności