Skocz do zawartości
passekb5

pękł wahacz podczas jazdy :( MASAKRAAAAA!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

na forum takie chodzily po 900-1000zl, ja kupilem dla starszego ale jeszcze nie montowalem ani jednego, minus jest taki ze nie ma srub w komplecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc w jaki sposób rozpoznać oryginał od tureckich ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc w jaki sposób rozpoznać oryginał od tureckich ??

 

Pewność będziesz miał wtedy, gdy dokonasz zakupu w ASO VAG; tylko ta kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo kupisz od zaprzyjaźnionego sprzedawcy częsci.ja mam takiego kolesie i mam pewność że ma ori bo ma układy w aso i od nich kołuje części.np jak kupowałem łączniki LMO to musiał zeszlifować znaki audi żeby móc mi je sprzedać:635:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
np jak kupowałem łączniki LMO to musiał zeszlifować znaki audi żeby móc mi je sprzedać

 

No ale po co je szlifował skoro to kolega koledze sprzedaje ? Nie pojmuje tego tak samo jak te zeszlifowane na allegro. Ktoś "wynosi" z ASO i szlifuje żeby go nie namierzyli że oryginał sprzedaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory,źle napisałem kuczlaw. nie wynosi,tylko nie ma licencji czy tam pozwolenia na sprzedawanie produktów sygnowanych marka audi/vw - to może robic tylko aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wynosi,tylko nie ma licencji czy tam pozwolenia na sprzedawanie produktów sygnowanych marka audi/vw - to może robic tylko aso

 

Aaa, no to juz wiem a o wynoszeniu to nie pisałem o Twoim koledze tylko ogólnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o nich orginał lmo ?? w takiej cenie... http://www.allegro.pl/item646964322_...5_b6_wawa.html

 

witam wydaje mis ie ze cena ok bez kocowek drazkow i srub , chcociaz komplet srub to wydatek 50zl wiec sam nie wiem

 

ja sie zastanawiam moze nad tym zestawem http://allegro.pl/item636445045_wahacz_wahacze_wahaczy_febi_audi_a4_a6_vw_passat.html

 

widac ze orginaly febi , w sumei wolal bym tego lemfordera za 1100zl ale czy to np. lemforder a nie zamiennik ? orginaly lemforderaz w zestawie sa za okolo 1700zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wydaje mis ie ze cena ok bez kocowek drazkow i srub , chcociaz komplet srub to wydatek 50zl wiec sam nie wiem

 

ja sie zastanawiam moze nad tym zestawem http://allegro.pl/item636445045_wahacz_wahacze_wahaczy_febi_audi_a4_a6_vw_passat.html

 

widac ze orginaly febi , w sumei wolal bym tego lemfordera za 1100zl ale czy to np. lemforder a nie zamiennik ? orginaly lemforderaz w zestawie sa za okolo 1700zl

 

Ja z pelna swiadomoscia moge polecic tego kolesia z allegro:

http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=334850

 

Kilka razy juz u niego kupowalem troche gratow jak jeszcze mialem Golfa.

To jest bliski kolega mojego kumpla i recze za to ze czesci ktore sprzedaje to 1000% oryginaly.

Co prawda u niego komplet Lemforderow bedzie kosztowal "troche" wiecej niz te 1100zl ale to jest wybor ktorego wszyscy w pewnym momencie dokonujemy, niezaleznie od tego co kupujemy - zaplacic tanio i zyc iluzja ze jest to cos dobrego i oryginalnego, albo zaplacic drozej ale w pewnym zrodle i wiedziec co sie kupilo ;)

 

Jesli Daniel akurat czegos nie ma na aukcji to zaden problem - wystarczy zadzwonic i zapytac, albo bedzie mial od reki albo w niedlugim czasie sprowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z pelna swiadomoscia moge polecic tego kolesia z allegro:

http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=334850

 

Kilka razy juz u niego kupowalem troche gratow jak jeszcze mialem Golfa.

To jest bliski kolega mojego kumpla i recze za to ze czesci ktore sprzedaje to 1000% oryginaly.

Co prawda u niego komplet Lemforderow bedzie kosztowal "troche" wiecej niz te 1100zl ale to jest wybor ktorego wszyscy w pewnym momencie dokonujemy, niezaleznie od tego co kupujemy - zaplacic tanio i zyc iluzja ze jest to cos dobrego i oryginalnego, albo zaplacic drozej ale w pewnym zrodle i wiedziec co sie kupilo ;)

 

Jesli Daniel akurat czegos nie ma na aukcji to zaden problem - wystarczy zadzwonic i zapytac, albo bedzie mial od reki albo w niedlugim czasie sprowadzi.

 

znamy go tu na forum i też polecamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znamy go tu na forum i też polecamy :)

 

No widzisz.

Jaki ten swiat maly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz.

Jaki ten swiat maly

 

Nie świat mały, tylko uczciwy dobry sprzedawca mający dobry towar w dobrej cenie będzie polecany wszędzie. I tyle w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega nie potrzebnie przyją mandat ja bym poszedł do sądu a tam albo bym nic nie dostał albo max 100 zł

 

+ koszty sądowe + koszty adwokackie strony przeciwnej... reasumując jakieś 850 - 950 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+ koszty sądowe + koszty adwokackie strony przeciwnej... reasumując jakieś 850 - 950 PLN.

 

koszty sadowe z jego strony to jakieś 80 zł po za tym sądzi sie z państwem a nie osoba prywatną a to różnica miałem podobną sytuacje i nie zgodziłem się na mandat jakieś 300 zł więc sprawa skończyła sie w sądzie a tam staneło na 100 zł dla mnie i 80 zł kosztów sądowych ale w tym przypadku sad by dał mu pouczenie skoro barany z drogówki tego nie zrobiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Od jakiegoś czasu obserwuję ten wątek i chciałbym krótko podzielić się moim doświadczeniem :) z zawieszeniem.

 

Mogę powiedzieć tyle: NIE KUPUJCIE WAHACZY FEBI! Kupiłem raz, pękła po miesiącu guma na dolnym prostym. Pomyślałem, że pewnie źle zamontowane przez kolegę mechanika. Kupiłem drugi raz (bo tańsze od Lemfordera), przypilnowałam żeby skręcił mi je w pozycji samochodu "na kołach". Wahacz wytrzymał około 2 miesiące i to samo. (objaw - stukanie tylko przy wyższych temperaturach na zewnątrz). Rozmawiałem ze znajomym w Intercarsie i powiedział mi, że Febi wiele rzeczy tylko pakuje! Nie produkuje ich! Pewnie dostawca - CHRL. Totalne dziadostwo i nie chcę tego już widzieć! Kupiłem komplet Lemfordera w Intercarsie ( koszt 1640 PLN. w komplecie nie było tylko poduszek stabilizatora) w piątek będę miał wszystko poskładane i zaczynam test. Strasznie jestem ciekawy ile km przejadę na LM.

Opiszę wrażenia.

 

 

Konkluzja - zastanówcie się 100 razy przed zakupem FEBIEGO!!! Taniej wychodzą NO NAME z Chin, a to chyba to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, miałem FEBI to po 12 tyś już stuki były, natomiast na MASTERsie zrobiłem 20 tyś i już słychać było gdzieś stukanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz gadalem z kolesiem z pomocy drogowej to mi powiedzial ze najczesciej to wozi wlasnie paski b5 z peknietymi wachaczami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mistrzowie kierownicy

też mi strzelił cholerny prawy wahacz dolny firmy TRW (przy sworzniu) , wyglądał jakby siedzial w tym aucie z pół jego istnienia , albo i cały jego byt

sam oglądałem całe zawiecho i mam tylko jedno przemyślenie , żeby siebie lub kogoś tym samochodem zabić - co 50 tys km ( lub mniej ) koniecznie wymieniać wahacz na McPhersonie. Nie ważne czy dobry czy niedobry - wymiana na dwa nowe mastersy to 250-300 zl. Reszta wahaczy nie pracuje jako kolumna , czyli nie trzyma kół, tylko geometrie i je bede wymieniał jak tylko bedą dawały znać na trzepaku.

na MS nie narzekam , żałuje tylko, że od razu nie kupiłem całego zestawu, tylko wymieniałem te które wskazywał diagnosta.

 

Aha w kwestii bajek o helmutach - słyszałem kilka razy , że b5 sprzedaja najczesciej z powodu wahaczy , bo nie dość że zalecana wymiana co ok 100 tys to ponoć konsztuje 1000 ojro. Nie znam ichnich cen ale jeśli to prawda to rzeczywiscie w paskach po helmutach macie zestawy fabryczne lub po wymianie - ale i tak nie wiem co lepsze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności