Skocz do zawartości
passekb5

pękł wahacz podczas jazdy :( MASAKRAAAAA!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie dordzy użytkownicy passków.

Dziś rano wstając z łóżka nic nie zapowiadało tak dramatycznych zarzeń związanych z miom paskiem b5...jadąc sobie spokojnie do pracy koło godziny 9.10 przy prędkości 60 km nie wiadmo z kąd ale tak poprostu pękł wahacz w przednim kole pasarzera, w pierwszej myśl myślalem że złapałem gume ale było to podejrzane bo o mało co a bym z tego nie wyszedł cało...Na całe szczęscie nie jechałem zbyt szybko i opanowałem mojego passaka...kożystając z ubezpieczenia zadzwoniłem po pomoc drogową i udaliśmy sie do najbliższego serwisu na naprawe...Jak oni to zobaczyli to mi powiedzieli że miałem dużo szczęścia że tak się to skończyło ponieważ mówili że mieli przypadki w których po takiej awari rozrywało całe nadkole a z opony nic nie zostawało...Ciesze ze się tak to skończyło, ale koszty naprawy trzeba ponieść a ja mam dla was rade abyście sprawdzili stan wahaczy w szczególności po zimie, bo nie chciałbym abyście przeżyli to co ja.....

 

http://img504.imageshack.us/my.php?image=snc00470.jpg

 

my.php?image=snc00470.jpg

 

Pozdrawiam :

 

passekb5

Edytowane przez passekb5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu pękł ten wahacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W którym miejscu pękł ten wahacz ?

 

zaraz przy tarczy , podaj maila to Ci fotke wyśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego producenta byl ten wachacz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaraz przy tarczy , podaj maila to Ci fotke wyśle

A to jakaś tajemnica, że mailami wysyłasz, a nie na forum wstawisz ?

Jakiej firmy te wahacze, jaki przebieg auta, jaki przebieg na wahaczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaraz przy tarczy , podaj maila to Ci fotke wyśle

 

Wrzuć na forum, to dla potomnych będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakiego producenta byl ten wachacz??

 

żadna tajemnica ale jak na forum fotke dodac? nie dodałem bo nie wiem , co do firmy wahacza to nie mam pojęcia ( jutro wam podam) ,przebieg passka 210 tys. km, a co do przebiegu wahacza to jakieś 5 tys km

 

 

 

http://img504.imageshack.us/my.php?image=snc00470.jpg

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestes pionierem z tym wahaczem, moj starszy tez to mial, ale jechal po osiedlu ok 20km/h:D przebieg i firma nieznana - bo na takich byl kupiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do przebiegu wahacza to jakieś 5 tys km

 

jak jeszcze raz ktoś spyta: po co kupować oryginał LMO za 1600PLN skoro podróbki wahaczy można kupić już za 500zł - pokażemy im ten temat...

 

btw. to wygląda jakby pękł nie tylko wahacz, ale i łącznik stabilizatora? Pytanie co pękło pierwsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

co pękło pierwsze to ie wiem bo sie na tym za bardzo nie znam ale wiem że wahacz i półoś do wymiany ,już sie boje jak cenowo mnie to bedzie kosztowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ori wahacz LMO w granicach 200 zł, łącznik to dodatkowe kilkadziesiąt (40-60), półoś z przegubami dorwiesz za 350-400 zł. Nowa w salonie to blisko 3k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i już wiem czemu w momencie podejmowania decyzji o wymianie wahaczy nie kupiłem tańszych zamienników. Zdrowy rozsądek oraz niechęć to wyrzucania pieniędzy w błoto wzięły górę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw z jakiej firmy to wahacz, sam niedawno zmienialem zawieszenie i wpakowalem w to z robota jakies 1500zl, tylko ciekawe co mi tam zamontowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . Całe sczeszczcie ze Tobie nic się nie stało. Jak będziesz wiedział to podaj jakiej firmy był wahacz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania o firmę wahacza, sam mam Febi, bo Lemfordera były ciut za drogie i nie wiem teraz czy warto było oszczędzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam mam Febi, bo Lemfordera były ciut za drogie i nie wiem teraz czy warto było oszczędzać.

 

Po lekturze naszego forum odpowiedź brzmi NIE. Poczytaj wątki o wahaczach a sam takie wnioski wyciągniesz. Także dokładajcie chłopaki kasy do Lema tu nie ma co oszczędzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest skrajny przypadek kiedy wahacz pęka i nie ma reguły jakiej firmy dobrej czy złej. Wystarczy że ten stop metalu dostanie "strzała" czymś twardym np kamieniem i jego struktura już jest słabsza i na kolejnej dziurze nie wytrzyma.

Być może kolega passekb5 gdzieś przychaczył lub coś w tym stylu

Pozdrawiam

 

PS Zdjęcie trochę kiepskiej jakości ale jak by się dało z chęcią bym zobaczył przekrój tego wahacza

Edytowane przez kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy że ten stop metalu dostanie "strzała" czymś twardym

 

No ale chyba za coś płacimy te większe pieniążki prawda?? Właśnie za ten stop żeby był mocniejszy i żeby wytrzymał więcej niż stop z zestawu tańszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale chyba za coś płacimy te większe pieniążki prawda?? Właśnie za ten stop żeby był mocniejszy i żeby wytrzymał więcej niż stop z zestawu tańszego.
ja nie mówię że tak nie jest tylko bywa nieraz tak że najlepszym zdarzają się wpadki - to tylko część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale chyba za coś płacimy te większe pieniążki prawda?? Właśnie za ten stop żeby był mocniejszy i żeby wytrzymał więcej niż stop z zestawu tańszego...
a skąd wiesz że płacąc więcej nie jest to to samo co droższe? w większości przypadków płaci się za logo, markę ale nie będę o tym dyskutował bo większość mnie zje zaraz... dużo widziałem , gdzie nie gdzie w świecie byłem i swoje wiem.... założyłem masters`y wahacze i wiem że będą takie same jak febi itp

 

nawet ze złota jak będzie to może się urwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności