Skocz do zawartości
DULUŚ

MRUGAJACA kontrolka czerwona

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem ze czasami jak jade mrUga mi kontrolka czerwona z wykrzyknikiem ta co sie zapala jak zaciagamy reczny, czasami podczas jazdy albo sie zaswieci albo pomruguje dosc nieregularnie nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna dodam tylko ze plynu jest poziom:634:

Edytowane przez DULUŚ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam taki problem ze czasami jak jade mroga mi kontrolka czerwona z wykrzyknikiem ta co sie zapala jak zaciagamy reczny, czasami p[odczas jazdy albo sie zaswieci albo pomruguje dosc nieregularnie nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna dodam tylko ze plynu jest poziom

 

Byc moze ten pierdolniczek (czyt. switch, wlacznik, przycisk) pod recznym jest zanieczyszczony, zamokniety, zasniedzialy, byl zalany i pordzewial, zakurzony (kurz w duzym nadmiarze tez jest przewodnikiem). Wycignij go, psiknij WD40, przeczysc jesli rdza stara szczoteczka do zebow, nie pomaga uzyj najlepiej czystego spirytusu i dokladnie wyczysc styki. Powinno pomoc, jesli nie to gdzies pewnie na kablach zwarcie, przetarcie i sie stykaja. Jesli nie to rozkladam rece i czekaj na odpowiedzi innych uzytkownikow.

Pozdrawiam

Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem tez na uwadze ten stycznik przy recznym musze to rozgrzebac w takim razie tylko zastanawia mnie czy to nie ma nic wspolnego z hamulcami,w b4 chyba nie ma zadnych czujnikow okladzin hamulcowych z tego co patrzylem to klocki i szcezki sa dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w b4 chyba nie ma zadnych czujnikow okladzin hamulcowych

 

Gdyby byly to by Ci kabelki wychodzily z klockow a na szczekach raczej nie ma. Raczej nie ma. Nie jestem dobrym mechanikiem jedynie elektronikiem z przymusu ;)

Zobacz nad tym stycznikiem, pamietam w starym pasku rocznik 82 wystarczylo srubke wykrecic i wyciagnac go delikatnie nie urywajac kabelka. Stawiam na brud, ktory bedzie przyczyna, ale moze sie myle;).

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma kabli przy klockach, dzis to rozbiore bo i tak mam reczny do podciagniecia,a ten przelacznik pamietam w jettcie byl na i kabelek cos jak w maluchu ja z przymusu jestem elektrykiem;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze czujnik poziomu płynu hamulcowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz poziom płynu hamulcowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci kolego powiem co dolega passatowi:)

Mianowicie masz na wyposażeniu ABS, i tenże system nie działa do końca poprawnie, to znaczy swieci sie lampka podczas jazdy, ale nie masz za bardzo jak i kiedy tego zrobic i tak jeździsz...

No i masz rozwiazanie problemu...długotrwały błąd w module abs powoduje zapalenie kontrolki od recznego. Płyn ok, klocki ok (i bez czujników),pstryczek pod recznym też ok:) nawet kostka przy zbiorniczku płynu ok :D

Sam tak mam, podjedz do kogoś na Vag powie ci co z abs (obstawiam czujnik albo pierścien) znień/naprwa wykasuj błędy i po sprawie :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze czujnik poziomu płynu hamulcowego

 

też obstawiam czujnik w zbiorniczku

 

ps. poprawiłbyś orta w tytule...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PISZE WYZEJ ZE PLYNU JEST STAN,ROZEBRALEM WCZORAJ TEN StYCZNIK PRZY RECZNYM NIE BYL ZASYFIONY ANI ZAWILGOCONY,BYLEM OSTATNIO NA VAG-U I NIE BYLO ZADNYCH BLEDOW ZWIAZANYCH Z ABS em dziwna zmiana bo to mi sie dzieje czasami, ostatnio z tydz temu mi tak mrugalo,czesciej to zauwazam jak sie gdzies slizgalem na recznym,

Edytowane przez DULUŚ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze jest stan wcale nie oznacza że masz sprawny czujnik poziomu płynu hamulcowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bedzie cos zwiazanego z recznym, auto stalo pod blokiem na recznym i tylko ruszylem i przez chwile mrugalo,i po chwili sie uspokoilo co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówię ci, że to ma związek z ABS. Na potwierdzenie zrób diagnozę VAG, pewnie będzie błąd czujnika ABS. Jeśli jesteś z Chrzanowa (KCH), odezwij się na PW umówimy się i zrobie ci diagnoze za darmo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz ile masz płynu w zbiorniczku chamulcowym on tez ma czujnik jak barkuje będzie świecić kontrolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz ile masz płynu w zbiorniczku chamulcowym on tez ma czujnik jak barkuje będzie świecić kontrolka

 

oj, wypadałoby czytać temat przed napisaniem czegokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może przełamuje sie któryś z kabli od czujników ABS? mojego B3 nęka to już po raz drugi

czasem gdy kontrolka ABS pali się dłużej, to zapala się także ta od ręcznego

Edytowane przez aardvark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mimo iz stan na zbiorniczku byl ok to weszło 200ml plynu i kontrolka przestała mrugac(mrugala głownie na zakretach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj, wypadałoby czytać temat przed napisaniem czegokolwiek...

oraz korzystać z zasad poprawnej pisowni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał edde Zobacz post

oj, wypadałoby czytać temat przed napisaniem czegokolwiek...

oraz korzystać z zasad poprawnej pisowni...

 

?? którą złamałem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz ile masz płynu w zbiorniczku chamulcowym on tez ma czujnik jak barkuje będzie świecić kontrolka
tu chyba chodzilo o TO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności