Skocz do zawartości
eNcoM

Zakładam odcięcie paliwa >> Czy warto ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sodol

Widzę że to już prawdziwa epidemia, więc mnie też wzięło.

 

Witam kolegę Sterna i bardzo proszę o "rozpiskę" do ADR

[email protected]

Przepaszam za zawracanie d..,ale w sobotę montuję centrakę z przekaźnikiem więc "małe co nieco" ułatwi mi sprawę.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 131

Witam

Ja już myślałem nad innym, może skuteczniejszym patentem.

Zainteresowało mnie to jak koledze zablokował się alarm w BMW. Udało mu się odpalić samochód ale alarm dalej wył i światła migały z kierunkami. Przejechał tak przez całe miasto, minął się z policją i nawet go nie zatrzymali. Dobre co?

Mam w głowie projekcik, który zakłada, że po dopaleniu samochodu należy w przeciągu pewnego okresu czasu zdeaktywować układ. Układ może ponownie się aktywować np. po otworzeniu drzwi. O deaktywacji układu może przypominać mrugająca dioda i/lub dźwięk. Jeżeli układ nie będzie zdeaktywowany na czas to wówczas zostaje odpalona z pod lub w środku raca dymna koloru białego lub czerwonego. Zamiast racy można aktywować układ rozpylający gaz łzawiący itp. Wszystkie elementy można nabyć w Internecie za małe pieniądze.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...zostaje odpalona z pod lub w środku raca dymna koloru białego lub czerwonego. Zamiast racy można aktywować układ rozpylający gaz łzawiący itp..."

Bez urazy, dwa słowa: Głupi pomysł, male spiecie, albo komus pożyczysz auto i nieszczescie gotowe.

Zostanmy lepiej przy odcieciu zaplonu, paliwa itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to najlepiej granat pod siedzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 131

Uważam, że raca pod samochodem w odpowiedniej obudowie, nawet jak by przypadkowo została odpalona to nie narobi większych szkód. Można zrobić dodatkowo wyłącznik układu. W przypadku gdyby auto odjechało nam na kilkaset metrów w gęstej aglomeracji to możemy je wówczas szybko znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak moge to jezcze raz poprosilbym kolegow o info jak i gdze bym mogl zamontowac odcinke zaplonu lub paliwa.Pozdrawiam. [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jak i też kilku kolegów na tym forum, zakładanie czegoś lub zmiana kabli tak, że złodziejowi spali kompa po podpięciu do złącza diagnostycznego, spowoduje złość amatora naszej własności w postaci np. spalenia naszego autka lub coś może mniej drastycznego ale kosztownego. Zastanawiałbym się nad takim sposobem "odpowiedzi" na miejscu tych, co planują takie rozwiązanie w swoich furmankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mi po aucie w nienaruszonym stanie.... ale w dziupli?

 

pozdro

 

Daniel

Edytowane przez daniel.wro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa.. lepiej oddac złodziejowi ;) w koncu trzeba sobie pomagac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chodziło mi o przypadek nieudanego zdobycia czyjegoś mienia. Trzeba utrudniać jak najbardziej, ale szkodzić w w/w sposób może być nieopłacalne. Mi też 2 lata temu chcieli w trójmieście zajumać w biały dzień autko, ale im nie wyszło na szczęście, choć nie miałem żadnego zabezpieczenia. Połamali mi antenkę immo albo przez przypadek łamania stacyjki i nie odjechali, albo nie mogąc odjechać (może inny powód) połamali ją specjalnie bym i ja nie odjechał nim bez zamiany antenki na sprawną.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, chodziło mi o przypadek nieudanego zdobycia czyjegoś mienia.

 

wole liczyc na to, ze mi zniszcza auto i nim nie odjada, niz ze trafie na zlodzieja - pierdołę.

wg. mnie najwazniejsze to maksymalne utrudnienie zlodziejowi pracy.

Ja mam juz przeprowadzone obd w inne miejsce, a na starym misz-masz na gnd/+/kline. teraz czekam na skrzyneczke z kondensatorkiem, ktora pusci na gnd 400V.

 

A niszczenie auta to halas, a halas to ryzyko dla zlodzieja - nie zawsze go na to stac. W moim przypadku - najryzykowniejsze miejsce, w ktorym parkuje to hipermarkety, ale nie widzialem tam nigdy goscia polewajacego auto z kanisterka, albo bijacego wszystkie szyby.

 

pozdrawiam

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A niszczenie auta to halas, a halas to ryzyko dla zlodzieja - nie zawsze go na to stac. W moim przypadku - najryzykowniejsze miejsce, w ktorym parkuje to hipermarkety, ale nie widzialem tam nigdy goscia polewajacego auto z kanisterka, albo bijacego wszystkie szyby.

 

Dokladnie, na to stać zbuntowanego nastolatka , a nie złodzieja-specjalistę któremu zależy na maksymalnej dyskrecji. Ewentualnie pocięta tapicerka czy kokpit to i tak pikuś w stosunku do zajumanego autka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a moglby mi ktorys z was przeslac schemacik jak zamontowac odciecie zaplonu lub paliwka. Osobiscie wolalbym zaplonu. Tu w Angli to sie nie boje, ale mam wyjazd do polski za miecha i wolalbym nie stracic mojego Autka. Pozdrawiam. Bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, a moglby mi ktorys z was przeslac schemacik jak zamontowac odciecie zaplonu lub paliwka. Osobiscie wolalbym zaplonu. Tu w Angli to sie nie boje, ale mam wyjazd do polski za miecha i wolalbym nie stracic mojego Autka. Pozdrawiam. Bede wdzieczny.

kolega Stern takie rzeczy ma "obcykane" więc może by pomógł

Poza tym Stern, może też wysłałbyś mi te miejsca bezpiecznej wcinki blokady. Wysłałem PM ale nie wiem,czy doszła. Od niedawna jestem zalogowany i nie opanowałem tej techniki :-)

Edytowane przez raff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym również wdzięczny za pomoc ...:)

 

1,6 AHL 96r. oczywiście B5

 

Pozdrawiam

WojtekD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega Stern jak bedzie dostepny to moglby moze napisac cos na temat odciecia zaplonu lub paliwa. Bylbym ogromnie wdzieczny i chyba nie tylko ja. Pozdrawiam i prosze o jakas wiadomosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kolega Stern jak bedzie dostepny to moglby moze napisac cos na temat odciecia zaplonu lub paliwa. Bylbym ogromnie wdzieczny i chyba nie tylko ja. Pozdrawiam i prosze o jakas wiadomosc.

 

Sorki koledzy, ale zajęty jestem okropnie, wpadałem sporadycznie a na wiadomości nie odpisywałem z braku czasu :( za co przepraszam.

Kolego Dany, co do Twojego autka to przejrzyj moje posty i na bank coś sobie znajdziesz. Nie chciałbym się powtarzać dlatego proponuję poczytać. Najważniejsze to utrudnić dostęp do skrzyni pod konsolą, schować gniazdo diagnostyczne, żeby emulatorem nie podejść, zmienić coś w temacie otwieranie maski a każdą odcinkę zrobić w takim miejscu, żeby trudno było dojść i połączyć. W Twoim AHU możesz porobić coś z zasilaniami kompa- piny 2 i 28 kolor czerwono zielony. to samo zrealizujesz na czarnym z wiązki stacyjki. podobnie na przekaźniku na schemacie oznaczonym jako K46, przewód brązowo zielony steruje jego cewką. Na pierwszym pinie pompy wtryskowej masz zawór shut-off, odcięcie zasilania unieruchomi auto. Info z zegarów o odczytaniu prawidłowego kluczyka leci z pinów 5 i 11 kolory zielono niebieskie... Poza tym rozruch, czujnik wału, pedał gazu, przywarcie magistrali, dużo tego jest. Jak cos konkretnie chcesz zapytać o lokaize to raczej na GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysłałem mam nadzieję wszystkim chętnym. Jeśli jednak w natłoku wiadomości na PW kogoś pominąłem to niech się przypomni i wyślę w miarę mozliwości. Pozdro

 

Pomocy, kilka dni temu próbowali mi ukraść mojego passata. Prześlij proszę instrukcję do ADP na barad @ o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie będzie big problem to prosiłbym o przesłanie takiej pomocy do silnika AHU na [email protected].

Ślicznie dziękuję :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

warto a nawet więcej niż warto taki patent uratował mi auto w czerwcu br na Bemowie w Warszawie ( godz. 18.00-19.00), złodzieja nie udało się odpalić mojego paska i go zostawili z rowaloną stacyjką ( koszt wymiany i montażu w ASO około 1300 pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności