Skocz do zawartości
Jaro882

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak mówisz. Ułożone są tak w trójkącie. 1 z przodu, a dwie po bokach schowane głębiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak razem jest 3 poduchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - czyli jak podnieść silnik o te 10 - 15 cm - rękoma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawiasz pod silnik podnośnik i lewarujesz, chyba że jestes taki silny i dasz rade rękoma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn ze ile jest wszystkich poduszek 1 pod skrzynia a 2 pod silnikiem? razem 3 czy ile?

tak dokładnie są 3 poduszki:

przednia (której tu nie opisano i nie pokazano)

prawa pod silnik (patrz post ormowca)

pod skrzynią (patrz mój post)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rikardo

Multi a powiedz mi czy jak wymieniałeś poduszkę to śrubę tą środkową co mocuje łapę od skrzyni to masz specjalną taka ze stożka??Wymieniałeś ją też?Bo ja kiedyś ją wykręcałem i jest zdezelowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok - czyli jak podnieść silnik o te 10 - 15 cm - rękoma?

jasne że rękoma, pudzian dałby radę

albo lewarek albo wyciąg ze śrubą rzymską. patrz na foty i opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy tez musze sie zabrac za wymiane bo nie wiem jak bym sie starał przespieszać to albo buczy albo bije po karoserii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Multi a powiedz mi czy jak wymieniałeś poduszkę to śrubę tą środkową co mocuje łapę od skrzyni to masz specjalną taka ze stożka??Wymieniałeś ją też?Bo ja kiedyś ją wykręcałem i jest zdezelowana.

 

Nie pamiętam jak ona wyglądała było to już jakiś czas temu.

nie wymieniałem tej śruby wszystkie były w porządku.

Skoro z twoją coś jest nie tak może to świadczyć np. o dużych naprężeniach

w jakim stanie jest ta poduszka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rikardo

Przy ruszaniu rwie cały przód i wibruje cała buda.Co ciekawe jak kupiłem paska to pod tą śrubą była nakrętka podłożona i był jeszcze luz,wiec rozkręciłem ja i skręciłem na nowo ale musiałem dać podkładki bo był już opór.Prawdopodobnie już ktoś tam majstrował i żle to skręcił,taka chała że szok.Spasowałem to lepiej ale już poducha dostała przez to strasznie więc wymiana na bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy ruszaniu rwie cały przód

 

walnięta przednia poduszka

 

jak szarpie przy cofaniu walnięta poducha pod skrzynią

 

na biegu jałowym ta pod silnikiem

 

najlepiej wjedź na kanał otwórz maskę i obserwuj od góry i od dołu podczas gdy twój kumpel lub jakiś znajomy będzie na zaciągniętym ręcznym ruszał do przodu i do tyłu (parę razy w przód i parę razy w tył)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rikardo

Właśnie tak robiłem.Przednia się dobrze sprawuje.Ta pod skrzynią bije strasznie,aż ją wyrywa do góry.A co do tej pod silnikiem to nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko do znawców - chodzi o poduchę pod skrzynią - ona ma krzyrzyk i teraz: krzyrzyk u mnie był z przodu - sprawdzałem w innym aaucie też był z przodu - czy ta wersja jest zgodna z prawdą.

Przy okazji oglądałem taką rozwaloną i nie widziałem żeby tam był olej- zrobię jej sekcję to zobaczę...

Ja w moim autku zmieniałem wszystkie poduchy na 2 febi(tył), przód ruwill.

drgania na wolnych obrotach się uspokoiły ale dalej zostały mi drgania w zakresie 1400-1900 obr.... myślę że ta górna granica jest za wysoko....do dziś nie wiem od czego a trochę po grzebałem już przy tym. w bliźniaczych paskach te drgania kończą się przynajmniej 200 obr niżej co odpowiada około 20 km/h wolniej na 5 biegu. Drażni mnie bo buczy przy 90 na 5 biegu.. a w innych paskach nie... :( może ktoś ma lekarstwo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rikardo

Właśnie wymieniłem poduszkę pod skrzynią.Bardzo dobrze opisał to multi i na dwa lewarki wymieniałem bez kanału,zajęło mi to na spokojnie jakieś 2 godzinki.Wymieniłem na Febi olejową starą miałem gumową wiec o różnice nie pytajcie bo jest ogromna.Drgania przy cofaniu i ruszaniu do przodu minimalne zostały ale myślę ze jest jeszcze uszkodzona jedna poducha.W każdym bądż razie po wymianie jestem zadowolony w 100%.Jeszcze raz podziękowania dla multi za dobry opis wymiany.

 

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

 

1robert ja dałem do przodu krzyżykiem tak miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Skoro zostało już napisane o poduszkach tylnich ja napiszę o wymianie przedmiej chyba najprostrza wymiana.

 

Na początek co mnie skłoniło do wymiany:

 

- buczenie w środku samochodu przy niskich obrotach i wysokich - baaardzo męczące

- przy ruszaniu na 1 biegu drżenie całego przodu

 

Diagnoza:

 

Otworzyłem maskę, samochód na 1 biegu i tak jak koledzy pisali bujałem samochodem do przodu i do tyłu. Zauważyłem że przednia poduszka unosi się parę centymetrów do góry. Nie byłem pewien czy za dużo czy jeszcze w normie zdecydowałem się wymienić (podnosiła się około 3-5 centumetrów).

 

Zakupiłem poduszkę febi (cena 100 PLN)

 

attachment.php?attachmentid=10742&stc=1&d=1239872431

 

Co nam będzie potrzebne:

 

- klucz nasadowy 15, 17, 13

- przedłużka nasady tak około 50cm nawet.

- przedłużka ramienia ( w zależności od zapieczenia śrub )

- WD40

- czas: około 30 minut

- hak, lewarek, śruba rzymska (patent ormowca), lub wyciągarka

attachment.php?attachmentid=10744&stc=1&d=1239872443

 

Lokalizacja:

 

attachment.php?attachmentid=10746&stc=1&d=1239872451

 

Instrukcja:

 

attachment.php?attachmentid=10743&stc=1&d=1239872438

- spryskujesz górną śrubę mocowania poduszki [1] , oraz dwie dolne śruby [2] i [3]

- kluczem 15 i dobrą przedłużką nasady odkręcasz śrubę górną ( przedłużka pozwoli wyjść z ramieniem klucza ponad maskę ( w dole mało miejsca do obracaniem kluczem )

- montujesz w specjalnym oczku [4] karabinek (mejon) lub bezpośrednio taśmą / łańcuchem i podpinasz podsystem wyciągający ( lub montujesz lewarek pod silnikiem )

attachment.php?attachmentid=10745&stc=1&d=1239872447

- nie podnosisz jeszcze silnika i luzujeszdolną śrubę 17 [2] ( niewygodna pozycja ) a potem 13 [3].

- unosisz silnik na odpowiednią wysokość aby łapa silnka wyskoczyła z bolca podszuki

- odkręcasz dolne śruby [2] i [3]

- wyciągasz poduszkę, u mnie dalej wyszła dołem pod samochodem

- zakładasz nową poduszkę przykręcasz dolne śruby [2] i [3], dociągasz je do końca ale z wyczuciem szczególnie [3], jeśli śruby są bardzo suche delikatny smar nie zaszkodzi

- opuszczasz silnik i trafiasz łapą na bolec nowej poduszki

- usuwasz system podnoszenia silnika

- zakręcasz górną śrubę mocowania [1]

- wyruszasz na jazdę testową

 

Odczucia po jeździe testowej:

 

- zniknęło buczenie silnika przy obrotach około 2.7 - 3.5, pozostało minimalne przy 3 ale zaraz powyżej ustępuje

- przy niskich obrotach cichutko

- generalnie ciszej w kabinie

- przy starcie z samego sprzęgła pozostało rzucanie maską ale raczej mniejsze niż przed wymianą

 

mam nadzieje, że komuś to pomoże ;)

poducha.jpg

poducha_przednia.jpg

wyciagarka.jpg

podnoszenie.jpg

lokalizacja.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rikardo

No i panowie dostaje szału.Jak pisałem wcześniej wymieniłem poduszkę pod skrzynią bo była uszkodzona.Po wymianie różnica jest ale nadal przy ruszaniu do przodu jak i do tyłu były drgania całego samochodu wiec jak ktoś pisał wymieniłem Przednią poduchę na Hansa Prissa nie wiem czy dobrze napisałem ale każdy wie o co chodzi.I **** panowie jak się buda trzęsła tak się trzęsie i co teraz ?? Kto mi powie co jest?Została mi poduszka pod silnikiem.Ale na jałowym biegu silnik ani nie drgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem Przednią poduchę na Hansa Prissa

 

amortyzacja silnika jest bardzo ważna i tu nie szukałbym oszczędności (prowizorycznych)

Hans Preiss to "papierowa część" w tych cenach wolałbym dobrą używkę

 

 

z dobrych firm Febi nie jest aż taka droga niżej ceny poduszek do mojego paska od naszego kolegi z forum o nicku _Piter_

Podaję ceny:

191 199 279 C - Lemforder 240zł, Febi 90zł, Corteco 140zł (w innej hurtowni były za 120zł ale się niestety skończyły), Boge w tym momencie brak.

3A0 199 402 - Lemforder 120zł, Febi 65zł, Corteco i Boge brak w tym momencie.

191 199 262 A - Febi 65zł, Lemforder 80zł.

 

i jeszcze jedna ważna informacja przy wymianie poduszek najlepiej zostać przy jednej firmie czyli jak ktoś wymieniał wcześniej np. przednią na Febi to to przy wymianie dwóch następnych zakupcie Febi również (jedna marka te same materiały będzie to ze sobą wspólgrało)

 

Dobra rada jeżeli ktoś decyduje się na wymianę poduszek to:

 

1.wymienić od razu wszystkie 3 na raz nowe części mają identyczne właściwości co oznacza że nie będą na siebie negatywnie oddziaływać

 

2. zastosować tą samą firmę dla wszystkich 3 poduszek analogia punktu pierwszego

 

3. jeżeli ktoś w danym momencie nie dysponuje kwotą która pozwoli na zakup nowych 3 poduszek a do wymiany na cito ma jedną lub dwie to proponuję poszukać używki w dobrym stanie

 

4. jeżeli ktoś wymienia wszystkie poduszki na raz tego samego to po założeniu nowych proponuję nie dokręcać śrub (stan luźny) odpalić silnik na 5-10 minut silnik w tym momencie ułoży się na poduszkach w najbardziej optymalnym położeniu WARUNEK: auto na równej poziomej nawierzchni, bez obciążenia, identyczne ciśnienie w kołach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedna ewentualność...

trochę z innej beczki - jak jest uszkodzone sprzęgło to zabiera nierównomiernie przy lekkim puszczaniu sprzęgła i buda będzie drżała niezależnie od tego co zrobisz z poduszkami.

 

przećwiczyłem temat dokładnie w różnych autach począwszy od malucha który nie miał amortyzacji w tarczy i przy ruszaniu miało wyrwać skrzynię biegów..

 

jeżeli drzy ci buda tylk przy ruszaniu a np drgania nie przenoszą się wybitnie przy np 1600 obr/min to stawiałbym na sprzęgło ... tak z moich doświadczeń -takie sprzęgło jeszcze moze sporo pojeździć tylko będzie szarpało przy spokojnym puszczaniu przy ruszaniu

 

acha ... Hans Pries to nie jest bardzo zła firma ale też nie bardzo dobra - febi jest nie dużo droższy a ja kupiłem z zeszlifowanym znaczkiem VW czyli z pierwszego montażu.

ruville też są dobre

co do cen to rok temu były sporo wyższe a kupowałem praktycznie po cenach hurtowych.. - chyba że te ceny to ceny netto zakupu dla sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rikardo

Wiesz Robert chyba masz racje bo moje sprzęgło już od pewnego czasu sie dziwnie zachowuje,przy puszczaniu pedału jakby było słychać stuk rozłączenia sprzęgła.Ale jak bede miał trochę kasy to jeszcze wymienię poduchę pod silnikiem.Jeszcze małe pytanie.Czy może być wina przegubu wewnętrznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie poduszek. Posiadam B4 TDi 90 kuni i przy odpaleniu jak jest zimny auto dosyć mocno drży, widać jak kierownica skacze. Generalnie jest całkiem głośno, jak dodam trochę gazu do 10 Tys. obrotów wszystko się uspokaja.

Jak auto już się rozgrzeje to na postoju już tak nie drży. Czuć delikatna różnice po dodaniu gazu do 10tys obrotów, ale bardzo niewielką.

Co jeszce zauwazyłem to ze przy gaszeniu auta bardzo rzuca silnikiem.

 

Jak sądzicie jest sens wymieniac poduszki? wszystkie czy tylko częsć?

:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności